Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте!
Съжалявам, ако дублирам подобна тема!

Направо към проблема: имам петна по лицето.По - рядко ми излизат пъпки, това не ме притеснява много, но петната ме дразнят.Значи имам червени петънца (купроза май се наричаше) по едната буза от много време - това предполагам, са от незаздравели пъпки.По другата буза имам кафеникави петна.Когато излизам ползвам молив-коректор на Cleanance.Иначе в къщи се мажа със Зинерит, понякой път преди лягане със крем Здраве.Наскоро си взех маската 2 в 1 на Neutrogena, както и хидратиращия крем.Преди съм ползвал серията Normaderm на Vichy, както и тази на Eucerin за проблемна кожа, но нямаха ефект.Също пия и бирена мая и отделно витамин А на Адифарм.Не пия кафе, алкохол или газирано.Не ям сладко, дори солени неща се опитвам да избягвам.Също не ям много мазно и не ям бял хляб.Не пуша.Но тези петънца упорито си седят на лицето.Не си мия лицето със сапун.Не си пипам лицето и не изтисквам малкото ми останали пъпки.Просто останаха тези петънца да се махат.Ходя на фитнес, правя редовно физически упражнения.Стига писане и директно към очевадния въпрос: Какво да ползвам, за да се махнат петънцата?Някакъв крем или маска, какво?
Цитирай
Кажете, де.
Не може да няма хора със същия проблем или хора, които са се отървали от подобни петна... Smile
Цитирай

Стара Загора

Надявах се някой да е отговорил, за да мога и аз да науча нещо по въпроса, на мен такива петънца ми излязоха по челото и по бузите по време на осмия месец от бременността. Сега съм си взела избелващия крем на Биле /някъде бях чела, че е добър/ и комплекта за химичен пилинг на Ейвън /него поне съм го пробвала вече и наистина изчиства и освежава тена на кожата, надявам се сега да успее да се справи и с петната/. Ако не успея с тези мазила съм решила да отида на дерматологични процедури с химичен пилинг. Ако откриеш нещо друго - пиши!
Цитирай

Стара Загора

Забравих да уточня - моите петънца са кафяви, за червеникавите нямам никаква идея.  Thinking
Цитирай

Там някъде

А на дерматолог ходила ли си?
Аз имах подобни петна, които се появяваха периодично. След като направих алергия към един козметичен крем, отидох на дерматолог. Една седмица бях на противоалергични + мазане с кортикостероид и след това ми изписа Menalind, който да ползвам ежедневно. Лицето ми се оправи.
Червените петънца да не са разширени капиляри?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.