Желиран компот по идея на Блонди

  • 9 871
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 576
Извинявам се, че се намесвам в темата, но може ли някой да ми каже желирани зеленчуци как се правят?А този компот ще го направя за малката в най-скоро време! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 771
Извинявам се, че се намесвам в темата, но може ли някой да ми каже желирани зеленчуци как се правят?А този компот ще го направя за малката в най-скоро време! Simple Smile

Добре ще бъде да пуснеш нова тема с този въпрос тъкмо повече ще се включат.

# 17
  • Мнения: 27 524
Извинявам се, че се намесвам в темата, но може ли някой да ми каже желирани зеленчуци как се правят?

С бульон, зеленчуците нарязани на парченца, да има различни цветове - морков, чушка, всякакви стават, бульонът най-добре да е зеленчуков, сваряваш си предварително избраните и нарязани зеленчуци, изцеждаш ги, разтваряш си бульона в зависимост от количеството и желираш. Може да си ги редиш на слоеве, а може и безразборно. Аз ги правя разбъркано в кръгла и къдрава кексова форма, дето е с дупка по средата и така поднасям и режа пред гостите на резени, много е ефектно. Отгоре украсявам със стръкчета пресен магданоз, а около "тортата" редя парченца сирене - бяло, синьо или през шприц крема-сирене на розички  Hug

# 18
  • Мнения: 22 867
Ето едно красиво желе с варени яйца, грах, чушка, варени моркови.



# 19
  • Мнения: 1 679
Ето едно красиво желе с варени яйца, грах, чушка, варени моркови.





Лоша си, прияде ми се, а днес е ден за лунна диета ooooh!

# 20
  • под тепетата
  • Мнения: 9 254
Едно време като нямаше желатин по нашите магазини използвахме лимонови резанки, за да се желира компота.

# 21
  • Мнения: 1 032
А ако ви се занимава съвсем малко повече, може да подредите бишкоти в тортена форма, върху тях желирате кисело мляко и след като стегне, отгоре се желира компот. Много леко, вкусно и мързеливо десертче се получава.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 576
Блонди много ти благодаря! Златна си!  bouquet
А ти Лабрекс само ме подкукороса още повече! Мерси и на теб за идеята! Hug
Gigio това желирано кисело мляко съм се опитвала 2 пъти да сътвора и беше безуспешно, а иначе е толкова вкусно!

# 23
  • Мнения: 286
Аз пък обичам да си хапвам и различни желирани плодови сокчета и безалкохолни напитки:)

# 24
  • Мнения: 22 867
Ето едно красиво желе с варени яйца, грах, чушка, варени моркови.


Лоша си, прияде ми се, а днес е ден за лунна диета ooooh!

Smiley*, щом яденето пречи на диетата, отложи диетата! За следващото лунно подходящо време! Grinning

PresiN , подкокоросването е първата стъпка към действието! Не се съмнявам, че ще сътвориш някоя подобна красота! Grinning

# 25
  • Мнения: 22 867

"Ефектен сладкиш с праскови" на mimival от ТУК.

             

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 576
Labrеx подкукоросана от теб Wink днес ще направя зеленчуците! Ама това сладко нещо Shocked, недей така. Ще си наруша диетката. А като го видях направо ми потекоха лигичките!  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 27
  • Мнения: 22 867
Labrеx подкукоросана от теб Wink днес ще направя зеленчуците! Ама това сладко нещо Shocked, недей така. Ще си наруша диетката. А като го видях направо ми потекоха лигичките!  Stuck Out Tongue Winking Eye

Аааааа,  mimival да си поема вината! И на мен ми отидоха диетите............. Embarassed Пък зеленчуците, те са си диетични, освен това и желатинът е полезен за косата, кожата, костите, та............... само едни ползи! Grinning И да покажеш какво си сътворила!  chef

# 28
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз предлагам Блонди и Лабрекс да участват в перфектната вечеря Mr. Green
С тези красоти...

Компотчето ще го направя скоро

# 29
  • Мнения: 22 867
Аз предлагам Блонди и Лабрекс да участват в перфектната вечеря Mr. Green
С тези красоти...

Компотчето ще го направя скоро

Не става! Cry Аз в тази тема само показах красиви неща, но не са мои. Просто обичам всичко желирано и затова се включих. Но имам намерение да направя скоро нещо подобно и дано се получи. Ще го покажа непременно. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт