Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте!

Неотдавна бях на лекар и ми откри 1 задържан фоликул, като ми обясни, че е рано за наличието му и не е нормално да е там. Цикълът ми закъснява вече 12 дни, а тестовете за бременност са все отрицателни. Обаждах се на лекаря ми и той каза, че е нормално М да закъснява заради "задържания фоликул". Утре съм на преглед, но много се притеснявам. Някой наясно ли е с този проблем. Моля ви помагайте, поне морално!  :pray

Цитирай

Sofia

Записвам се да следя темата. Никой ли не знае?  newsm78
Цитирай

София

Задържаният фоликул не се е пукнал, за да се освободи яйцеклетката и е станал на киста /фоликулярна/. При наличието на киста М. винаги се бави. А не ти ли изписа някакво лекарство твоят доктор?
Цитирай
Задържаният фоликул не се е пукнал, за да се освободи яйцеклетката и е станал на киста /фоликулярна/. При наличието на киста М. винаги се бави. А не ти ли изписа някакво лекарство твоят доктор?

Утре ще ходя на преглед и не знам какво да очаквам, за това и пуснах темата. Какви лекарства се предписват обикновено? Серозен проблем ли са фоликулярните кисти?
Цитирай

София

Не са сериозен проблем. Спокойно. Най-често се пукат сами и може би затова докторът е изчакал - да види дали ще се пукне сама. Ако не - утре сигурно ще ти изпише лекарство.
Цитирай

София

Два пъти ми се е случвало.Цикъла доста се бави при това положение.Лекарства не съм пила,но доктора ми беше казал,че ,от повечко физическо натоварване(вдигане на тежко)има по-голяма вероятност да се спука.
Цитирай

София

А също и с коремни преси може да се спука. Сега се сетих Wink
Цитирай

Фоликулярната киста не е страшна. Може и без лекарства да се пукне, но това лекаря ще ти го каже.

Няма страшно.
Цитирай
Благодаря много за подкрепата! Ще видим утре какво ще каже док.   Smile
Цитирай

близо до София

И на мен ми се случи два пъти да да задържам фоликули.Единия път имах болки и затова отидох на лекар още преди датата на М.,а втория път ми закъсня с 12 дена.И двата пъти се спукаха сами.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.