Овлажнител за въздух

  • 265 935
  • 691
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Купих за беба DeLonghi VH200.използвах го почти 1 месец резултат-мухъл в единият ъгъл на стаята!Стените са боядисани с латекс,имаме външна изолация newsm78.Къде сбъркахме.

много се притеснявам и аз от това  Thinking
Внимателно изчетох  kokomania! Има много истина в думите му. НО аз нямам изолация, нито читава дограма (имам стара дървена) и се чудя, дали няма да си докарам пък някоя болест от влагата?
От друга страна, откак минахме на отопление от климатици, вечерно време ми е ад. По цяла нощ съм с адски болки в гърлото... все едно имам топка с карфички в гърлото... собствената си слюнка не мога да глътна, без да си сбръчкам лицето от болка.  Tired

ПОСЪВЕТВАЙТЕ ме  Praynig

# 31
  • София
  • Мнения: 1 152
И ние имаме пингвин на Солак, но не го препоръчвам. След първата година мухляса и му се развалиха уплътненията. Иначе добра работа върши, но поддръжката му е кофти.
За този ли имате предвид? : http://family-bg.com/prX_606.htm
Що не казахте по-рано, бре хора!? Ние си поръчахме такъв (от 21.12.07 ще е наличен), поне досега не чух нищо лошо за него  Thinking Може ли да разкажете повече какво му е толкова кофти на поддръжката?

... относно стичащите се капки по прозорците искам да ви уверя, че причина за това не е задължително да е прекалената влажност на въздуха. Основна причина за влажните прозорци е това, че масово домовете са остъклени с евтини обикновени прозрачни стъкла.
За това не съм се сетила  newsm78 Така сме купили апартамента с тези стъкла и са сравнително нови, за да инвестираме в други ... все пак като най-накрая си купя влагомер ще кажа каква е влажността с и без овлажнител.

А за овлажнител с вграден влагомер, поне в стоките, които се продават в БГ видях само на Филипс такъв, сигурно е по-добър от Солак-а .

Нека ползвали да се изкажат!  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 1 152
копирам само отзивите за 'пингвина' на Солак:
от Юлия Динева Добавен дата: неделя 07 октомври, 2007
 
 СТРАХОТЕН ПРОДУКТ!Миналата година мъжа ми купи овлажнител на Делонги на почти същата цена, който представлява един прост нагревател в съд с вода, харчещ по 700 вата/час и нямащ опция за намаляне на мощността. Правеше такъв конденз, за горещата пара-да не говорим. Но овлажнителя на Солак е нещо съвсем различно - няма нагряване, парата е като дим, толкова ситно пулверизирана и може да се регулира силата на струята, и освен това е много икономичен, а това е голям плюс.
ГОРЕЩО ГО ПРЕПОРЪЧВАМ!

от МАГДАЛЕНА АПОСТОЛОВА КАБУРОВА
ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО СЪМ ДОВОЛНА.ОТ КАКТО ГО ВЗЕХ ДЪЩЕРЯМИ ЗАПОЧНА ДА ДИША ПО -ЛЕКО,АКО НЯКОЙ МИ КАЖЕ ,ЧЕ КЪРПИТЕ ПО РАДИАТОРА И КАНЧЕТАТА С ВОДА ВЪРШАТ РАБОТА ТО АЗ ЩЕ ГО ОПРОВЕРГАЯ.ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЦЕНЕН ПРОДУКТ ЗА СПОКОЙНОТО ДИШАНЕ НА БЕБЕТО ВИ.

 
 
 

# 33
  • Мнения: 5 228
За този ли имате предвид? : http://family-bg.com/prX_606.htm
Що не казахте по-рано, бре хора!? Ние си поръчахме такъв (от 21.12.07 ще е наличен), поне досега не чух нищо лошо за него  Thinking Може ли да разкажете повече какво му е толкова кофти на поддръжката?

Точно този. Около сто пъти съм писала във форума защо съм недоволна, хайде пак. Значи като функциониране е ок, със студена пара е, регулира се, много по-приятен и въздухът в помещението и не се събуждаш сутрин с персъхнало гърло. Обаче  след първата година се замърси отвътре, а съм го поддържала според инструкциите, а в контейнера не може да се бръкне, за да се почисти добре. След това и мухляса, защото просто беше невъзможно да се почисти добре. Развалиха му се бързо уплътненията и течеше. Мъжът ми го носи няколко пъти на ремонт, за щастие го оправиха и още го ползвам. Сега пък се повреди и количеството пара не винаги може да се регулира.

# 34
  • Мнения: 255
Kokomania, има ли риск при подмяна на стъклата да се прецака дограмата. Нашата е PVC, а марката мисля е Шуко.

# 35
  • София
  • Мнения: 771
Моделът на Солак като Пингвин струва 72 лв. във фирмения им магазин, а не 84 лв. както по електронните магазини. Ползвам го от скоро и за сега съм доволна.

# 36
  • Мнения: 60
Здравейте Мами и татковци

извинявам се , че не ви отговорих по-рано .

До AvrorA- Не няма опасност да си прецакате дограмата. Просто трябва да се обърнете към някоя от по-известните фирми за производство на стъклопакети във вашия град. (не искам да посочвам , за да не ме обвините , че рекламирам някого Simple Smile )
Важно е да се знае, че стъклопакетите освен височина и ширина си имат и дебелина и тя се определя от профила на дограмата .
(Ако тепърва  ще си сменяте остъкляването, направете си стъклопакетите не само със специални стъкла, но и с 2 различни по дебелина стъкла -  по този начин значително намалявате шума в дома си ).

До Galita - Разбирам те напълно защо не ти се харчат пари за нови стъкла след като си се нанесла наскоро в ново жилище . Все пак ще ти цитирам нещо, което открих в сайта на една от най-големите фирми за енергоспестяване в Европа(пак няма да цитирам имена, защото не ми плащат заплата от  тази фирма)
- Топлозагубите в едно жилище се делят на 2 - 50% се падат на стените, подовете и таваните  и 50% на  прозорците.
85-90 % от всеки прозорец представлява стъклото, което  е най-лошия изолатор  от всички строителни материали. С цел постигане на  топлоизолация и намаляване на конденза в домовете, както и за нормалното разпределение на влагата в помещенията през зимата, ние от.....(изтрих името на фирмата)... препоръчваме да използвате  високоселективни стъкла на водещите световни производители.
При една и съща PVC дограма само с различните стъклопакети  при 70м2 жилище и 10м2 остъкляване спестявате 1285kW енергия за постигане на една и съща температура през зимата.
-През латото  икономията на електроенергия за климатизация е не по-малка, а дори да не използвате климатик в дома си с избора на гореописаните продукти  в дома ви ще измерите 5-13 градуса по-ниска температура отколкото външната



До Шани

 НО аз нямам изолация, нито читава дограма (имам стара дървена) и се чудя, дали няма да си докарам пък някоя болест от влагата?

Когато домът ви е със стара дървена дограма, обикновено при нея изолацията е много лоша. Поради тази причина  , както и поради по-ниските външни температури влагата се процежда навън и помещението остава изключително сухо . Ето защо в по-добре изолираните помещения , когато имате запотени прозорци и отворите един от тях след 10-15 мин влагата изчезва. Тя просто излиза навън поради  прости физични закони. Ето защо мисля, че един овлажнител няма да ти е никак излишен !

Успех на всички и дано съм ви бил полезен!

# 37
  • София
  • Мнения: 1 152
kokomania, много благодаря! Едно е да си говорим, друго е когато се намесят фактите.  Peace
Само да кажа, че всъщност на нас става конденз по порозорците и то САМО в стаята, в която сме включили овлажнител. Когато не е включен овлажнител - няма никаква влага по стъклата, но пък с климатиците много се суши въздуха.

kali , кажи моля те къде им е фирмения магазин на Солак? От електронния магазин още 'чакат внос' на овлажнителя.

# 38
Здравейте!
Искам да ви попитам, някой знае ли колко време трябва да бъде включен овлажнителя? Вчера си купихме Ufesa от Техномаркет, но в упътването му не пише нищо. Чудя се дали трябва да е включен постоянно, или само през нощта, или на някакви интервали... Няма вграден влагомер, но ако се налага ще си купим. Притесняваме се да го държим включен постоянно, защото знам, че и прекомерната влага също не е за предпочитане.
Благодаря ви предварително!

# 39
  • София
  • Мнения: 771
galita, магазинът е в приземния етаж на една нова кооперация, точно преди светофара на "Хладилника", последна спирка на трамваите.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 152
Искам да ви попитам, някой знае ли колко време трябва да бъде включен овлажнителя?
В такъв случай трябва да имате влагомер и по него да се ориентирате колко време да стои включен. Може ли да кажеш колко струваше овлажнителя на Уфеса?

Кали, мерси, мисля, че се стих.

# 41
Здравейте момичета,
Ще ви кажа само,че аз си купих хигрометър с йонизатора на Чико и така разбирам кога да го пусна.Значи като е  е над 5 градуса няма нужда от овлажнител,влажността е оптимална, но като паднат температурите влажността пада ,и климатика не изсушава въздуха между другото!!!!!Примерно ако климатика работи без да се отварят прозорците, влажността не пада, но ако е студено и отворя прозореца пада за минутки.А ако примерно влажността е нормална и овлажнителя работи , влажността се увеличава над оптималната стойност пак не е хич добре.Затова купувайте си и хигрометър да знаете кога да си пускате да се овлажнява !!!Хигрометъра пак е на Чико и струва към 40 лева с термометър!

# 42
Цитат
В такъв случай трябва да имате влагомер и по него да се ориентирате колко време да стои включен. Може ли да кажеш колко струваше овлажнителя на Уфеса?
А в такъв случай каква е оптималната относителна влажност на въздуха в проценти?
Овлажнителя на Уфеса го купихме от Технополис Варна за 69лв.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 152
върни предишната страница и ще прочетеш постинга ми за нормалната влажност

# 44
  • varna
  • Мнения: 1 012
някой да си е купувал овлажнител от www.tcm.dir.bg

Общи условия

Активация на акаунт