Кой се ползва с най-голямо доверие в страната, в която сте?

  • 1 279
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
 Един филм, който гледах наскоро ме провокира да се замисля по въпроса.
Виждате ли разлика в инсистуциите, които се ползват с най-голямо доверие в БГ и в чужбина? А вашата "класация" промени ли се, откакто живеете извън БГ?

# 1
  • Мнения: 7 914
отговорих със съдебната система за страната ,в която съм в момента....след кратка консултация и с мъжа ми.... :peace

За България съм безмълвна.. понеже там никоя система не вярвам  Peace

# 2
  • Мнения: 1 199
За Канада - също мисля е съдебната система.

# 3
  • Мнения: 3 491
Няма опция "други" в анкетата. Ако имаше, щях да кажа - пожарната.
А що се отнася до сравнението с България - мисля, че поне по показател "президент" България трябва да е с няколко гърди по-напред от страната, където съм. По-кофти вариант на президент от този, който е тук, граничи с художествената измислица.

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 19:30 от блажка

# 4
  • Мнения: 811
няма опция Нито едно от изброените Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 526
Не мога да твърдя със сигурност, но от моя гледна точка мисля, че са здравната и съдебната с-ми.

# 6
  • Мнения: 7 091
Няма опция "други" в анкетата. Ако имаше, щях да кажа - пожарната.
А що се отнася до сравнението с България - мисля, че поне по показател "президент" България трябва да е с няколко гърди по-напред от страната, където съм. По-кофти вариант на президент от този, който е тук, граничи с художествената измислица.

Добавих" друго". Вярно, че си мислех да сложа и забравих  Whistling

# 7
  • Мнения: 3 491

Добавих" друго". Вярно, че си мислех да сложа и забравих  Whistling
10x. Надявам се, че не си го взела лично и навътре.  Hug

# 8
  • Мнения: 7 091

Добавих" друго". Вярно, че си мислех да сложа и забравих  Whistling
10x. Надявам се, че не си го взела лично и навътре.  Hug

Ама моля ти се, няма такова нещо  Laughing Аз като написах последното седях и мислих поне 5 мин преди да пусна темата и се чудех какво забравих, съвсем правилно ми напомни  Sunglasses, мерси Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 932
По мое мнение полицията и пожарната, за правителствата (федерално и провинциално), отношението е както при нас в Бг, сега сме в навечерието на избори и картинката е мила, родна  Wink, лъжи, обещания, оплювания, компромати...нищо ново под слънцето. Политиците са си политици навсякъде.
Съдебната...малко е кофти, защото постоянно се говори за политическо влияние върху съдебни решения, за дребно кокошкарски подкупчета естествено не става въпрос, имам предвид съдебни решения касаещи държавни или частни интереси на по-високо ниво.
В здравната система-доверие не особено голямо и как като чакаш по 6-7 часа минимум в спешното или по няколко месеца за специалист...
Медиите както навсякъде влияят яко на общественото мнение, но доверието е избирателно, т.е. към определени журналисти или медии.
Виж полицията и пожарната са институции, пипат безкомпромисно, а и отношението на медиите и политиците към тях определено благоприятства това доверие и дори предоверяване в някои случаи...за разлика от тези в една друга държава на един друг континент.

# 10
  • Мнения: 2 051
Кликнах на президента, поради липса на кралска особа в анкетата.
Това естествено са местни нрави, хич не съвпадат с моята ценностна система, но ....какво да се прави....

# 11
  • Мнения: 5 475
 newsm78  Може би като обединяваща фигура е Президента. Peace
А за другите институции ,ситуацията е горе-долу същата . Peace

за правителствата , отношението е както при нас в Бг....лъжи, обещания, оплювания, компромати...нищо ново под слънцето. Политиците са си политици навсякъде.
Съдебната...малко е кофти, защото постоянно се говори за политическо влияние върху съдебни решения, за дребно кокошкарски подкупчета естествено не става въпрос, имам предвид съдебни решения касаещи държавни или частни интереси на по-високо ниво.
В здравната система-доверие не особено голямо и как като чакаш по 6-7 часа минимум в спешното или по няколко месеца за специалист...
Медиите както навсякъде влияят яко на общественото мнение, но доверието е избирателно, т.е. към определени журналисти или медии.

# 12
  • Мнения: 1 128
Тандори,пусни опция монарх
В Испания  определено  са ХуанКарлисти(краля).Не 4е са за монархията по принцип,но този крал просто обира то4ките Mr. Green

# 13
  • Мнения: 11 307
У нас съдебната система. И по-специално Конституционния съд.
Водят го за най-неподкупния и най-защитния такъв в цяла Европа.
Освен това гласувах и с други - пожарната, ТHW, TÜV, Stiftung Warentest (помощна техническа служба, технически контрол за уреди, фондация за тестване на стоки)

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 13:15 от Вечерница

# 14
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
newsm78  Може би като обединяваща фигура е Президента. Peace
А за другите институции ,ситуацията е горе-долу същата . Peace

за правителствата , отношението е както при нас в Бг....лъжи, обещания, оплювания, компромати...нищо ново под слънцето. Политиците са си политици навсякъде.
Съдебната...малко е кофти, защото постоянно се говори за политическо влияние върху съдебни решения, за дребно кокошкарски подкупчета естествено не става въпрос, имам предвид съдебни решения касаещи държавни или частни интереси на по-високо ниво.
В здравната система-доверие не особено голямо и как като чакаш по 6-7 часа минимум в спешното или по няколко месеца за специалист...
Медиите както навсякъде влияят яко на общественото мнение, но доверието е избирателно, т.е. към определени журналисти или медии.



ммм, аз мислех да кажа поредният треньор на националния отбор по футбол  Mr. Green, ама гледам, няма такъв отговор  newsm78, та Ще да подкрепя Джорджа и за президента, и за валидността на поста на Минервата.

Общи условия

Активация на акаунт