Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В центъра на Вселената...

От известно време се каня да пусна този пост...днес събрах смелост и се надявам, че ще ми помогнете.Синът ми понякога е агресивен към другите деца.Изнервя се, акo някоj само посегне към негова играчка, а да не говорим ,ако я вземе.Същата работа е ,ако иска чужда играчка.Вчера ,например, удари едно детенце в парка и то се разплака...почувствах се толкова неудобно пред майката.Не знаех как да реагирам в този момент спрямо сина ми.След това вървя и си мисля, от къде е научил всичко това.В къщи е обграден от толкова любов.Никой не се бие, не е виждал удари.Гледам децата на другите майки са толкова контактни.Направо не се виждам като тръгнем на ясла или градина.Опитвам се да му говоря, но той не разбира.
Е, какво мислите...
« Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 19:28 от Неф&Неф (bgbubu) »
Цитирай

под голямата лоза

Thinking Мисля, че яслата е разумно решение  Thinking
Много е малко детенцето, че да се притесняваш за такива неща. Колкото и банално да звучи, ще ти кажа- това е период, който ще отмине  Wink
Цитирай

Пловдив

Нормално е това, защо се притесняваш? Моят племенник пък така и не се защитава. Удря го някой а той горкия се чуди какво става. Той обича само да гушка децата, да ги целува и страшно много им се радва. Направо изпада в луда еуфория като види деца на неговата възраст, чак ги гони да ги гушка. Но съм виждала и доста като твоя палавник. Мисля си само, че непременно трябва да му обясниш като порасне още малко, че не трябва да бие децата, че това не е хубаво, иначе все ще ти се оплакват в градината.
Цитирай

Още е много мъничък. Мисля, че не разбира какво точно прави. Обаче ти му говори, обяснявай му винаги кое е правилно и кое не. Ще дойде моментът, в който ще разбере и тогава ще видиш резултата от говоренето.
Цитирай

София

Още е много мъничък. Мисля, че не разбира какво точно прави. Обаче ти му говори, обяснявай му винаги кое е правилно и кое не. Ще дойде моментът, в който ще разбере и тогава ще видиш резултата от говоренето.
Това щях да кажа и аз! Не се отказвай!
Цитирай

гр. Пловдив

Говори, показвай, обяснявай
Очите на четири когато е около други деца
Моят син го държа между девет месеца и година
И сега понякога напада
Хубавото е, че вече не напада по-малки от него /след като на мен ми излезнала пришка на устата да обяснявам/
Но на големите как налита, ужас
Ще отмине, спокойно наистина, не реагирай бурно, просто спокойно си му обяснявай
Успех и спокойно!
Цитирай

USA

Не е въпросът, че не разбира сега, а че незнае друг начин  да реагира, когато е фрустриран. Едва ли може да каже - " Не искам да ми пипаш играчките". И прибягва до бутане и удряне. Учи го да говори, а не да действа  Peace Нещо лесно - не, спри, пусни...
Цитирай

Ставаш и го спираш физически, както ще направиш, ако отиде да бърка в контакта.
После обясняваш-не обясняваш, физическото действие се запомня първо; детето ще е наясно, че говориш сериозно.
Хубаво е, че ти прави впечатление. Наистина детето ти е малко и просто "пробва" някакъв начин на поведение (в смисъл да не си правиш генерални изводи за него) - от теб (и таткото) зависи дали ще спре.
Цитирай

newsm10
Цитирай

малкия йеросалим

и ние имаме този проблем.малката по принцип си е доста буйна ,но не знам от къде тази агресия.никога не е удряна ,а налита на всички.даже и вкъщи ни удря.опитах се да и обесня спокойно ,че така не трябва да прави,опитах и с това да я плясна през ръцете ,за да види че не е приятно,но просто няма резултат.като се съберем с други деца тя само налита да им взима играчките и да ги бута.остана ми само надеждата е този период ще отмине Sad
Цитирай

Ето и моята гледна точка. Децата са различни по характер, индивидуализма трябва да се поощрява, но не бива родителите да се предават. Вярвам, че трябва упорито и с постянство да се обеснява на детето кое е добро и кое-лошо според общите правила. Първо изглежда, че не отбира от дума но по-късно детето се променя. Явно и на мъничетата им трябва време да "преосмислят".
Моят син напр. е по-кротичък и от бебе го учех все да дава да не се бие и тем подобни. В яслата беше кошмар-вечно насинен, ударен -веднъж и от по-малко бебе. Когато случайно се засякохме с майката и аз й казах че е имало инцидент-тя ми отговори, че най-после и "нейното да ударело някой-до сега все той бил битият". Така ли трябваше да реагира. Първоначално й се ядосах, но после с времето-дойдох на нейната и да ви кажа когато един ден детето дойде от градина с буквално насинено око щото някое хвърлило делфинче по него, ние с баща му полудяхме-седнахме и двамата да му обесняваме как трябва да се защитава-ако го удрят да удря и той.
Сега е по-боен, но очевидно много по-щастлив в детската градина.

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.