Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
60-74 от 1 509 отговора
той не е ли в един кабинет с Д-р Маринова  newsm78
Цитирай

Да д-р Маринова е след 14.00 часа в този кабинет. Аз нямах никакви конкретни предпочитания към лекар, но ми препоръчаха Монов. Днес се убедих, че има и истински професионалисти. 
Цитирай

така е  Peace
Цитирай

така е  Peace
Здравейте на 42 години съм от Варна. При профилактични изследвания от фирмата при мен се установи повишено СУЕ 26 и лекарката ме насочи да се прегледам за ревматизъм. До този момент имам леки болки  в дясното коляно и сутришна скованост, изтръпналост без болки в китките и глезените. Отидох при ортопед на частен прием, който ми пусна нови изледвания и вече СУЕ то ми беше 55, а Waleee Roze (ревматоидния фоктор) положителен 55. След това отидох при джипи то, но той се усъмни в диагнозата на колегата си и каза, че не съм за ревматолог и според него не съм с ревматоиден артрит (това била болест на младите хора 18-25 год.) - изписа ми мовалис и малгама. На кого да вярвам, а с това което прочетох за тази диагноза шега не бива и  как да му искам направление. В добавка при три последователни изследвания хемоглобинът, еритроцитите и левкоцитите падат.  newsm78
Цитирай

така е  Peace
Здравейте на 42 години съм от Варна. При профилактични изследвания от фирмата при мен се установи повишено СУЕ 26 и лекарката ме насочи да се прегледам за ревматизъм. До този момент имам леки болки  в дясното коляно и сутришна скованост, изтръпналост без болки в китките и глезените. Отидох при ортопед на частен прием, който ми пусна нови изледвания и вече СУЕ то ми беше 55, а Waleee Roze (ревматоидния фоктор) положителен 55. След това отидох при джипи то, но той се усъмни в диагнозата на колегата си и каза, че не съм за ревматолог и според него не съм с ревматоиден артрит (това била болест на младите хора 18-25 год.) - изписа ми мовалис и малгама. На кого да вярвам, а с това което прочетох за тази диагноза шега не бива и  как да му искам направление. В добавка при три последователни изследвания хемоглобинът, еритроцитите и левкоцитите падат.  newsm78

На мен ми се струва ,че по-скоро си за хематолог-отиди,за да се отхвърлят по-лошите неща.55утайка,с нисък хемоглобин и левкоцити може да е някой тип прогресираща анемия .
Цитирай

А положителния ревматоиден фактор? Но пък нямам болки - леки в коляното, само скованост сутрин - не мога да запаля със запалка Wink. Хемоглобинът ми започна от 14 в момента е 11. И утайката не показва ли възпалителен процес? Вече съвсем се обърках.
« Последна редакция: Пон., 23 Юли 2007, 18:01 от Doris »
Цитирай

уф момичета какво да ви кажа аз стигнах до утайка 95 за р.фактор не си спомнян колко точно беше ,но ми поставиха диагноза серопозитивен ревматоиден артрит и то двама специалисти ,лекувах се 2 години но почти без ефект и реших да се консултирам и с друг лекар ,оказа се че  РА не е моята диагноза .
Затова моя съвет е консултирайте се с повече лекари и си направете необходимите изследвания преди да започнете лечение Peace
Цитирай

Здравей Doris! Моите проблеми с ръцете и краката са от около 4 години, но съм с диагноза РА едва от 2 години, т.е. докторите ме подмятаха 2 години един на друг - от джи пи-то на ревматолог, на невролог, на физиотерапевт, отново на ревматолог и т.н. цели 2 години аз не можех да си хвана четката да си измия зъбите. Та ето моя съвет - отиди при специалист ревматолог колкото се може по-скоро. Дори диагнозата да не е РА - поне ще бъдеш спокойна и сигурна. Аз също съм от Варна. Моят избор е доц. д-р Карастатев. Той ме прие в болницата, за да ми направят необходимите изследвания (защото вярвай ми хемоглобин, левкоцити, еритроцити, СУЕ и ревматоиден фактор въобще не са достатъчни за да ти поставят такава диагноза). Ако искаш ми пиши на лични за повече инфо, както и за други ревматолози във Варна. Успех и дано да не е РА.
Цитирай

някои чувал ли е за осмиева киселина
Цитирай

Хей, хора, някой пробвал ли е някакви алтернативни методи за лечение на ревматоиден артрит?
С моя позната от години с РА умувахме с какво алтернативно лечение можем да и помогнем и се спряхме върху алое и Омега 3. Можеше да си позволи само това, но и двете останахме много впечатлени от резултата - болките и намаляха, спря да пие обезболяващи и НПВС ,от там и стомаха и се поуспокои . Не мога да я позная, усмихната, върви бодро няма болки. Покрай нея попаднах на една книга ''Истината за Алое Вера " на Питър Атертън и се оказа че има съставки в алоето , на които се дължи противъзпалителното а също и имуномодулиращото му действие, а това май е едно от най-важните неща при артрита. От друга страна Омега 3 са мастни киселини , наричани още пожарникарите от древните морета, та се получи една добра комбинация за Руми.
Цитирай

момичета ,
за преглед в клиниката на Урвич
каква направление е необходимо,моля някой да сподели ,за хоспотализация ли ,или друго ?
и да речем ,там лекаря може ли да предпише някои допълнителни  изследвания ?
Цитирай

момичета ,
за преглед в клиниката на Урвич
каква направление е необходимо,моля някой да сподели ,за хоспотализация ли ,или друго ?
и да речем ,там лекаря може ли да предпише някои допълнителни  изследвания ?
Моето беше преглед(не съм наясно с различните направления) - след това ходих на други лекари, но направление си взимах от личния лекар. Искам да поясня, че диагнозата ми не е ревматоиден артрит и не се наложи да оставам в болница, така че не съм съвсем сигурна какво направление ви е необходимо и какво се прави в различни от моя случаи.  newsm78
Цитирай

Моето беше преглед(

благодаря ти ,аз точно за прегледа имах в предвид , дали е с направление , а те се различни за първичен преглед и за хоспитализация -друго ,поне така мисля  newsm78

а в прегледа само разговор ли е или има и изследване -някакво
извинявай ,че така разпитвам ,
но ме интересува много ,ти май си доволна от д.-р Монов ,май така прочетох в постовете по-горе
питам ,защото намерих телефоните и се чудя и мая за кой лекар да попитам  newsm78
аз също се чудя дали имам подобно заболяване или трябва да отида на друг специалист
Цитирай

За клиниката на Урвич ти трябва направление за преглед ,не  за хоспитализация ако имаш някакви изследвания и снимки най добре е да ги носиш ,иначе те ще ти назначат ако решат че има нужда ,но там няма лаборатория  ще отидеш в някоя часна лаборатория и ще си ги платиш,поне при мен беше така аз имах направени някои изследвания , но ми назначиха още ,които си бяха платени от мен нищо че бях с направление единствено не платих за първичен и вторичен преглед Peace
Цитирай

Моето беше преглед(

благодаря ти ,аз точно за прегледа имах в предвид , дали е с направление , а те се различни за първичен преглед и за хоспитализация -друго ,поне така мисля  newsm78

а в прегледа само разговор ли е или има и изследване -някакво
извинявай ,че така разпитвам ,
но ме интересува много ,ти май си доволна от д.-р Монов ,май така прочетох в постовете по-горе
питам ,защото намерих телефоните и се чудя и мая за кой лекар да попитам  newsm78
аз също се чудя дали имам подобно заболяване или трябва да отида на друг специалист
Чародейка ти е обяснила как стоят нещата с прегледа. А относно д-р Монов той до края на месеца е в отпуск доколкото разбрах. Ако имаш нужда от телефон и e-mail пиши да ти ги изпратя.
Цитирай

60-74 от 1 509 отговора