А ако "трябва"

  • 4 508
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Мъжът ви да се омъжи за друга жена? 2ра,3та,4та. Нали Коранът така повелява.

# 1
  • Мнения: 7 723
Мъжете не се "омъжват", а се женят за жени Wink
А и в страните, където така повелява Коранът, по- скоро жените се "купуват"  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 568
Аз обичам да "играя" сама,появи ли се друг играч-изчезвам!!!! Naughty

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 820
Може да вземе още жена/и само, ако може да отделя на всички от всичко еднакво (еднакво големи къщи, еднакъв брой коли, еднакво количество прекарано време)... Ако успее да покрие изискванията ми - молА, да взима още...

# 4
  • Мнения: 3 423
Нямам против. Стига да
съм задоволена отвсякъде.
Ще се разкъса тоз човек обаче.

# 5
  • Мнения: 4 473
Нека. И аз няма да остана назад Whistling

# 6
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз обичам да "играя" сама,появи ли се друг играч-изчезвам!!!! Naughty

И аз съм същата. Peace

# 7
  • Мнения: 7 723
Може да вземе още жена/и само, ако може да отделя на всички от всичко еднакво (еднакво големи къщи, еднакъв брой коли, еднакво количество прекарано време)... Ако успее да покрие изискванията ми - молА, да взима още...

Съгласна съм  Grinning
Само - чужди деца не гледам  Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 1 216
Коранът не повелява. Просто регламентира някои отношения, които съществуват нявсякъде по света под една или друга форма.
Все още живеем в мъжки свят и по- чести са случаите мъж да води две жени, отколкото жена да има две семейства и две къщи.
Не си го пожелавам  Grinning

# 9
  • Мнения: 150
Ама много сте лесни, беее! В една друга тема фереджета щяхте да слагате, тук в харем сами влизате...

Даваш ли, даваш,
Балканджи Стояне,
хубава форумка на
турска вяра?

Море, войводо,
що си губиш времето да ме питаш,
ей ти я, на, тя сама идва...

И нито го питат,
нито разпитват веч...

# 10
  • Мнения: 27 524
Абе, не може да отговаряме обективно на въпроси, които не ни касаят, не ги разбираме и никога няма да стоят пред нас на дневен ред.
А ако трябва да станете камикадзе? А ако трябва да живеете в пещера? А ако трябва да ходите войник? И още берзброй риторични въпроси  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 2 079
Няма да се омъжа за мохамеданин!  Naughty
В харем не влизам!  ooooh!
Да съм една от многото! Whistling Crossing Arms
Не! Naughty
Не обичам да деля любим мъж с друга.  ooooh!
Ако той си залюби друга - да му е хаирлия и да си отива по пътя. Hug
И ако аз си залюбя някой - пак така! Peace
Всеки е свободен да си избира съдбата сам, особено когато се жени! newsm78

# 12
  • Мнения: 2 407
Не става,много съм ревнива.

# 13
  • Мнения: 4 668
Абе , да си взема ...  Wink
Особено ако другите му жени помагат в чистенето и гладенето ...

Или пък както е казала Бу - да осигури на всички добри условия за живот , а той да идва по веднъж в седмицата - нали така беше ?

Ама и аз ще си "взема " друг мъж  Mr. Green или няколко  Flutter

# 14
  • Мнения: 7 186
Както отговорих и в темата за забулването, ако бях израстнала в такава среда, вероятно щях да съм с промит мозък и да го приемам за нормално, но иначе, познай дали ще се навия Laughing

# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Блонди и Lady Marmalade са абсолютно прави и нямам какво повече да добавя.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 099
Моят мен едва изтрайва... Мисля, в тоз живот нема да му е до още 3-4 съпруги, пък било то и по-смирени...

# 17
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Мъжът ви да се омъжи за друга жена? 2ра,3та,4та. Нали Коранът така повелява.

Коранът нищо подобно не повелява. Просто го разрешава. А мъжът за да го направи доста условия трябва да изпълни, та по тази причина все по-малко мъже го правят.

# 18
  • Мнения: 4 733
Ако " трябва ",  аз няма да бъда нито една от всичките.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Да бе, няма да бъдеш, де ще ходиш. Ако си расла в тая среда, мисленето ти ще е точно такова и ще го намираш нормално.
Няма да разказвам за бившия ми шеф, който имаше жена българка и жена в Йордания.

# 20
  • Мнения: 1 679
Аз обичам да "играя" сама,появи ли се друг играч-изчезвам!!!! Naughty

И аз съм същата. Peace

И аз  Hug

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мъжът ви да се омъжи за друга жена? 2ра,3та,4та. Нали Коранът така повелява.

Там обикновено жените не се омъжват по любов, така че едва ли бих страдала .... ако трябваше

# 22
  • Мнения: 920
Ама много сте лесни, беее! В една друга тема фереджета щяхте да слагате, тук в харем сами влизате...

Даваш ли, даваш,
Балканджи Стояне,
хубава форумка на
турска вяра?

Море, войводо,
що си губиш времето да ме питаш,
ей ти я, на, тя сама идва...


Абе, Стоенча, аз друго бих казала
Даваш ли, даваш балкандже Йово,
Хубава Яна на турска вяра
Море, войводо
Много моми си дават вярата
За пари

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 21:29 от Г-жа Смутена-Засрамена

# 23
  • Мнения: 7 110
Накрая ще му свършат камилите и ще спе да се жени. 

# 24
  • Мнения: 1 002
Коранът не повелява. Просто регламентира някои отношения, които съществуват нявсякъде по света под една или друга форма.
не е точно така ( ей го Абрамович как олекна с няколко милиарда ) - защото една жена в свободния свят може да реагира- да се разведе , да си хване и тя любовник/ци , въобще - каквото може да направи мъжът - това може и тя  да направи ...
докато там не е така - той като реши да се жени отново , изобщо не я пита , само я уведомява ...
и това , че жените на един мъж са приятелки , са митове
на никоя от жените не й е приятно , дори и да не е влюбена ( примерно ) , у всеки човек си има Его , което реагира болезнено на такива ситуации ...не е лесно ...

# 25
А мъжът за да го направи доста условия трябва да изпълни, та по тази причина все по-малко мъже го правят.

Така, де, нали затова някой по-горе писа, че всъщност ги купуват... Пардон, цитирам: "Даваме пари на жената като подарък, с който тя може да прави каквото поиска, но най-често дава на семейството си."
Така де, по белия свят богаташите си купуват джипове и яхти, а онези добитък за разплод. Вкусове, братче, кво да прайш.

# 26
  • Мнения: 920
Даваш ли, даваш,
Балканджи Йово,
хубава |Яна  на турска вяра.

Море, войводо, глава си давам,
Яна не давам на турска вяра.

Колко  девойки, жени,
се дават.

# 27
  • Мнения: 3 423
А колко от вашите мъже са
женени за вас, но потопяват
човчица където им падне...
Което също не трябва, но
става. А вие пишете, пишете...

# 28
  • Мнения: 1 002
Лиска , те и жените топват каквото могат , не ги жали ... Wink

# 29
  • Мнения: 72
Да прави квото иска! Whistling

# 30
  • Мнения: 3 423
Лиска , те и жените топват каквото могат , не ги жали ... Wink

Да, ама все едни щипани госпожици,
все едни девствени пояси се мятат...
Чак не мога да повярвам, че бардакът
е в ремонт, ревизия, що не и за стока.

# 31
  • Мнения: 2 152
А ааа едно е да "топва", а ти да не разбереш или да се съмняваш, съвсем друго е да го знаеш и да го гледаш как я целува и гали, да има деца от другата жена и да си ги гледате заедно...ебаси мазохизма, аз не мога да го търпя това Sick ooooh!

# 32
  • Мнения: 843
Може да вземе още жена/и само, ако може да отделя на всички от всичко еднакво (еднакво големи къщи, еднакъв брой коли, еднакво количество прекарано време)... Ако успее да покрие изискванията ми - молА, да взима още...

            Ми Бу го е казала точно.  Коранът задължава... .
  Иначе , ако ще е полигамия , предпочитам  точно по Хайлайн - овски  да си спретнем семейства.     Съ-съпруги и съ -съпрузи... всичко се върти около благополучието на семейството и децата.  И материално и любовно.  Но това е фантастика.
             Иначе от казаното  от Бу само ще добавя:
            1. Искам детето ми да има права при наследяване/ ако не е момче/, при положение , че съм първа съпруга.   Това доброволно да се уреди преди смъртта на бащата , иначе аз ще му я причиня, без да искам. Blush
            Смятах да подходя сериозно, но  ме изби на смях.  Извини ме, автора. Далече ми е като разбиране.  но ми е близко като материалност.  

# 33
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Може да вземе още жена/и само, ако може да отделя на всички от всичко еднакво (еднакво големи къщи, еднакъв брой коли, еднакво количество прекарано време)... Ако успее да покрие изискванията ми - молА, да взима още...


Коранът нищо подобно не повелява. Просто го разрешава. А мъжът за да го направи доста условия трябва да изпълни, та по тази причина все по-малко мъже го правят.

 Peace  това, плюс не може да се ожени повторно без съгласието на първата жена. А и това само се е практикувало във времето, когато мъжете са ходели по войни и са били "по-рядко срещани" Mr. Green а е трябвало да се продължи съществуването на човешкия род по някакъв начин. Не че съм за тази практика, но според мен трябва човек да има повече информация по дадена тема преди да се изказва по нея.

# 34
  • Мнения: 25 600
Съгласна, съгласна, даже си го и мечтая!   Praynig
Я да сметнем... една за чистене, една за готвене, една за пране и гладене, една гледа децата, една да ходи след задника му и да гледа кое къде е сложил и после забравил... Сигурно има нужда от още...  newsm78
И аз - за леглото!  Flutter
И да му харча парите!   Money

# 35
  • Мнения: 843
Съгласна, съгласна, даже си го и мечтая!   Praynig
Я да сметнем... една за чистене, една за готвене, една за пране и гладене, една гледа децата, една да ходи след задника му и да гледа кое къде е сложил и после забравил... Сигурно има нужда от още...  newsm78
И аз - за леглото!  Flutter
И да му харча парите!   Money

  Е,,, тъй де  и аз това думам!!

# 36
  • Мнения: 3 423
И аз - за леглото!  Flutter
И да му харча парите!   Money

Сийоооу, ми ако запецне твойто мъж,
кво ша прайш тогаз, нали трябва поне
малко с готвене да се поразнообразиш.
Или поне с бърсане на прах. То не може
така с тая твоя тясна специализация.

# 37
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Помните ли руския филм "Бялото слънце на пустинята"? Там нашия главен герой нали наследи харем. та жените от харема вървяха по него а той им обясняваше че си има жена в къщи. И една го попита как така има само една жена. Беше нещо такова: "Една готви, една чисти, една децата гледа? Как се справя?" И той тогава каза: "Даа, трудничко й е?" Та от този ъгъл хич не е зле да има още няколко жени в къщи и да си делим домакинската работа. А и мъжа ми като иска още деца няма само мен да тормози.
Но тъй като съм ЕвропеЙка и леглото не искам да деля с никоя мисля да му намеря допълнителна работа и да наема чистачка и готвачка.  ........ Пък аз крак връз крак цял ден ще се разкрасявам за вечерта:)

# 38
  • Мнения: 3 423

А пък в един друг филм, който спечели
преди време Сребърната мечка, мъжът
ходеше по бардаци, за да си не закача
благоверната, да не я хаби с пъшкане.
Турска му работа. Филмът е "Срещу стената".

# 39
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз познавам косовар, който си има семейство в Косово и семейство тук. Тукашната жена нямаше нищо против
Познавах още една тройка, която пък си живееше заедно и в сговор - българин с българка и рускиня. Жените се разбираха повече от добре ooooh!
Не е за мен това, тц. Какво ти разрешение да му дам като първа съпруга?! Направо му откъсвам врата.

# 40
  • Мнения: 25 600

Сийоооу, ми ако запецне твойто мъж,
кво ша прайш тогаз, нали трябва поне
малко с готвене да се поразнообразиш.
Или поне с бърсане на прах. То не може
така с тая твоя тясна специализация.

То аз да докопам париците, тогаз недей ме мисли!  smile3508

Вижте какво сега. Както твърдят едни много отговорни другари от стъкмистиката - повече от половината мъже изневеряват. При това положение, я бързо любовницата вкъщи! Ама-ха, няма само аз да подгъзвам, пък за нея букетите и кръчмите!  Crossing Arms
Да се дотътря тук и веднага й връчвам и прането, и гладенето, и чистенето... smile3513 Пък после да видим кой с кого в кревата, а?  Wink Mr. Green

# 41
  • Мнения: 150
Един леко страничен въпрос, ама смятам, че ще допринесе яснота към темата - всички познаваме, знаем и сме чували за българки (и не само, изобщо европейки), омъжени за араби. А някоя арабка, омъжена за европеец има ли? И не ми отговаряйте, че на теория е възможно. Питам има ли...

# 42
  • Мнения: 4 733
Познавам двойка от първия споменат от теб вариант, но за втория идея си нямам... Защо ти се струва невъзможно?

# 43
  • Мнения: 150
Защо ти се струва невъзможно?
Не казвам, че е невъзможно, напротив - на теория е възможно. Замислих се просто и май не си спомням за такъв случай. Реших да попитам има ли такива бракове, някой чувал ли е, виждал ли е...

# 44
  • Мнения: 4 733
Ти би ли се оженил  Laughing за такава жена?
 :oops:Sorry, спя още Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 07:26 от Kasidy

# 45
  • Мнения: 150
Аз не бих се омъжил за никаква Simple Smile Бих се оженил, обаче, но не и за такава, но това е вследствие на естетическото ми чувство - твърде е мургава за моя вкус. Но ето - имаме европейки, омъжени за араби, а сега търсим арабка, омъжена за европеец... Може би има такива във Франция, където арабите са една компактна общност, но това не се брои. А не се брои, защото все пак там средата не е чисто арабска, взели са нещо и от европейската култура и манталитет. Търсим арабка, родена и отрасла в арабска страна, омъжена за европеец...

# 46
  • Smallville
  • Мнения: 994
Търсим арабка, родена и отрасла в арабска страна, омъжена за европеец...
Не познавам такава,но скоро по новините слушах за жена,арабка,която отива в Лондон да живее,дали се е омъжила не помня, май беше,но след време брат и я открил и убил,защото опозорила семейството,т.е. не спазила техните традиции,да се омъжи за арабин и т.н...
Та в тази връзка,да отговоря по темата,че ако ми се наложи,предпочитам да си сложа край на живота,но не и да живея по този начин.Малко е крайно изказването ми,но горещо благодаря на Бога,че съм се родила тук,а не в някоя арабска страна

# 47
  • Мнения: 15
Цитат
...но скоро по новините слушах за жена,арабка,която отива в Лондон да живее,дали се е омъжила не помня, май беше,но след време брат и я открил и убил,защото опозорила семейството,т.е. не спазила техните традиции,да се омъжи за арабин и т.н...

Ето,затова,не може да има арабка,женена за неарабин!Семейството й ,никога не би се съгласило на таз работа!
А ако тя избяга-  #Cussing out;#2gunfire-нея или него или и двамата с кандидата!

# 48
  • Мнения: 6 992
Ми, добре дошла. Да поема кухнята. Номер 3 да поеме чистенето.Номер 4 да се разправя с мъжа ми.
И най-накрая за мен ще остане време да чета Laughing

# 49
  • Мнения: 4 585
Ако кувейтски гражданин се ожени за чужденка, чужденката никога не придобива кувейтско гражданство, но децата са кувейтски граждани.
Ако кувейтянка се омъжи за чужденец, нито той, нито децата им ще видят кувейтско гражданство. А привилегиите никак не са малки, бих казал космически. В момента в който у тас имаше 2 водни пързалки, водна пързалка видях в детска градина в Кувейт. Децата рисуваха на триножници.

# 50
  • Мнения: 3 886
Аз обичам да "играя" сама,появи ли се друг играч-изчезвам!!!! Naughty
и аз така Peace

# 51
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
хайде да ви развен4ае митовете и незнанието, та лелята на съпруга ми е женена за малтиец , католик,а баща й е бил главен мюфтия за региона и съдия.те са ни на гости в момента.живеят в семейство 36г., дъщерята е женена за австриец-тур4ин(смесен брак), който едва ли е мюзлим! на празника 3 март в посолството се виждам със семейство-той българин, тя е тунизийка! много са такива! работата е да се знае като се говори, а не да се вярва на каквото полетяло и не слу4ило. харем няма да видите в смисъл на турския вариант.единствено в алжир още се позволява двуженството. мароко и тунис са узаконили моногамията.ей за такива дето не искат секс с мъжете,( я колко са във форума), се дава правото на жената на усамотение, тоест тя живее отделно от мъжа си с децата, без да имат сексуални отношения.е, той е в правото си да поиска или развод или втора жена (там където още е разрешено).същото важи за жената, ако не я уважава 4 месеца половинката може да се жалва в съда.едва ли има много дето биха приели втора жена! узаконено и може да се изисква в бра4ния договор,той да няма право да си взема 02.законите се менят, хората се менят, традициите се загърбват, та не  може да се говори с клишета от турско време. хареми с по 4 законни няма, но любовници 4 може и някой добре да оправя.

# 52
  • Мнения: 3 423
Арабки, женени за европейци, не познавам.
Но има туркини такива. Някои от тях остават
цял живот с немеца, примерно, други обаче
се прощават с живота бързо-бързо, защото
някой от братята ги причаква зад някой ъгъл
и им свети маслото. Въпрос на семейна чест.

# 53
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
убедена съм, че повече мъже във България си имат любовници, отколкото тук мъже са женени за 2 жени Peace
вие ми кажете, кое е по-добре?
вместо да злобеете си погледнете в собствените дворове.

# 54
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Всъщност ние тук само теоретично си разсъждаваме...

# 55
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И какъв е въпросът, не разбрах.

Плюс това е доста елементарно да се гледа само повърхостно на една съвсем различна култура от християнската и всичко да си мерим по нашия аршин.

# 56
  • Мнения: 3 423
убедена съм, че повече мъже във България си имат любовници, отколкото тук мъже са женени за 2 жени Peace
вие ми кажете, кое е по-добре?
вместо да злобеете си погледнете в собствените дворове.

Мария, много далеч отиваш,
никой не злобее, просто си
разсъждават колежките, не
го приемай лично всичко това.
Вдигни, моля те, малко прага
на чувствителността, когато
става въпрос за христиано-
мюсюлманската любов.
В тази тема не видях злоба.
Да не изопачаваме нещата.
Аз също се интересувам, дали
някой мъж-мюсюлманин би се
оженил за мене в другия живот.

# 57
  • Мнения: 1 725
А някоя арабка, омъжена за европеец има ли?

Има, аз съм се срещала с ливанка, омъжена за грък. А ето марси е споменала също за такива случаи, значи не са чак такава рядкост. Сестрата на познат от емирствата (местен е), живее в Лондон и работи като доктор-стоматолог. Никой не е тръгнал да я преследва, възпира, камо ли да "убива", че е напуснала смейството, или че пък не се омъжила за мюсюлманин. Така че, случаи разни, лошото е че медиите ни изграждат доста лоши стереотипи за този свят и нещата далеч не са само черни.

# 58
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Един леко страничен въпрос, ама смятам, че ще допринесе яснота към темата - всички познаваме, знаем и сме чували за българки (и не само, изобщо европейки), омъжени за араби. А някоя арабка, омъжена за европеец има ли? И не ми отговаряйте, че на теория е възможно. Питам има ли...

Сестрата на мъжа ми е омъжена за англичанин.
Познавам и арабкиня, омъжена за българин.

# 59
  • Мнения: 1 494
След толкова подобни теми, стигнали до сблъсък и дори заключване, човек може да си направи поне три извода:
1. По подобни въпроси никога не може да има едно мнение, причините са ясни...
2. Когато освен мнението се включват и квалификации и почти обидни изрази, няма как някой да не се почувства обиден...
3. Очевидно на някои им харесва да наливат масло в огъня и после да гледат сеир...

# 60
  • Мнения: 3 423
Ето, има случаи. Да продължим сега
по същество да обсъждаме темата.

# 61
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мисля, 4е не е лошо да се обсъди и обратният вариант, засрамена? жена с 2/3/ 4 мъже, поне откъм секс няма да се опла4е, пък има на4ин да се организира правилно ,за да няма смесване при децата! така всеки носи на мама, татита работят и като се съберат вси4ки хапват и пийват и се радват поне на 1/2деца!така или ина4е ще те носят на ръце!желаещи или пробвали?

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 10:46 от marsy

# 62
  • Мнения: 534
 Naughty Немога да си представя как някоя друга ще ми се мота из къщата,ще ми рови в шкафовете и ще ми маже из кухнята,
освен това като се жени за мен,мъжо ми ще си прави сметка може ли за цял живот да е с една жена(на теория,надявам се и на практика) или не .
Да е мислил у време   Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 8 999
Аз затова съм си взела християнче!

# 64
  • Мнения: 4 965
Ако умее да глади ('щото това нито го умея, нито го правя) и се навие да мие прозорците и да ходи на вилата с мъжО (и това хич не го обичам - дори няма да ми пука дали там "правят нещо" или не), а и да гледа децата в събота, че да излизам по магазините... Вземаме я. Mr. Green

# 65
  • Мнения: 920
мисля, 4е не е лошо да се обсъди и обратният вариант, засрамена? жена с 2/3/ 4 мъже, поне откъм секс няма да се опла4е, пък има на4ин да се организира правилно ,за да няма смесване при децата! така всеки носи на мама, татита работят и като се съберат вси4ки хапват и пийват и се радват поне на 1/2деца!така или ина4е ще те носят на ръце!желаещи или пробвали?

Ба, а колко ризи трябва да изгладиш?!Или оная дългата бяла нощница - не знам как й е името.

И всички се въдворихте в правото на първата жена. Тя определя кой ще глади, кой ще чисти.А ако си втора.

# 66
  • Мнения: 920
убедена съм, че повече мъже във България си имат любовници, отколкото тук мъже са женени за 2 жени Peace
вие ми кажете, кое е по-добре?
вместо да злобеете си погледнете в собствените дворове.

А дали едното изключва другото?

# 67
  • Мнения: 1 655
Ох засрамена не си седна на дупето, все такива теми раздухваш,послещо имало обидени!
корана НЕ ПОВЕЛЯВА!Моля зане просветенитеданесе изказват неподготвени!
Втора съпруга може да си вземеако има ОСНОВАТЕЛНИ ПРИЧИНИ!например-не може да има деца първата съпруга,защо да се развеждат ако си я обича ами иска да си вземе и друга и нея да обича и уважаваи да има деца,а теб няма да те захвърли като ялова!
А това за многоженството е възникнало по време на войните, мъжете са отивали на война и са оставали с деца сами да ги гледат, и съответно по заможен мъж е вземал такава невеста да се грижи занея а и деца да правят за да се увеличава племето и да има войни за войните!Има закони и ако мъжа се ожени без съгласитето на първата тежко му горко!Може първата да се разведес него и да му вземе ВСИЧКо,и последната риза дори!Та мъжете като го правят да му мислят!
Аз съм живяла там и не съм видяла мъж с две жени, това е вече отживелица!Аз лично познавам кувейтка женена за американец, никои нищо не им е забранил!
Аз лично не съмм съгласна въпреки че съм женена за мисюлманин, и съм се съгласила с религията му, но за втора съпруга не съм съгласна,катосе е женил да му е мислил и той не смее и да си помисли за втора естетвено, дори той казва че това састари работи и никои не прави сега така!
Нима в българия навремето не са се омъжвали бабите ни и майките ни девствени, плащало се е нива за булка и т.н. питайте бабите си!просто там традициите са се запазили!

# 68
  • Мнения: 1 655
Ба, а колко ризи трябва да изгладиш?!Или оная дългата бяла нощница - не знам как й е името.

И всички се въдворихте в правото на първата жена. Тя определя кой ще глади, кой ще чисти.А ако си втора.
ох неси седна на дупето, кво са ти трън в очите арабите незнам!
Ама аиде любопитстваи си!
А за ризите, се гладят по лесно и от носна кърпа материятас им е такава че се глади много лесно!Аи аз съм гладила само веднъжзащото се дават на лондри да се перат и гладят и ти ги носят до вратата!НЕКА МИ Е ЗЛЕ А?
а и като гледам всеки втори мъж в бг е с младичка любовница да не казвам ученички дори!
засрамена какво толкова си наранена от мисюлманин че така ги плюеш винаги!
навсякъде има черни овци и добри хоря, я колко мъже са наръгали женаси убили децата си колко много ревнуват тук, неса по миризливо цвете мисля!

# 69
  • Мнения: 920

Втора съпруга може да си вземеако има ОСНОВАТЕЛНИ ПРИЧИНИ!например-не може да има деца първата съпруга,защо да се развеждат ако си я обича ами иска да си вземе и друга и нея да обича и уважаваи да има деца,а теб няма да те захвърли като ялова!
 запазили!


Страхотно! Значи това е основателна причина. А ако винат е в него, пак ли е основателна.

# 70
  • Мнения: 3 423
мацки, що чинят бисирити тъдява?

ай, да оставим на мира религията.
да поговорим за културно-масовата
дейност, като груповото четене на
кама-ти-сутра. там религията не играе.

# 71
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
засрамена, що пък ризи да гладя аз, то си има бониш за туй! newsm78 с толкова мъже и пари4ки, за какво са ми освен да се кипря и се моткам по моловете! аз само щ? готвя,4е го оби4ам това и малко ред може да въдворявам!  Mr. Greenа, знаем, 4е си падаш по арабска мръвка, ами като не искаш да ни навестиш! колко те  каня и се дърпаш! зарежи бройкането в бг, ела насам!

# 72
  • Мнения: 920
засрамена, що пък ризи да гладя аз, то си има бониш за туй! newsm78 с толкова мъже и пари4ки, за какво са ми освен да се кипря и се моткам по моловете! аз само щ? готвя,4е го оби4ам това и малко ред може да въдворявам!  Mr. Greenа, знаем, 4е си падаш по арабска мръвка, ами като не искаш да ни навестиш! колко те  каня и се дърпаш! зарежи бройкането в бг, ела насам!

Ко туй бониш? Ризите на мъжете имах навпредвид. 1,2,3,4 или там колкото ще позволи нашта религия. Или вашта.
Не съм я опитвала тая арабска мръвка. По-добри ли са от наште?

# 73
  • Мнения: 920
!
Втора съпруга може да си вземеако има ОСНОВАТЕЛНИ ПРИЧИНИ!например-не може да има деца първата съпруга,защо да се развеждат ако си я обича ами иска да си вземе и друга и нея да обича и уважаваи да има деца,а теб няма да те захвърли като ялова!

Тука има и секция Проблемно забременяване. . Какво утешение за тях.

# 74
  • Мнения: 1 655
не е толкова лесно да се вземе втора жена!а истината е че не искат!
питала съмдоста мъже приятели, и къде нашега къде на истина са казвали аз на 1 не мога да насмогна ти за 2 говориш!
ами една арабка развихрила се из магазините и по почивки верно не можеш да и насмогнеш!е то и българките го правим това ама май сме по съвестни защото си обичаме половинките май

# 75
  • Мнения: 1 655
а проблемното забременяване не е причина има доктори и лечения.
Знам еднажена която има едно момче но е с церебрална парализа а е вече на 13 или 14, а сега имат бебе-пак момиченце да са им живии здрави имат 5 момичета вече!
това с много женството е вече отживелица!

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 12:59 от Kremi_m

# 76
  • Мнения: 920
не е толкова лесно да се вземе втора жена!а истината е че не искат!
питала съмдоста мъже приятели, и къде нашега къде на истина са казвали аз на 1 не мога да насмогна ти за 2 говориш!
ами една арабка развихрила се из магазините и по почивки верно не можеш да и насмогнеш!е то и българките го правим това ама май сме по съвестни защото си обичаме половинките май
Ами много хубаво правят - мъжът трябва! Щом си е зел жена - да я издържа. Какво я интересува нея как -  ми да работи. А ние, българките, ги издържаме.

# 77
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ти остави детайлите, аз и сега не гладя, само при слу4ай! бониш е слугиня, но най-4есто си има такава услуга, като хими4еското! аз  говоря ти  да си направиш харем, айде стиска ли ти на 4 мъже да се  дадеш и да си матриархална кокона! аз си го представям добре, не знам другите жени ще остискат ли ! така е и с мъжете, голяма работа трябва да си за да ти стиска да се разпределиш по равно!

# 78
  • Мнения: 920
ти остави детайлите, аз и сега не гладя, само при слу4ай! бониш е слугиня, но най-4есто си има такава услуга, като хими4еското! аз  говоря ти  да си направиш харем, айде стиска ли ти на 4 мъже да се  дадеш и да си матриархална кокона! аз си го представям добре, не знам другите жени ще остискат ли ! така е и с мъжете, голяма работа трябва да си за да ти стиска да се разпределиш по равно!
Ей, марси, че ние и тук имаме химическо. Не мож да си представиш.

# 79
  • Мнения: 1 655
А че има много българки дето си издържат мъжете е истина, горките мъже и егати путиовците са тези екземпляри!
Азима предвид че ние като харчим се съобразяваме,дане прекрацим границата!
сега не може да си купим диамантена огърлица а и пак дай и дай а той да се скъсва, аз поне има съвест!

# 80
  • Мнения: 418
Колко пъти се чудя , и колко питах защто не се напраBи еидн пофорум Религия ?!?!?!?!? Bcи4ku umaт? --има ли господ, няма ли, ще праBите ли козунаци , няма ли, коледа ли , ноBа ли година, Мухамед ли , Uсус  li...4 ли жени, hijab ли ....Не може BъB форум за сем-Bо да се гоBори(i diskutira) за Bсичко др. осBен за тоBа ...( a interesat na tema religija e javno poveceh ot goljam, taj kato takiva temi sa v izobilie i tuk i vav dr. podforumi...i tova moje da ni radva...edin zadaden vapros e podadaena raka za DIALOG !!!!!) ...

По темата ....ето  изBадки от Quran-а на бг, english, arabic:

"Marry women of your choice, two, or three, or four; but if you fear that you shall not be able to deal justly (with them), then only one." Al-Qur’an (4:3)

3.  А ако ви е страх, че няма да сте справедливи към сираците, шако се ожените за тях,щ встъпвайте в брак с онези от жените, които харесвате  две и три, и четири. А ако ви е страх, че няма да сте справедливи  с една или с шпленничкищ владени от десницата ви. Това е най-малкото, за да не се отклоните. (Quran 4:3)


وَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تُقْسِطُوا فِي الْيَتَامَى فَانكِحُوا مَا طَابَ لَكُمْ مِنَ النِسَاء مَثْنَى وَثُلاَثَ وَرُبَاعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تَعْدِلُوا فَوَاحِدَةً أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ ذَلِكَ أَدْنَى أَلاَّ تَعُولُوا
                            


Бракът на мъжа с повече от една жена не е задължение, а разрешение, което едBа ли някои  може да спази.  А за тези(мъже), които са женени за поBече от една жена (POLYGYNY, не polygamy), как може да знaем дали са спраBделиBи или не?! Аз лично не се наемам да съдя никого за напраBения избор на този чоBек.  Но за мен съм си напраBила research-а, изBодите...аз не бих участBала B подеобен Bид сем-Bо ...Просто съм такаBа.  И след като не желая да бъдa B такъB брак, и ако изпадна B такаBа ситуация, напускам сапруЖесkото тяло.  Имам глаBа на раменете, имам диплома, имам experience..Bсе шет се опраBя Simple Smile  Bсичко опира до тоBа какBи знания и умение Bладее даден чоBек. Родителите ми Bинаги са ми казBали и учели, че най-добрата инBестиция , която може да напраBи родител за детето си е да му даде ОБРАЗОBАНИЕ (баба ми пак ми е казBала да имам  някакъB ЗАНАЯТ B ръцете си , Bинаги). Оттам нататък Bсичко ще е по-лесно ...


Pak po temata
ПО надолу BаB същата Surah се казBа следното :  

"You will never be able to be fair and just among women (wives)...." Qur’an (4:129)

129.     И не ще съумеете да сте справедливи към жените си, дори да се стремите. И не се увличайте всецяло по една, та да оставите друга  висяща. И ако помирявате и сте богобоязливи  Аллах е опрощаващ, милосърден. (Яуран 4:129)  

Vseki da cheti, razbira i interpretira kakto nameri za dobre Simple Smile   bouquet

# 81
  • Мнения: 1 655
ти остави детайлите, аз и сега не гладя, само при слу4ай! бониш е слугиня, но най-4есто си има такава услуга, като хими4еското! аз  говоря ти  да си направиш харем, айде стиска ли ти на 4 мъже да се  дадеш и да си матриархална кокона! аз си го представям добре, не знам другите жени ще остискат ли ! така е и с мъжете, голяма работа трябва да си за да ти стиска да се разпределиш по равно!
Ей, марси, че ние и тук имаме химическо. Не мож да си представиш.
не разбра май!
там химическо е да си дадеш цлото пранена пералня!
Аз една година една риза не съм опрала

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 13:31 от Kremi_m

# 82
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
виждаш ли Лиске, че не съм отишла много надалече- пак изпростяха нещата Laughing
как за 2 години , откакто пиша в тоя форум, някой не отвори тема за арабската култура и изкуство. и това сериозно го казвам. все се рови на хората в личния живот и виждатели колко са отвратителни и ненормални, защото са по-различни от нас...
питат ви- "бихте ли". отговорете "дали" и толкова. другото са "моабет" да става.
наскоро имаше тема за това как разбираме кой е интелигентен. е с такива теми. поне аз.

# 83
А потокът от имигранти върви от изток на запад?
Ама, прост народ е европееца, бе, и това си е. Е, на, хората комунизма построили - басейни, перални, мръвки, жени, ама не, той се дърпа и си стои в дъждовната и неприветлива Европа и се запъва. Тесногръдие, деебиш.


P.S. Толкова са лесни за дразнене "праведните", че чак май почват да ми стават скучни...

# 84
  • Мнения: 3 423
Олей, къде заби темата.
А аз мислех, че е за любов

# 85
  • Мнения: 920
Ех, ако не беше тоя пусти петрол?!

# 86
Олей, къде заби темата.
А аз мислех, че е за любов

Е, любов, де. Към ближния.

# 87
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ама засрамена, не каза стиска ли ти за мъжки харем или само по бройки си падаш?май, никой няма силици няколко мъже да управлява по пантофи и жартиери!  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 920
ама засрамена, не каза стиска ли ти за мъжки харем или само по бройки си падаш?май, никой няма силици няколко мъже да управлява по пантофи и жартиери!  Mr. Green

Не, марси, нямам желание за мъжки харем. Но не бих виряла и в женския.
И, както посочих по-горе, ако го нямаше тая пусти петрол, щеше ли някой да споменава арабски страни.

# 89
  • Мнения: 967
Стига да може да ми отделя много време, внимание и т.н. може и да се навия.

# 90
  • Мнения: 920
Стига да може да ми отделя много време, внимание и т.н. може и да се навия.

То си е казано - до 4 жени, отделно наложници, слугини, на всички трябва да обръща внимание. В най-добрия случай ти се пада 1/4 - от внимание, от пари, от всичко.

 


Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 17:16 от Г-жа Смутена-Засрамена

# 91
  • Мнения: 967
Стига да може да ми отделя много време, внимание и т.н. може и да се навия.

То си е казано - до 4 жени, отделно наложници, слугини, на всички трябва да обръща внимание. В най-добрия случай ти се пада 1/4 - от внимание, от пари, от всичко.
Аз си искам минимум толкова време, колкото до сега  Crossing Arms В противен случай Naughty

Общи условия

Активация на акаунт