Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 3

  • 52 712
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 392
Да кажа по повод хартините формички за мъфини-има ги в китайските магазини-7-8 лв. един огромен плик към 1 м. дълъг. Е, може и да са по-малко, но определено са много като бройки. Имаше два размера-по-голям и по-малък.
Аз съм в София, и говоря за големият китайски магазин в една от пресечките на Пиротска, след Бр. Миладинови ако се тръгне от страната на Женския пазар.
За другите градове незнам, но давам просто идея.

Благодаря ти Фридаbouquet Аз се сещам, че някой в една много стара тема беше споменал, че е купувал такива формички в София. Останало ми е само "магазин за един лев" и "Женски пазар" в главата, а пък е абсурд да ровя толкова назад. Въоръжена с това описание ще поръчам на един познат да ми купи. Peace

# 76
  • Мнения: 186
На нас не ни пречи обаче да си се комбинираме и да си купуваме цели пакети Wink

И АЗ СЪМ ЗА !!!

# 77
  • Мнения: 1 698
Торта хеликоптер за рожденният ден на племенника ми. Flutter



не я виждам за съжаление. #Cussing out

# 78
  • Мнения: 795
Запис!
Поздравления за всички, сътворили тези красоти!  bouquet  chef  bouquet

# 79
  • Мнения: 5 873
Торта хеликоптер за рожденният ден на племенника ми. Flutter



не я виждам за съжаление. #Cussing out
Давам линк-така няма да изчезне пак! #Cussing out

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=49147&view=1&photo=121

# 80
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Хубаво е и с 2-3 изречения да се обяснява и съдържанието.Дори в галерията за торти почти няма описания на вътрешноста.Става голямо ровене из предишните теми.
Ето на мен ми трябва нещо леко като Шарлота но и с 3 блата

# 81
  • Мнения: 729
Емси smile3501 много апетитно изглежда.А отгоре с какво е залята?понеже съм боса в това та питам

Сонка, отгоре е залята с разтопен шоколад, а беличкото е прясно мляко и пудра захар.  Simple Smile


Намерих новия магазин /NovaGel/ във Враца, ако има някой в този район и го интересува /аз бях там на гости на свекърите /. Купих си само шоколадови кувертюри, 300 гр. за левче, но имаше и по-скъпи. Май продаваха и на дребно.  Rolling Eyes

Във всеки случай останах очарована! Flutter

Ванчето, много хубав хеликоптер! Предполагам отгоре всичко е шоколад и олио, за да е така гланцирано? newsm78 А с какво рисуваш, защото аз ползвам спринцовка и ми е малко трудно, а с найлонови пликчета претърпях голям провал.

# 82
  • Мнения: 9 107
Хубаво е и с 2-3 изречения да се обяснява и съдържанието.Дори в галерията за торти почти няма описания на вътрешноста.Става голямо ровене из предишните теми.
Ето на мен ми трябва нещо леко като Шарлота но и с 3 блата

Тортата отвътре може да бъде всякаква, дори най обикновени пандишпанени блатове и обикновен крем.
Децата (че и възрастните) се радват предимно на външната украса на тортата, а при улучен и добър вкус - изстрел в десятката.

Аз например откак открих торта Трюфел, правя почти всички така, разликата е само в украсата.
Това е последната ми от вчера торта, която вътрее е Трюфел, а украсата е бяла сметана с ганаша от вътрешността.


# 83
Pep4o поддържам твоето мнение за тортите и тяхната украса.Аз също ще пусна моите торти в галерията но някои са без линкове тъй като рецептите ми са от немски книги а не от форума и нямам link за тях.А и имам торти които вътре са еднакви само украсата е различна както казваш ти.
Ето една пеперуда която вчера правих.Рецептата е от тук:Лимоново - кокосов кекс с лимонов сироп

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=815.30

# 84
  • Мнения: 5 873
Ванчето, много хубав хеликоптер! Предполагам отгоре всичко е шоколад и олио, за да е така гланцирано? newsm78 А с какво рисуваш, защото аз ползвам спринцовка и ми е малко трудно, а с найлонови пликчета претърпях голям провал.
благодаря,emsy.
да ,отгоре всичко е от шоколад и олио.
Използвам фунийка от пекарска хартия,или пош(но моя е един измислен,китайски,е,върши работа,но може и по-добре Mr. Green)

# 85
  • Мнения: 7 106
Ванчето
Swetleto
pep-4o
Много красиви и много апетитни тортички  Hug!

pep-4o, отгоре с какао ли е оформена звездата?

# 86
# 87
  • Мнения: 3 927
laskova,

звъннах в борсата преди да търгна натам и ми казаха, че по принцип продават на едро. Можело на дребно, ако е пластмасова украса или кремове някакви.......Явно е като другата борса - само големи и нерационали за домашна употреба опаковки 

# 88
  • Мнения: 1 807
Здравейте момичета,
ето че най-после и аз се наканих да пробвам да измайсторя нещо с марципан, НО! не съм доволна изобщо!
Пускам и снимки, но имам и въпроси.
http://images14.snimka.bg/002496469.jpg
http://images14.snimka.bg/002496472.jpg
http://images14.snimka.bg/002496471.jpg

1. Тестото още докато го смесвах с пудрата захар започна много да лепне. Добре че бях чела тук че може да се добави нишесте, та добавих 1 пакетче. Но все пак по рецепта не е с нишесте.
Защо ми лепне?
2. Боите на прах ужасно цапат, течните по-добри ли са?
3. В преки че бях добавила нишесте не можах да изпомелирам нищо, въпреки че работех бързо и затова направих само цветенца от топчета които сплесквах. Исках да направя и дуги неща, но беше навъзможно, въпреки че тестото поседя в хладилника.
Защо така. Повече литрябва да престои.
Къде сбърках?
4. Това тесто за мен и мъжът ми (който обожава сладки работи) НЕ СЕ яде! То имаше вкус на брашно! Така ли е при вас или?
5. Как разточвате? Пудрите ли точилката, как? Аз разточвах между найлон, една от вас тук, иначе не стана.

Съжалявам, че е толкова дълго, но  Embarassed

# 89
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Мога да ти дам отговор само на някои въпроси. Но първо не разбрах по коя рецепта работиш. Аз имам опит само с марципан Варна.

Мисля, че брашнения вкус идва от допълнителното нишесте. С нишесте може само да се разточи. Аз разточвам с пудра захар - пресята. По-нагоре се е споменавало, че лепне, ако не ти е много фина захарта.
Боите на прах се разтварят в капка вода и тогава се слагат. И течните бои цапат, но все пак искаме да постигнем хубав цвят, нали?  Wink
За цветята не мога да ти кажа - аз успявам да моделирам.
Ако разточваш без найлон, задължително трябва да пудриш и точилката и повърхността (аз - мушамата), иначе залепва.
Засега това. Ще се върна да намеря моята рецепта и обясненията и ще ги напиша и тук. Може да са от полза.

Ето какво бях публикувала в една друга тема:

за марципан Варна рецептата е от БонАпети
400 гр. пудра захар
100 гр. брашно
50 гр. маргарин
100 мл вода
сладкарска боя

Прави се като парено тесто. Слагат се да заврат водата и маргарина. После се прибавя брашното и се бърка. Изважда се върху мраморна плоча да изстине до 18 С. После се меси с пудрата захар. Като я поеме всичката, се прави на топка и се слага в найлонова торбичка, изкарва се въздуха, за да не стане коричка и се оставя в хладилника. Част се оцветява в жълто, в оранжево и в зелено (малко). Правят се цветчета. Листенцата се правят с пръсти и с остър нож се нарязва на мястото на жилките. Тортата се облича в бяло захарно тесто. Разточва се върху пудра захар с дебелина о,5 см. Навива се върху точилката да се пренесе върху тортата. Изрязва се отдолу излишното. Напръсква се със зелена сладкарска боя (през едно малко уредче се издухва боята).
По долния ръб около тортата се прави трева (през цедка), отгоре и отстрани се подреждат цветенцата и листенцата.


Наскоро четох, че се използва мраморна плоча, тъй като тя отнема по-бързо топлината. Аз го слагам в капака на йенската тенджера (защото можело и върху стъкло). И не правя толкова дебел чаршаф, най-много 2 мм, най-често е още по-малко.

Други хитринки от тефтера дето не са ги записали в сайта, а са ги казали в предаването:
На блата се маха горната коричка с нож (дето малко се е надула неправилно и разваля формата на тортата). Блата се разрязва на 2. Сиропа - ванилията се слага, когато се извади от котлона и спре да изпарява. Крем - маже се върху тортата, когато малко стегне желатина, за да е по-лесно. Когато тортата се маже с крем се слага по-голямата част по средата, а отгоре съвсем тънко (явно пак е, за да се запази формата, когато се сложи чаршафа, нали крема е по-мек от блатовете).
Тези неща може и да ги знаете, но аз пак да ги напиша.

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 11:35 от М_е_г_и

Общи условия

Активация на акаунт