А ако "трябва"

  • 4 504
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 150
Аз не бих се омъжил за никаква Simple Smile Бих се оженил, обаче, но не и за такава, но това е вследствие на естетическото ми чувство - твърде е мургава за моя вкус. Но ето - имаме европейки, омъжени за араби, а сега търсим арабка, омъжена за европеец... Може би има такива във Франция, където арабите са една компактна общност, но това не се брои. А не се брои, защото все пак там средата не е чисто арабска, взели са нещо и от европейската култура и манталитет. Търсим арабка, родена и отрасла в арабска страна, омъжена за европеец...

# 46
  • Smallville
  • Мнения: 994
Търсим арабка, родена и отрасла в арабска страна, омъжена за европеец...
Не познавам такава,но скоро по новините слушах за жена,арабка,която отива в Лондон да живее,дали се е омъжила не помня, май беше,но след време брат и я открил и убил,защото опозорила семейството,т.е. не спазила техните традиции,да се омъжи за арабин и т.н...
Та в тази връзка,да отговоря по темата,че ако ми се наложи,предпочитам да си сложа край на живота,но не и да живея по този начин.Малко е крайно изказването ми,но горещо благодаря на Бога,че съм се родила тук,а не в някоя арабска страна

# 47
  • Мнения: 15
Цитат
...но скоро по новините слушах за жена,арабка,която отива в Лондон да живее,дали се е омъжила не помня, май беше,но след време брат и я открил и убил,защото опозорила семейството,т.е. не спазила техните традиции,да се омъжи за арабин и т.н...

Ето,затова,не може да има арабка,женена за неарабин!Семейството й ,никога не би се съгласило на таз работа!
А ако тя избяга-  #Cussing out;#2gunfire-нея или него или и двамата с кандидата!

# 48
  • Мнения: 6 992
Ми, добре дошла. Да поема кухнята. Номер 3 да поеме чистенето.Номер 4 да се разправя с мъжа ми.
И най-накрая за мен ще остане време да чета Laughing

# 49
  • Мнения: 4 585
Ако кувейтски гражданин се ожени за чужденка, чужденката никога не придобива кувейтско гражданство, но децата са кувейтски граждани.
Ако кувейтянка се омъжи за чужденец, нито той, нито децата им ще видят кувейтско гражданство. А привилегиите никак не са малки, бих казал космически. В момента в който у тас имаше 2 водни пързалки, водна пързалка видях в детска градина в Кувейт. Децата рисуваха на триножници.

# 50
  • Мнения: 3 886
Аз обичам да "играя" сама,появи ли се друг играч-изчезвам!!!! Naughty
и аз така Peace

# 51
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
хайде да ви развен4ае митовете и незнанието, та лелята на съпруга ми е женена за малтиец , католик,а баща й е бил главен мюфтия за региона и съдия.те са ни на гости в момента.живеят в семейство 36г., дъщерята е женена за австриец-тур4ин(смесен брак), който едва ли е мюзлим! на празника 3 март в посолството се виждам със семейство-той българин, тя е тунизийка! много са такива! работата е да се знае като се говори, а не да се вярва на каквото полетяло и не слу4ило. харем няма да видите в смисъл на турския вариант.единствено в алжир още се позволява двуженството. мароко и тунис са узаконили моногамията.ей за такива дето не искат секс с мъжете,( я колко са във форума), се дава правото на жената на усамотение, тоест тя живее отделно от мъжа си с децата, без да имат сексуални отношения.е, той е в правото си да поиска или развод или втора жена (там където още е разрешено).същото важи за жената, ако не я уважава 4 месеца половинката може да се жалва в съда.едва ли има много дето биха приели втора жена! узаконено и може да се изисква в бра4ния договор,той да няма право да си взема 02.законите се менят, хората се менят, традициите се загърбват, та не  може да се говори с клишета от турско време. хареми с по 4 законни няма, но любовници 4 може и някой добре да оправя.

# 52
  • Мнения: 3 423
Арабки, женени за европейци, не познавам.
Но има туркини такива. Някои от тях остават
цял живот с немеца, примерно, други обаче
се прощават с живота бързо-бързо, защото
някой от братята ги причаква зад някой ъгъл
и им свети маслото. Въпрос на семейна чест.

# 53
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
убедена съм, че повече мъже във България си имат любовници, отколкото тук мъже са женени за 2 жени Peace
вие ми кажете, кое е по-добре?
вместо да злобеете си погледнете в собствените дворове.

# 54
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Всъщност ние тук само теоретично си разсъждаваме...

# 55
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И какъв е въпросът, не разбрах.

Плюс това е доста елементарно да се гледа само повърхостно на една съвсем различна култура от християнската и всичко да си мерим по нашия аршин.

# 56
  • Мнения: 3 423
убедена съм, че повече мъже във България си имат любовници, отколкото тук мъже са женени за 2 жени Peace
вие ми кажете, кое е по-добре?
вместо да злобеете си погледнете в собствените дворове.

Мария, много далеч отиваш,
никой не злобее, просто си
разсъждават колежките, не
го приемай лично всичко това.
Вдигни, моля те, малко прага
на чувствителността, когато
става въпрос за христиано-
мюсюлманската любов.
В тази тема не видях злоба.
Да не изопачаваме нещата.
Аз също се интересувам, дали
някой мъж-мюсюлманин би се
оженил за мене в другия живот.

# 57
  • Мнения: 1 722
А някоя арабка, омъжена за европеец има ли?

Има, аз съм се срещала с ливанка, омъжена за грък. А ето марси е споменала също за такива случаи, значи не са чак такава рядкост. Сестрата на познат от емирствата (местен е), живее в Лондон и работи като доктор-стоматолог. Никой не е тръгнал да я преследва, възпира, камо ли да "убива", че е напуснала смейството, или че пък не се омъжила за мюсюлманин. Така че, случаи разни, лошото е че медиите ни изграждат доста лоши стереотипи за този свят и нещата далеч не са само черни.

# 58
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Един леко страничен въпрос, ама смятам, че ще допринесе яснота към темата - всички познаваме, знаем и сме чували за българки (и не само, изобщо европейки), омъжени за араби. А някоя арабка, омъжена за европеец има ли? И не ми отговаряйте, че на теория е възможно. Питам има ли...

Сестрата на мъжа ми е омъжена за англичанин.
Познавам и арабкиня, омъжена за българин.

# 59
  • Мнения: 1 494
След толкова подобни теми, стигнали до сблъсък и дори заключване, човек може да си направи поне три извода:
1. По подобни въпроси никога не може да има едно мнение, причините са ясни...
2. Когато освен мнението се включват и квалификации и почти обидни изрази, няма как някой да не се почувства обиден...
3. Очевидно на някои им харесва да наливат масло в огъня и после да гледат сеир...

Общи условия

Активация на акаунт