Това е ужасно!

  • 4 200
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
решението е лесно - колата има алкохолен тестер, ако пробата е положителна, колата е блокирана и двигателят не може да се запали, устройството има и възможност да "докладва" на таксиметровата фирма

такива са такситата из шведско
хората са намерили цаката за тукашните пияндета
не че тук не карат, като пият, ама после затворът им е сигурен

почти никаква разлика, и в БГ е почти същото, малко по-напред сме обаче.

# 46
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Вече го направихме Hug, дано има ефект Peace


Браво на вас!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 47
  • Мнения: 4 629
Браво за кампанията! Крайно време беше да се предприеме нещо! Според мен трябва много да се променят законите и да се спазват! Да има не само отнемане на книжката, но и затвор - глобите няма да променят нищо  ConfusedПияните шофьори трябва да бъдат наказвани, а не порицавани с потупване по рамото  #Cussing out

# 48
  • Мнения: 803
То...няма какво да се коментира... Shocked Shocked Shocked

"Хващат таксиджия с 3,22 промила в кръвта"

Пиян таксиметров щофьор с 3,22 промила алкохол в кръвта са задържали столичи полицаи вчера. Около 12 часа на обед бдителни граждани забелязали жълт "Фиат Панда" да се движи криволичейки наляво-надясно близо до бензиностанция в столичния квартал "Младост" и незабавно сигнализирали униформените. На мястото пазителите на реда задържали 35-годишния щофьор П.П. Полицаите забелязали, че таксиджията бил видимо развеселен и лъхал силно на алкохол. За щастие във возилото не е имало клиент. Подпийналият обаче обяснил, че в момента е на работа и трябва да изпълни курса си. Шофьорът е задържан за 24 часа. По случая е образувано бързо полицейско производство.

в. "Труд", четвъртък, 22 март,2007

Честно да ви кажа, не знам какво им става на хората през последните месеци. Не става дума само за таксиджии или шофьори на маршрутки - те винаги сякаш са спазвали други правила за движение; не е нещо ново. Но забелязвам как останалите водачи на МПС-та се бутат нервно по светофарите, карат все по-безрасъдно, просто...не знам как да го обясня - но ми лъха на агресия всеки път като ми се наложи да се возя с кола по софийските улици.  Tired

# 49
  • Мнения: 4 629
"Хващат таксиджия с 3,22 промила в кръвта"


И аз го четох това  Shocked То не се ли предполага, че той отдавна трябва да е изпаднал в клинична смърт?

# 50
  • Мнения: 803

И аз го четох това  Shocked То не се ли предполага, че той отдавна трябва да е изпаднал в клинична смърт?

Явно е професионалист...Чела съм и за човек с 4 промила, дето още се държи на краката си (на 4етирите, де)...Какво да ти кажа, явно в един момент наистина ще почна да се отчита не алкохолът в кръвта, а кръвта в алкохола. Tired

# 51
  • UK
  • Мнения: 1 334
сега пак коментират по бтв

# 52
  • София
  • Мнения: 4 423
Значи имаше ефект, много се радвам, наистина.
Благодаря на всички, които ни посъветваха към кого да се обърнем, благодаря и на БТВ и НТВ за вниманието! Peace

# 53
  • Мнения: 920
Искам да се похваля, че днес се возих с 2ма чудесни шофьори.
Лека, приятна музика.
От моя страна - Може ли да запаля? - Да. Щом вие пушите, и аз ще запаля.
Единствената забележка - накараха ме да си хвърля фаса навън.

Срещу сметка 7 и кусур, ми върна 3 лв., като му казах да задържи левчето.

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 13:45 от Г-жа Смутена-Засрамена

# 54
  • Мнения: 3 268
Вече го писах в друга тема,но пак ще го пиша,защото много ме боли.Миналото лято ДРОГИРАН шофьор в Бургас уби колега и приятел на сестра ми.В колата са били тя и още двама колеги.Единият,Росен загина на 30 години.Шофьора продължава да работи като такъв във същата фирма.Най-вероятно ще оттърве и затвор заради чисто досие.Няма повече какво да кажа

# 55
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Призива ми е да сме по - внимателни , ако ни замирише на алкохол в колата веднага да слезем, да не се качваме въобще....

Това правило го спазвам стриктно от години...

Проблемът е друг- дори да не се возим при въпросните лица, те отново са участници в движението. Сутрин като карам малката на ясла се изправям на тръни като видя такси в близост до нас- масово не се подават мигачи, завиват си без да предупреждават... абе ужас, направо си ме е страх от тях...

# 56
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ужасно е. За съжаление няма как да познаеш (освне ако не е чак толкова очевидно), че шофьорът на таксито е пиян... А както пише Умма, ме е страх не само като пътник, ами и като пешеходец. За тези хора няма правила.
Но затова пък какви изисквания имат...

# 57
  • Мнения: 7 111
Миналата седмица в Аламинут бяха забъркали скеч с главно действащо лице пешоходец с "У" върху главата. Обучаваха го да пресича на зелен светофар. Ако не беше трагично щеше да е весело.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт