Семейните традиции

  • 4 122
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 867
Андааааааааа...това ми е много познато,...в София тази дума не е позната, я кажи коя си? newsm78

Щом тя не казва, аз да я издам: в нейния град правят най-вкусните горещи варени гевреци! (А от теб по-нагоре разбрах, че и луканки правели Laughing)

# 46
  • Мнения: 1 629
На Анда градът беше известен с обувките си Grinning Целокупният варненски народ се изсипваше там за обувки.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 450
И с фабриката Свобода - кожените палта:)

# 48
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
На Анда градът беше известен с обувките си Grinning Целокупният варненски народ се изсипваше там за обувки.
И в един виц на Анда градът ни отвърна-Яжте си делфините, че градските бяха като марокански скакалци по пълните ....ски магазини  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 5 877
На Анда градът беше известен с обувките си Grinning Целокупният варненски народ се изсипваше там за обувки.
)
Мм, детските особено.

Монда, "палачор" значи несръчен човек, джаста-праста, небрежен и цапотещ. Това съм аз, като питаш коя съм.
Франзелке, този виц не го знаех, ама е хубав Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 629
палачор я знам и с малко по-друго значение, като мърляч, който се цапа, не се пази

# 51
  • Мнения: 13 512
палачор я знам и с малко по-друго значение, като мърляч, който се цапа, не се пази
Да, аз също я знам тази дума с това значение

# 52
  • Мнения: 2 152
Ние си имаме една традиция - Всяка неделя съпруга ми прави палачинки и кафенце, буди ме и си хапваме, задължително със сладко от вишни Heart Eyes.После цял ден лежане и гледане на филми...Сега обаче с малкия бандит у нас, тези сладки трядиции са далечен спомен..еех Blush

# 53
  • Мнения: 183
традицита беше всеки петък баба и дядо идваха да ни вземат и карахме до неделя на костинброд + всички ваканции,и в събота когато си седяхме на софия-банички с боза:)

# 54
  • Мнения: 220
Като бях малка това ми беше най-голямата мъка-че нямам баба и дядо на село.И двете ми баби живеят в един квартал през 2 улици.А тогава всеки ,който имаше баба на село отиваше при нея. А пък аз от едната улица на другата.Но пак имаше много емоции.Няма да забравя и кекса ,който се правеше в събота или неделя евентуално.Ех спомени

# 55
  • Мнения: 7 110
В момента разказаха една иконна традиция - събуване на обувки, когато си поканил доста гости.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт