Сладолед

  • 4 716
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Искам да попитам всички мами на деца над 2 годинки дават ли им сладолед  и колко често.Ани се е влюбила в един сладолед на Делта-Галакси, и иска всеки ден,а аз не знам има ли изобщо полза от такава храна,освен излишни калории...?

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Голямото ми дете е на 8,5г и яде сладолед само лятото. Започнах да му купувам такъв доста късно, може би чак към 4-5годишен. Не знам защо, избягвах го сладоледа.
Малката е на 1г. и 8м. миналото лято само е близвала, засега не мисля да й взимам сладолед. Има други лакомства, ако толкова много настоява.

# 2
  • Мнения: 25 571
Че какво му е вредното на сладоледа, освен, че е студен?  newsm78
Мляко, яйца, захар... Не виждам нищо по-вредно от плодовите кисели млека например. Но трябва да се учи детето на "техника на безопасност" при ядене на сладолед - да не се гълта на големи хапки, а да се остави да се разтопи първо в устата и чак тогава да се глътне. Така хем гърлото няма да е подложено на опасност, хем и удоволствието трае по-дълго.  Wink
Всъщност внимавайте откъде купувате сладолед напролет! Ако е малко магазинче, има опасност сладоледът да е зареден в края на предишния сезон и ако фризерът е бил размразяван няколко пъти... Има голяма опасност сладоледът да е развален и оттам - стомашно-чревни проблеми. Купувайте пресен сладолед!

# 3
  • Мнения: 5 183
В страната, в която живея, се гледа с добро око на сладоледа - все пак е мле4ен продукт. Съвсем малки де4ица съм виждала да ядат сладолед. Когато синът ми е болен и злояд, лекарката му ме съветва, ако не друго, поне сладолед да му предлагам. Така щял да поеме те4ности, калций и т.н.
Отскоро му давам сладолед по4ти всеки ден, но той е ве4е на 4 годинки. Има си любим вид и марка. Купуваме една кутия от 2 кила и по4ти всяка ве4ер му слагам от него във вафлена фунийка. Тук лятото е към края си и все по-рядко ве4е купуваме сладолед.

# 4
  • Мнения: 11 607
Ядем сладолед целогодишно, вкл. и когато е студено. Проблеми с гърлото нямаме! Само дето го пише и Сийка - внимаваме от къде го купуваме. Иначе - аз съм ЗА сладоледа - и в малка, и в голяма възраст.

# 5
  • Мнения: 819
Първо изяжда глазурата,ама аз и я чупя.После я научих да си изплезва езичето и леко и натърквам от сметаната по него,а най-накрая вижда сметката на фунийката...абе изобщо ужас,вече и сладолед не остава за мен...

# 6
  • Мнения: 3 367
против съм,давала съм на Ния 1-2 пъти,у дома не купувам,ние не ядем
с това 1е е студен пробелем няма,има терпия на болно гърло със студ,това не е грижа..
има доста пове1е захар от плд.кисели млека подсладени с плодов сироп,има яйца на к не съм особен фен и като цяло не е от храните к намирам за здравословни;
на това тук му викат "празни калории" и избягвам;ако другите ядат и тя настоява давам замръзнало кис,мляко к се продава обикнов.при сладоледа..

# 7
  • Мнения: 8 505
Давам винаги,когато поиска.Независимо от сезона.

# 8
  • Мнения: 3 356
Дадох му още миналото лято,нямаше една още.Но по малко.От лятото насам не е ял,ама и аз не съм се сещала,честно казано.Много му хареса.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 104
Давам винаги,когато поиска.Независимо от сезона.

и аз така Peace

# 10
  • Мнения: 705
симона яде от миналото лято - тогава почти всеки ден, а вчера за първи път за сезона. павел е ял само вкъщи, но това лято и той ще е на опашката. понеже аз не обичам сладолед симона се научи да й купува само баща й, защото после той й го дояждаше, а аз трябваше да го хвърлям.

# 11
  • Мнения: 6 164
Давай като й харесва, нали не яде постоянно вафли, торти и сладоледи, от малко няма проблем.
Казвам го, защото щерката на позната яде вафли в промишлени количества от преди да направи годинка и всякакви боклуци и е доста пълничка.

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, давам.
Лятото ядеше почти всеки ден. Сега по - рядко, но давам.

# 13
  • Мнения: 2 978
Цяло лято яде.
Скоро не се е сещала.. Иначе не я спирам Peace

# 14
  • Мнения: 7 837
Самуил не обича  Laughing
За момента предпочита плодови млека. Аз, разбира се, съм доволна от този факт  Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 2 840
От миналата година го откри моят син и сега - на 4 е - му давам, когато поиска.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Аз смятам това лято сама да й предложа  Grinning Обожавам сладолед, нека се радва детето, ако й хареса. А и е добро закаляване за гърлото  Peace

# 17
  • Мнения: 5 468
Моето нагъва миналото лято сладолед като за световно. Види ли фризера в магазина и почва да реве ooooh!.
Сега е почнала още от януари да иска, аз й казвам, че зимата никой не яде сладолед, а лятото, но тя не знае, какво е лято и какво е зима и иска ли иска.
"Открих сезона" в най-голямия студ през февруари, когато ме изнуди да й купя сладолед. Купих й накрая, а продавачката се ококори - "За малкото ли Shocked?"... ми за него я..., да няма аз да си купя в тоя студ Laughing Laughing.
А сега вече е много отворена, връхлита в магазина, прережда се и пита продавачката - "Има ли слолед?" Joy Малко е смутена, когато дойде момента на плащане, но това не й разваля удоволствието.

# 18
  • Мнения: 1 679
Избягваме сладоледа, предпочитаме плодови млека.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Дадох за първи път,когато беше на 8месеца.После това лято пак ядеше доста често.Сега от 2 седмици всеки ден като я взимам от яслата й купувам от 50ст. на Делта.Не съм против сладоледа,и го предпочитам пред вафли и шоколади

# 20
  • Мнения: 94
В къщи обожаваме сладолед и го ядем целогодишно. И на двете деца давам, на малката само като за проба, но предпочитам домашно направените и плодовите. Особено с последните не мисля, че може да се прекали. 'За' сладоледа съм, особено в сравнение с шоколадови вафли, чипсове и снаксове.

# 21
  • Мнения: X
И на двете си деца /4и 6 години/ давам сладолед целогодишно, когато си пожелаят.Каката опита тази сладост за пръв път на година и три месеца. Тогава не искаше да яде нищо дори и мляко и по съвет на най-добрия за мен педиатър в града ни, й дадох сладолед.Според сегашното ни джипи може да замести едно хранене, макар че съдържа  стабилизатори, оцветители ,емулгатори и други от тоя сорт.Като, разбира се ,не се прекалява със заместването на храненията.

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 15:14 от Анонимен

# 22
  • Мнения: 1 640
Не е здравословна храна,заради емулгатори,стабилизатори и оцветители-все низвергнати съставки,НО...аз ям,баща й яде,значи и детето не можем да лишим от това удоволствие.Преди няколко дни ходихме в Морската градина и си купихме първия /за 2007г./сладолед.Впечатлих се,че без разяснения от моя страна,тя сама се сети да го ближе внимателно и бавно-сякаш се страхуваше от студеното.
  Студът калява гърлото,НО Е ВРЕДЕН ЗА ЗЪБИТЕ!
  За първи път детето яде миналото лято -преди да навърши 2г.

# 23
  • Мнения: 4 390
Дъщеря ми яде сладолед и изстудено плодово мляко целогодишно.

# 24
  • Мнения: 465
Баткото ми и той яде целогодишно без проблем  Peace

# 25
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Яде когато си поиска и без значение на сезона. Сладоледът е по-вреден от шоколада. Само е минал покрай млякото, а яйца изобщо няма. Но е от вредностите, които съм решила да й позволявам. Напоследък няма кой знае какви мераци. Даже се случва аз да си купя и да ям, а тя да не иска.

# 26
  • Мнения: 1 734
Не виждам нищо лошо в яденето на сладолед. Миналата година давах по малко и това лято също ще му давам. Но Боби не му е голям фен защото му е студен  Wink

# 27
  • Мнения: 14 133
Давам му от миналото лято. Като се позатопли още малко, пак ще му купувам. Самата аз обожавам сладолед!!!!

# 28
  • София
  • Мнения: 4 866
Сладоледът е на особена почит при нас. Винаги има в хладилника. Не е сезонна храна. Ядем го в неограничени количества и наистина го ядем, а не го ближем - не е близалка.

# 29
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Дъщеря ми много рядко ще се сети за сладолед, но когато поиска не и отказвам Laughing.

# 30
  • София
  • Мнения: 13 204
Александра яде сладолед когато поиска... зиме, лете.. няма значение...
Смятам, че сладоледа е полезен, защтоо е млечен продукт, дори е полезен за гърлото, точно защото е студен. Моите племенници в щатите също ядат сладолед непрекъснато и там не се смята, че сладолед не се яде зимата, защото е студен. Въпреки, че детето ми е с проблемни сливици досега не се е случвало да се разболее, защото е яла сладолед...
Между другото не по темата искам да кажа нещо. Тази сутрин (не знам колко са градусите в София, но е топло) всички деца, които ги водеха на градина бяха с шапки  Shocked Моето сигурно вече има 2-3 седмици откакто не е слагало шапка на главата си... Това е малко във връзка и със сладоледа, мисля, че не трябва да си изнежваме децата... Grinning

# 31
  • Мнения: 11 607
всички деца, които ги водеха на градина бяха с шапки  Shocked

Тук не само шапки, но и шал  Shocked Направо не знам тези родители защо правят така - защото не усещат темепературите навън, защото не знаят какво е каляване, слушат баби и дядовци, но е вярно - шапка, шал, дебело яке, а времето навън е ......

# 32
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Моето тази зима изобщо не е слагало шапка  Rolling Eyes
Виж младежът го извеждам със шапка, но също не му стои винаги на главата. Също така повечето бебета в колички (без значение седящи, или лежащи) още са с космонавти и покривала  Rolling Eyes Тези деца не се ли потят?

# 33
  • Мнения: 5 877
Давам сладолед. Сложила съм го в графата "права на човека". И на себе си не отказвам.
Не е полезен.

Не ме интересува дали е лято, или зима. И без това се сещаме веднъж месечно.

# 34
  • Мнения: 8 999
И двамата, от любопитство, са кусвали от моя сладолед още в бебешка възраст, но им стана гадно, че е студено и го изплюха. Откак се осъзнаха възрастово, някъде след 2.5 -3 г. обожават сладолед и през лятото си изяждат с огромна охота по два, че и по три сладоледа на ден /през зимата просто не се предлага навсякъде, но задължително, ако сме на заведение, искат/. Не им давам само ако са с болно гърло /въпреки, че съм чувала обратната теория/. Не виждам нищо вредно в сладоледа, а калориите не ме притесняват, защото са такива бесове, че ги изгарят още докато го ядат!

# 35
  • София
  • Мнения: 13 204
Моето тази зима изобщо не е слагало шапка  Rolling Eyes
Виж младежът го извеждам със шапка, но също не му стои винаги на главата. Също така повечето бебета в колички (без значение седящи, или лежащи) още са с космонавти и покривала  Rolling Eyes Тези деца не се ли потят?

Еее, аз съм слагала шапка тази зима, ама тя мойта е все вързана на опашка, та й мръзнат ушите... ама ако навън е 10 градуса как ше й слагам шапка бре...

# 36
  • Мнения: 2 700
От тригодишна яде сладолед когато поиска Дори и тортата за рождения й ден беше сладоледена. Ако не се яде лакомо не виждам причини за ограничаването му.
Ако не ми е грешна информацията, в Канада май препоръчвали сладолед при възпалено гърло.

# 37
  • София
  • Мнения: 13 204
Давам сладолед. Сложила съм го в графата "права на човека". И на себе си не отказвам.
Не е полезен.

Не ме интересува дали е лято, или зима. И без това се сещаме веднъж месечно.

Анда, като пишеш, че не полезен... А знаете ли аз какво четох... че с ядене на сладолед се отслабвало, защото...
защото организма изгара много повече енергия да затопли студения сладолед откото самия сладолед дава на организма. Т.е. отделят се повече калории от тези в сладоледа.. Не ми се струва вярна тази теория, но пък на мен ми е прекрасно оправдяние.. Ям сладолед, за да отслабна...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 38
  • Мнения: 5 877
Давам сладолед. Сложила съм го в графата "права на човека". И на себе си не отказвам.
Не е полезен.

Не ме интересува дали е лято, или зима. И без това се сещаме веднъж месечно.

Анда, като пишеш, че не полезен... А знаете ли аз какво четох... че с ядене на сладолед се отслабвало, защото...
защото организма изгара много повече енергия да затопли студения сладолед откото самия сладолед дава на организма. Т.е. отделят се повече калории от тези в сладоледа.. Не ми се струва вярна тази теория, но пък на мен ми е прекрасно оправдяние.. Ям сладолед, за да отслабна...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Боже, колко напълнях преди време от сладолед. Не се връзвай.

# 39
  • София
  • Мнения: 797
На 3 години още не е близвал сладолед, но и самата аз си купувам рядко.

# 40
  • Мнения: 4 473
Гергана опита късно от това изкушение, може би на 3-годишна възраст. Странното е, че за нея съвсем не се оказа изкушение. Предпочита този от машина, кремообразният. Ближе го толкова бавно, че преди да се е изравнил върха му с фунийката, вече е станал на чай. Tired Аз не протестирам, де  Grinning. Няма да я насилвам, я  Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 13 204
Анда, да ти кажа и аз хич не вярвам в тази теория, ама ми е удобна... Joy

# 42
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Обичат сладолед и им давам,но не много често.През зимата 1 на две седмици,през лятото по-често. Crazy

# 43
  • Мнения: 1 364
Алекс започна да яде сладолед на 2 години. Отначало чаках малко да се разтопи и тогава й го давах с лъжичка....но миналото лято този номер не минаваше.

# 44
  • Мнения: 402
Лятото им давам да ядат сладолед по един на ден /когато се сетят/, а зимата им купувам Данет.
Засега още се лъжем, да видим до кога.

# 45
  • Мнения: 3 268
Дъщеря ми яде сладолед от много малка,но не помна точно възрастта.Сега е на 4 и полувина и обожава сладолед.Зимата разбира се не й купувам.Вчера бяхме на парка в Борисовата и направихме сефтето за годината.

# 46
  • Мнения: 106
Миналото лято й купихме (2г. 4м.), хареса й, но постояно и напомнях само с езиче да си близва, а да не си гризва. След като захладня не сме й давали.

# 47
  • Мнения: 655
Боби опита за пръв път сладолед когато нямаше още годинка. Миналото лято беше научил къде е количката със сладоледа и като наближим започваше да вика. Grinning  Не виждам нищо лошо в сладоледа. Единствено внимавам откъде го купувам.

# 48
  • Мнения: 1 640
.... Не виждам нищо лошо в сладоледа. Единствено внимавам откъде го купувам.

  Стабилизатори,оцветители,емулгатори,овкусители,сухо мляко!
  Студените храни и напитки увреждат емайла на зъбите.Също и горещите такива.

# 49
  • Мнения: 60
Давам на сина ми когато поиска. Не го ограничавам.
Четох в едно полско списание, че е много полезен за гърлото. Убивал болестотворните организми. Не знам дали е съвсем вярно, но  пък и ние не се разболяваме често  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 3 211
Давам винаги,когато поиска.Независимо от сезона.
само да е за десерт

# 51
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никога не бих дала.....вие чели ли сте какво съдържа сладоледа  Shocked

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лятото и 2-мата ядат, като за последно сладък лед Wink през другите сезони - рядко.

# 53
  • Мнения: 3 268
Никога не бих дала.....вие чели ли сте какво съдържа сладоледа  Shocked
Какво съдържа?Мляко,захар,консерванти,подобрители,вода.Пропуснах ли нещо?Отрова не съдържа със сигурност.В този ,на фунийка и консерванти няма.

# 54
  • Мнения: 54
Ами то може ли да гледа милото как кака папка сладоледче ! Давам и не съм се притеснявала малката беше на 8 месеца когото започнахме да даваме,то си е в реда на нещата !Вчера когото беше хубаво времето и взех на двечките !Че кое дете би се отказало от сладолед newsm78

# 55
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дъщеря ни опита сладолед преди около 2 седмици. Много й хареса. Laughing
Оттогава не сме купували за вкъщи, но като купим отново, пак ще й предложа да хапне  Wink

# 56
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Давам й сладолед. Не помня от кога, беше много малка като опита за първи път!

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 16:38 от Nansen

# 57
  • Мнения: 2 839
Давам. В къщи рядко ядем, но навън много често. Като се има предвид, че лятото само спим вкъщи, значи почти всеки ден  Laughing Зимата не се сещат, но преди седмица вече открихме сезона.

А защо предпочитате плодово мляко пред сладолед!?

# 58
  • Мнения: 3 447
Миналото лято давах - беше не година и нещо тогава. Меракът му беше да си близне 2-3 пъти, но не съм му отказвала. И това лято няма да му откажа, ако си поиска.

# 59
  • Мнения: 1 896
  Стабилизатори,оцветители,емулгатори,овкусители,сухо мляко!
 

Не съм сто процента против сладоледа, макар че го ям като шоколада - рядко и само за удоволствието, не си правя илюзии, че е полезен.
Бях фен на Дарко, докато не открих, че съдържа хидрогенирани растителни мазнини - едно от малкото неща, от които се стремя храната ми да е сто процента чиста.
Ако някой ми предложи истински бутиков или домашен сладолед приготвен от животинска сметана (а не обезмаслено мляко на прах плюс растителни мазнини) и без разните му там подобрители, ще е супер, но такъв сладолед няма на пазара.
На детето няма да отказвам напълно дори да близне, но ще го третирам като останалите храни-боклуци - само за опитване, само в краен случай, без ентусиазъм.

# 60
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никога не бих дала.....вие чели ли сте какво съдържа сладоледа  Shocked
Какво съдържа?Мляко,захар,консерванти,подобрители,вода.Пропуснах ли нещо?Отрова не съдържа със сигурност.В този ,на фунийка и консерванти няма.

Незнам...трябва да си нося декодера ...само Е-та .... има ....

# 61
  • Мнения: 5 877
Ох. То детето обича предимно вафлената фунийка, ама аз що сладолед бих омуала... говори ми ти, говори... дано се вразумя.

# 62
  • Мнения: 934
Ами купувам и на малката, какво да правя - батко и като яде, тя иска, аз му казвам да и го даде за малко да си близне, тя пък не ще да го върне, пищи, той се ядосва, абе ужас. Така че купувам по един, и дояждам нейния (което не е отишло по дрехите  ooooh!). Поне има мир. Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 13 204
Никога не бих дала.....вие чели ли сте какво съдържа сладоледа  Shocked
Какво съдържа?Мляко,захар,консерванти,подобрители,вода.Пропуснах ли нещо?Отрова не съдържа със сигурност.В този ,на фунийка и консерванти няма.

Незнам...трябва да си нося декодера ...само Е-та .... има ....

Мисля, че това е малко повечко вживяване. Не, че не трябва да избягваме храните с Е-та. Ама я дай да видим кои а те... И аз не употребявам маргарин, но баничките се правят с него, почти във всичко има маргарин и хидрогенизирани мазнини. А пък въздуха дето го дишаме ми се струва, че е най-голямата опасност, особено в София, ама няма как да спрем да дишаме. Та аз съм на мнение, че не трябва да изпадаме в крайности. Умерените неща са си най-хубави... Wink Нищо лично и не се заяждам...  Peace

# 64
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да... щом е направен за деца, вероятно ,  не съдържа кой знае колко вредни неща ....

моето е крайно отношение, защото се разочаровах много .... винаги съм го считала за полезна храна, тъпчех се със сладолед докато бях бременна, докато веднъж не се зачетох и не установих, че няма нищо истинско вътре ....  особено сладоледите на Делта са ужас ... тези на родните фирми са по- добри  Peace

# 65
  • Мнения: 5 877
Поименно, колежке, поименно.
Разубеждавай ме, летните ми рокли ще ти благодарят.

# 66
  • Мнения: 2 255
Давам и на двамата ми сина от съвсем малки  Rolling Eyes те обичат слодолед  Wink аз също, така, че купуваме през всички сезони  Peace е като е студено на самите хлапета определено им се дояжда по-рядко  Joy

# 67
  • Мнения: 46 492
Лятото ядеше всеки ден, сега не се е сещала скоро, но ако има вкъщи- яде.

# 68
  • Мнения: 4 406
давам, какво- да ме гледа жално чедото как млещя оня ми ти оранжев сладолед ли?
напокледък правя и в къщи импровизирам с изцедено кисело мляко, захар и оцветявам с компот от червени продове или кайсии.
и мога да го дам със стайна температура  Laughing

# 69
  • Мнения: 5 877
Алтернатива.
http://www.ice-cream-recipes.com/ice_cream_recipe_banana.htm
Secret - така бива ли?

# 70
  • София
  • Мнения: 4 866
Ако ще говорим за алтернативи, на моите дами им замразявам в чашките от малките данончета със забодена лъжичка вътре най-различни импровизации на тема сметана, извара, мляко... Последният хит беше пасиран банан, смесен със сметана, извара,  кокосови стърготини и канела.
Сладоледът в МакДоналдс обаче е невероятно вкусен.

# 71
  • Мнения: 5 877
Ох. Моят едничък метод за спасяване беше едно лято да се натъпча яко със сладолед, така че да ми се догади от него. Сега не обичам толкова (а на следващото лято да съм яла един-два).

# 72
  • Spain
  • Мнения: 3 750
да , давам сладолед .. лете ..зиме ..когато поиска Simple Smile
 сега например купувам в къщи и ве4ер ако се сети и слагам .. из4акваме да се разтопи леко и тогава Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 896
Да, верно, алтернативата - правим си домашни сорбета. Всякакви пасирани плодове, някои първо леко бланширани, подслаждат се с равни части захар и глюкоза, тя действа като стабилизатор и не позволява да стане на кристали.
Слагаш във фризера и бъркаш - отначало на всеки 15 минути, после на половин час до 40 мин, докато стане като плодов сладолед. Върховно е, много свежо и немазно, така че да не тежи в жегата.
И с кисело мляко вътре може да се направи.

# 74
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Най- много се дразня, че един от символите на детството, вкусния сладолед , го развалиха, заради интереси ...... вече няма полезна храна за деца ... и онова 200 и кусур килограмово дете е яло детски храни - детско меню в Мак Доналдс и т.н ... изглежда много естествено дете с фунийка сладолед, нали .... ... в Делта дори за по- изгодно не слагат захар , а сироп от царевица, естествено ГМО ... пише си, на български ..... колко ще спечелят? ..... може да е стотинка на бройка , но пак е печалба ..... Е,  няма да купувам на детето си сладолед ... като започне само да си пазарува, да си взима, но аз няма да участвам в това ... скапани мизерници ...  #Cussing out

П.П..... в лошо настроение съм  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт