ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 380 052
  • 1 509
  •   3
Отговори
# 30
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Доколкото виждам.От кортикостероидите видими странични ефекти нямам за невидими незнам не съм и напълняля напротив даже съм много слаба.аАиначе ходя във ВМА почти всеки месец на изследвания. В клиниката по ревматология не съм ходила но доколкото виждам в интернет лекарствата за РА са едни нищо ново под слънцето. Tired

# 31
Благодаря NELLY аз ти писах на личен, но видях после че писала във форума. Благодаря ти за отговорите.  bouquet

# 32
  • Мнения: 75
БЛАГОДАРЯ на всички за изказванията по въпроса-то се е видяло,че трябва да се ходи във София.Трябва ми само малко време да събера финанси и ще тръгна....

# 33
в София има клиника по ревматология и мисля, че е единствената в България. Леля ми е с тази коварна диагноза от 3 години. Ако те интересуват координати мога да я питам
НЯМАМ ТАЗИ ФИНАНСОВА ВЪЗМОЖНОСТ,ДА СЕ ЛЕКУВАМ В СОФИЯ.ЩЕ Е СВЪРЗАНО С ПРЕСТОЙ ВЪВ БОЛНИЦА,МЕДИКАМЕНТИ И ПРОЧИЕ,А АЗ НЕ СЪМ ЗДРАВНО ОСИГУРЕНА-ТЪРСЯ НЯКАКВА АЛТЕРНАТИВА НЯКАДЕ ТУК ВЪВ ВАРНА!
  във Варна има такъв лекар ревматолог,намира се в ДОМ МЛАДОСТ там има частен кабинет,казва се д-р Горева тел :052-500-030

# 34
Здравей, мило момиче!!!
Аз съм с това заболяване вече 15 години. Сега съм на 37. Страшно е, но зависи от теб да си помогнеш. Наложително е да прочетеш всичко което намериш за RA да се лекуваш е задължително.Това което пиеш за невъзможността ти да се лекуваш в София не го приемам. Задължително трябва да намериш начин.Ако се отказваш така лесно не можеш да победиш това ужасно нещо наречена RA. Аз приложих лечение със златни соли и бях в ремисия 13 години. Тези години бяха чудесни, сега не съм добре,но планувам ново / за мен лечение/. Така че с помощта на точния лекар и с огромна жажда за нормален живот можеш да се справиш. Много лекари се пишат ревматолози но в клиниката по ревматология са добрите. Повярвай ми проучила съм много от тях.
здравейте казвам се радослава страдам от същото заболяване моляви кажете ми как да намеря златни соли защото в момента съм в много лошо състояние.

# 35
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Кой ти предписа златни соли?

# 36
  • Мнения: 75
За какво са тези соли???

# 37
златните соли са лекарство което е използвано преди години но за съжаление не се внасят вече в българия казват се солгенал олеозум       и е за лечение на артрит

# 38
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Малка поправка РА не се лекува целта е да се постигне ремисия.

# 39
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Златни препарати - представляват соли на златото . Могат да се прилагат през устата (Ауранофин) или чрез инжекции веднъж седмично, обикновено продължава с години. Най-честите странични ефекти от лечението със златни соли са кожни обриви, възпаление на лигавицата на устата, бъбречно увреждане със загуба на белтък в урината и засягане на костния мозък имащо за резултат появата на анемия и нисък брой бели кръвни клетки. Приложението им налага периодично извършване на кръвни и уринни изследвания за контрол на нежеланите ефекти. Приеманите през устата златни препарати могат да предизвикат диария. Златните препарати се прилагат все по-рядко за лечение на ревматоиден артрит.

# 40
Аз съм на 22 години  и преди един месец ми откриха артрит(ще влизам в болница за пълни изследвания за да установят какъв вид е). Сега пия някакви обезболяващи. Работя като счетоводител. Единственото натоварване за краката ми са уроците по народни танци - дали това пречи на заболяването ми? А солариумът дали оказва вредно влияние?  Laughing

# 41
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Къде ще влизаш в болница за иследвания?
Натоварванията и солариума нямат нищо общо.
прочети
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80717010.htm
http://www.nobelpharma.bg/display.php?page=article3
http://www.livebg.net/mednet/ra.html

# 42
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
в София има клиника по ревматология и мисля, че е единствената в България. Леля ми е с тази коварна диагноза от 3 години. Ако те интересуват координати мога да я питам
НЯМАМ ТАЗИ ФИНАНСОВА ВЪЗМОЖНОСТ,ДА СЕ ЛЕКУВАМ В СОФИЯ.ЩЕ Е СВЪРЗАНО С ПРЕСТОЙ ВЪВ БОЛНИЦА,МЕДИКАМЕНТИ И ПРОЧИЕ,А АЗ НЕ СЪМ ЗДРАВНО ОСИГУРЕНА-ТЪРСЯ НЯКАКВА АЛТЕРНАТИВА НЯКАДЕ ТУК ВЪВ ВАРНА!

Здравей,
за да не си осигурена здравно явно не работиш и затова ти препоръчвам да се регистрираш в Бюрото по труда по местоживеене и да си платиш 12 здравни вноски по 6,60   = 79,20. Също така като безработна, регистрирана в Бюро по труда не плащаш леглоден по 3,60 на ден, лечението също е безплатно. Само, че при изписването ти близките ти трябва да вземат служебна бележка от Бюрото по труда, че си безработна, за да не плащаш нищо. Бивш експерт съм към Агенцията по заетостта и съм наясно с тези работи. Разноските ти пак няма да са малки, но значително ще се облекчат при положение, че се регистрираш като безработна и можеш да удостовериш това си положение, иначе ще те накарат да се платиш и престоя, а и някои изследвания.

# 43
  • Мнения: 187
Благодаря Нелли, материалите, които ми изпрати ми бяха много полезни. Лекарката ми иска да вляза в болнца за да ми направи пълни изследвания и снимки(в 5-та градска). Едновременно с това ще ме лекува с някакви инекции доколкото разбрах. Трябва ли да се спазва някакъв по-строг хранителен режим? Има ли храни, които трябва да избягвам?

# 44
  • Мнения: 187
 smile3547Може ли да ми кажете къде се намира клиниката по ревматология спомената по-горе?

Общи условия

Активация на акаунт