ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 379 892
  • 1 509
  •   1
Отговори
# 1 230
  • София
  • Мнения: 864
kote13 защо не се регистрираш???

# 1 231
Миличка ами аз съм се регистрирала вече.Сори newsm78   bouquet

# 1 232
  • Мнения: 178
аз съмКОТЕ13.Можеш да пишеш на kasi7

# 1 233
Здравейте на всички,отдавна не съм писала и съм изтървала доста.Вече ми е УСТАНОВЕН,досега "вероятния РА"(за съжаление)Пих 4м-метилпреднизолон и общо9 м салазопирин+НСПВ и нищо.Алергична съм към резохин и след вчеращната консултация се оказва,4е ми остава биологично средство Sad Сега съм спряла вси4ки хапове!Прегледах писаното назад,но невидях някой започнал ли е скоро такова лечение?Чародейка ,ти ?

# 1 234
  • Мнения: 9
barbaroske и аз чакам за такова биологично средство но списъка от чакащи е дълъг......информация може да получиш най добре от твоя лекар...а ако някой е започнал лечение да пише Sunglasses

# 1 235
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
barbaroska80 мисля ,че в темата имаме хора ,които се лекуват с хумира и са писали ,че са добре Peace
аз лично мисля ,лека ,полека да спра всичко ,но ще видим  Rolling Eyesвремето ще покаже  Simple Smileкато начало спрях преднизолона и афламила  Simple Smileа също  и една таблетка от метотрексата бях на 4 сега съм на 3 вече 2 месеца ,като цяло се чуствам отлично ,за гърба нямам проблеми ,само ставата ,която е с диагноза коксартроза ме наболява сутрин ,но като се раздвижа е горедолу добре .Другия проблем ми е едната ключица най вече вечер ,когато лежа на дясно ,абе вечер не ми е много леко ,но щом спя значи всичко е ок  Peace
 е това е засега от мен успех на всички с борбата със заболяването Praynig

# 1 236
  • София
  • Мнения: 864
искачм да ви съобща нещо любопитно
днес в ревматологията в софия попаднах на едно много мило моми4е с РА.
разказа ми за някаква жена която се е излекувала напълно от РА като всяка седмица са й носили по една пчела и я е жилила на разли4ни места. отшумяли са и болките, и възпаленията, направо е забравила за болеста. признавам бях потресена от разказа. каза 4е това което е подействало е било отровата от пчелата.
но знам че всеки организъм е разли4ен и ако си алергичен може да си умреш като стой та гледай след като те ухапе пчелата.

исках само да споделя, нищо повече

# 1 237
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
в темата се е отваряло дума за пчелната отрова ,но нищо повече ,досега никой не се похфали ,че е пробвал и дали е имало резултат  Rolling Eyes http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174596.msg7695537

# 1 238
  • София
  • Мнения: 8 348
имаше в детската тема една майка и с коприва си жулеше детето, според нея също помагало......
изчезна обаче
аз в пчелната отрова съм повече готова да повярвам

# 1 239
  • Мнения: 178
Да,за пчелната отрова и аз съм чела и си мисля,че може да има доза истина.
 Трудно получавам,каквато и да е информация от лекарите,доскоро не бяха убедени че е РА,а сега говорят как само биологичното средство може да ми помогне и да мисля откъде да набавя средства да го започвам.Питам за действие и странични ефекти ,за да го чуя от тях,а те ми казват че дори от оспирина мога да умра.Ако това е отговор..... #2gunfireВ момента нищо не пия освен на 2,3,дена(докъто болката е ужасна и немога да стъпя на крака или да свия ръцете) по 1 мовалис.Сега ще се ориентирам към забременяване и имам време докъто родя да се промени нещо около обстоятелствата за провеждане на такова лечение. Успех на всички!

# 1 240
  • София
  • Мнения: 864
а аз да попитам- някой пробвал ли е  бани със смрадлика и пиене на алое вера да намали или спре възпаленията от артрита?

барбароска успех в заплануваното от теб. може да се радваш че поне докато си бременна няма да имаш проблем с РА. а после....все си мисля че човек като знае че страда от РА след раждане ако почне от рано с профилактика не би тряабвало да има проблеми.

коте 13 как върви пиенето на лененото масло? ти какаво точно ленено масло пиеш?

# 1 241
  • Мнения: 9
добро утро на всички! аз искам да попитам наистина ли по време на бремеността няма симтоми на ра? и има ли някакъв период на прочистване на организма от лекарства преди бремеността?

# 1 242
  • София
  • Мнения: 864
кратрин на мене вси4ки лекари така са ми казвали. по време на бременност артрита затихва. но после... никой не може да каже какво ще се слу4и. а за чистенето на лекарствата също ме убеждаваха че бързо се чистели. кортикостероидите- за 10тина дни. въпреки това според мене трябва поне 3 месеца да не си на лекартсва за да си покоен, поне аз така мисля

# 1 243
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
алое вера съм пила ,не ми е навредило ,но и не ми е помогнало ,бани  със смрадлика не съм правила ,но по настояване на майка ми ,съм си правила с едно друго растение ,,пак не усетих ефект.
за бременноста при РА не мога да кажа ,защото ,както вече писах оказа се ,че съм с Бехтерев ,но при мен ,през Бременноста ,всъщност се отключи всичко  Confused след първата ,като родих всичко си утихна от самосебе си ,но след втората не   Peace
тук има една статия по въпроса може да я погледнеш  Peace
Ревматични заболявания и бременност
С. Монов, Клиника по ревматология, Медицински университет - София
http://www.rheumatologybg.org/index.php?option=com_content&t … 844&Itemid=57

# 1 244
  • София
  • Мнения: 864
а някой пробвал ли е с детоксикация на организма?
казват че артрита  е вследствие на замърсяване на кръвта и трябва да се очисти тя.

Общи условия

Активация на акаунт