Кажете ми ефикасно лекарство против колики?

  • 26 748
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 154
Нашата лекарка ни каза ,че нищо не помага за колики,но ни изписа Саб Симплекс. За тези капки знам ,че не се получава химически процес,а физически,т.е." Коликите се появяват при задържането на въздух и газове в стомаха или червата под формата на дребномехурчеста пяна,която им пречи да се освободят.Капките разтварят пяната и така газовете се отделят по естествен начин или се резорбират от чревната система.Саб Симплекс не се усвоява от организма,а се отделя от червата заедно с останалото им съдържимо."Правех му и анасонена водичка(няколко зрънца във водата като заври и да престои 20 мин.)

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Давах Еспумизан, след това Лефакс и на двете активната съставка е симитикон, разликата е в производителя. Не знам дали тези капки помагат, но за щастие коликите на дъщеря ми отминаха доста бързо. Единственото което я успокояваше веднага обаче беше загрята пеленка на корема и много, много гушкане.

# 32
  • Мнения: 509
На мен няколко човека ми казаха, че няма ефикасно лекарство и аз не вярвах, но при нас се оказа точно така. Дори от чужбина сме поръчвали, ефект нямаше. Зависи на самото детенце какво ще му подейства, но май всички подобни водят до запек, защото успокояват гладката мускулатура.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 663
Някой знае ли как се дава Лефаксин - австрийския вариант на Лефакс - по една доза ли, преди или след ядене, колко на ден макс.? Имам упьтване само на немски Sad

# 34
  • Мнения: 8 242
люшкане и гушкане  Mr. Green - това беше нашето.. Иначе давах чат-пат Бейбинос и като че ли му понасяше добре.

# 35
  • Мнения: 38
Ние пробвахме с Инфакол, след което сега сме на Саб Симплекс, като вечер давам и до 4 капки Бебинос. Честно казано не виждам разлика в ефекта от двата вида капки - Саб и Инфакола (а и нали активната съставка е една и съща ). Нас много ни успокоява спане по корем , а и тати измисли нещо хитро.....
много помагат за загряване на коремчето компресите за гърди, които се продават /na Bebe Comfort или на NUK, сигурно има и на други производители) те са пълни с гел и задържат топлината по-дълго време. загряваме ги за не повече от 20секунди в микровълновата, слагаме ги на коремчетата и слагаме малките да спят по корем ..... това направо елиминира гушкането при нас  Grinning  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 423

И аз бях доволна от него! Препоръчвам го! Peace

И аз така  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 2 846
Аз давах Еспумизан. Много му помагаше.  Peace
Някои майки обаче смятат, че трябва просто да отмине периода.

Аз съм от тези майки. Според мен лекарствата действат различно на различните деца, чайчетата против колики успокояват повече майката, а шишетата против колики са си чист рекламен трик.
Надявам се коликите на бебето да са краткотрайни  Hug

Давах Саб симплекс основно, пробвах и Еспумизан. Но смея да твърдя, че най-много ни помогна сешоара. Просто за минутка духане се успокояваше и заспиваше. Лошото обаче е, че свикна с този шум и сега вечер като заспива иска да чува сешоара. Ами пускам го за 5 минути да се унесе и това е.

# 38
  • Мнения: 490
И аз съм най-доволна от Еспумизана и един правен сироп, но сме пили и Бейбинос и Саб Симплекс...Момичетата са казали - лек няма, просто за успокоение на майките се дават капки.Търпение!

# 39
  • в Низината
  • Мнения: 705
Давах Еспумизан.
Търпение докато отминат е най-ефикасното средство Wink Peace

Точно така!!!

# 40
  • Мнения: 1 371
Еспумизан!
Педиатърката ми препоръча поне едно от храненията през нощта да замествам с водичка, за да му почине коремчето. Така преминаха при нас....
Успех!

# 41
  • Мнения: 177
Аз бях много доволна от Саб Симплекс давах ги на всяко ядене

# 42
  • Мнения: 742
За моята дъщеря нищо не помагаше  ooooh! така, че според мен Търпение му е майката  Wink

# 43
  • Мнения: 640
Вместо вода редувах подсладен чай от копар,анасон,джоджен и лайка.Давах и капки Babynos.Така и не ги усетих тези колики

# 44
Еспумизан,Инфакол,ако има някой да ти продаде,Бейби Кучоло са много ефикасни

Общи условия

Активация на акаунт