Мога ЛИ да поСТИГна тоЗИ вИд на стеНИТЕ в кЪЩи

  • 6 507
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 7 430
Спорим с моя мъж, че този вид бодисване на стените в заведението е непреложим за в къщи  Confused
Дайте предположение дали е възможно и как бих могла да го постигна.



Става въпрос за кухнята ми, където искам цветовете и да са бяло - червено - черно.
А дали също така бих могла да боядисам тавана червен newsm78 или ще стане прекален този цвят.

Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 631
Аз нищо не мога, да видя! newsm78
Но червен таван... ще ви "захлупи" отгоре, т.е. ще създаде ефект на по-нисък таван. Аз не бих си направила такъв!

# 2
  • Мнения: 128
това за мен е ужасно претрупано и неуютно. за заведение става , но за дом......

# 3
  • Мнения: 2 631
Видях!
И на мен не ми харесва.
Щом държиш на тези цветове - пак можеш, да комбинираш в кухнята, напр. стените бели, шкафчетата с червени и черни вратички, или червени мебели, червено-черни аксесоари..
Но точно стени на райе... Не ми допада! Rolling Eyes

Но на мен и за заведение не ми харесва - не бих релаксирала в такава обстановка...

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Това според мен са тапети. Ако тръгнеш да боядистваш по този начин, ще трябва да е с някакви шаблони и пак има голяма вероятност да сбъркаш Confused Купи си по-добре тапети Peace

# 5
  • Мнения: 8 999
По-добре внеси цветове в мебелите си, защото стените не са акцент в една стая. Можеш да сложиш само някое цветно пано с тапети, но не и целите стени. Някой ден тази шарения ще те влуди. "Цветност" е по-добре да има в аксесоарите, защото като ти писне, лесно можеш да ги подмениш, или прибереш. Червен таван .... много "смазващо" звучи. Декорът, който си показала е много приятен, но  само ако останалите ти мебели са безлични.

# 6
  • Мнения: 479
кратко и ясно: ТСЪ!

# 7
  • Мнения: 479
Можеш да погледнеш това - близки са цветовете до твоите мечтания, а и коментарите са от полза:
http://www.dibla.com/forum/viewtopic.php?t=2697
/Mamica ме отвори за този форум -мн. е як/

# 8
  • Мнения: 7 430
Можеш да погледнеш това - близки са цветовете до твоите мечтания, а и коментарите са от полза:
http://www.dibla.com/forum/viewtopic.php?t=2697
/Mamica ме отвори за този форум -мн. е як/

Благодаря много  bouquet...и това обазавеждане, което съм показала е от там Wink

....значи ще търсим по-различно решение и цветове newsm78 само дето червения цвят ще присъства Laughing

Мерсаж на всички за отговорите и споделеното мнение Peace

# 9
  • Мнения: 701
Всичко си е до вкус.Лично мен този стил ме напряга,но съветът ми е да вкараш повече от бялото.Така няма чак толкова да прихлупва.

# 10
  • Мнения: 4 406
на мен ми действа изнервящо- кухня тип хапвай и бягай оттук. може би с повече бяло... но червен таван- недей! по- добре по- малка стена в червено

# 11
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
На мен много ми допада този стил,и сега в  нас имам една половина стена и гърба на кухнята с тапет в черно,сиво,и бяло,но на квадрати....и кухнята ми е червена,и имам на тавана един трегер и той е червен Heart EyesВсе се каня да снимам ап.и да пусна снимки,но време,времееее.Дидка,ако искаш разгледай ми албумчето,и на една от последните снимки,се вижда малко тапета......

# 12
  • Русе
  • Мнения: 511
На мен също много ми харесва този стил! Само че по червено не си падам особено...Мисля, че не е чак толкова трудно да се направи, просто се изисква малко старание - с шаблон или картон! А наистина може и тапет да е показаното....За таван съм убедена, че ще е "смазващо" толкова изпъкващ цвят!

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 21:37 от OnlyOne

# 13
  • Мнения: 4 371
На мен пък ми харесва и то много!
Ти кухнята ли искаш да е такава или трапезарията?

# 14
  • Мнения: 4 300
Даваха подобно изпълнение по едно предаване Бригада Наш Дом по Бтв.С една архитектка, Антоние не-помня-фамилията. Там го правиха като първо боядисаха цялата стена в по светлия цвят, след това отгоре залепиха шаблони с хартиено тиксо и накрая боядисаха отгоре с тъмния цвят.
Между другото правиха точно раета, вертикални.

# 15
  • Мнения: 7 430
На мен пък ми харесва и то много!
Ти кухнята ли искаш да е такава или трапезарията?

E, значи и с това вкусовите ни съвпадат Hug
Искам трапезарията - те ще са като твоите, кухня и трапезария в едно Peace

Рокси, мерси за обяснението  bouquet и на всички други за отговорите Wink

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
И на мен ми харесва  Peace Червеното ми е слабост, така че не бих се колебала да търся начин да го вкарам като акцент  Grinning

# 17
  • Мнения: 4 371
Дидка, моя съвет е да не си взимаш бял диван в никакъв случай.
Не е никак подходящо за къща с малки деца.
И не само. Може би ако живееш в музей Thinking

# 18
  • Мнения: 6 167
дидка, червено бих си сложила само в банята и то, като акцент. мивка, стена или нещо такова.
според мен тези цветове, които си избрала са доста агресивни. стават за бар.
дори да съм много голяма фенка на тази комбинация няма да я направя изцяло , а пак, като акцент някъде, например част от някоя стена или килим в такава комбинация.
дуци ти е казала за дивана. не бих рискувала, въпреки, че претапицирането не е скъпо. Wink

# 19
  • Мнения: 4 371
Лени, моя е оранжев, със свалящи се калъфки и пак не го виждам кой знае колко често чист  ooooh!
Ето, току що един дребен си залепи мустаците от сок Laughing

# 20
  • Мнения: 1 465
Можеш какъвто си цвят искаш да сложиш! Simple Smile Сигурно ще се повторя, но тук гледах по един канал разни такива предавания(предимно английски) и има най-различни комбинации от цветове.
Вярно, че боядисват в различни цветове от бяло предимно ресторанти, но ти ако се постараеш и комбинираш добре цветовете, може да стане красиво. Peace А това "зебреното" - лепиш ленти и боядисваш Wink, после ги разлепяш и готово Grinning
Колко е порастнал малкият юнак Flutter, а и Викича! Party

# 21
  • Мнения: 7 430
На мен много ми допада този стил,и сега в  нас имам една половина стена и гърба на кухнята с тапет в черно,сиво,и бяло,но на квадрати....и кухнята ми е червена,и имам на тавана един трегер и той е червен Heart EyesВсе се каня да снимам ап.и да пусна снимки,но време,времееее.Дидка,ако искаш разгледай ми албумчето,и на една от последните снимки,се вижда малко тапета......

Кликнах на сайта ти, но не не може да се отвори.Може ли да ми дадеш друг линк
Мерси  bouquet

Тарталета, Дуци, Полинке и Лени  Hug  bouquet Hug  bouquet
....а за дивана най-много да е черен  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 250
Помислих си ,че би могло да стане, като първо боядисаш стаята бяла.Изчакваш да изсъхне боята(за по сигурно повече от 1 ден). След това облепяш тиксо (от строителното ) на вертикални ленти на еднакво разстояние едни от други.В пролуките между лентите боядисваш смело, като редуваш черно и червено.Изчакваш да изсъхне(повече от 1 ден).Махаш тиксото и се наслаждаваш на труда си. Simple Smile Успех от мен ти желая.

Общи условия

Активация на акаунт