За колко време се лекува конюктивит

  • 12 188
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 409
Здравейте момичета!

Моля ви се помагайте с инфо  Praynig

Днес върнаха малкия от ясла с КОНЮКТИВИТ... какво е пък туй... Казали на мъжа ми, че е заразно и не могат да рискуват да го водиме. Със сигурност са прави... нямах много време да чета, че съм на работа в момента и за това пускам темата.....за колко време се лекува това... от какво се получава newsm78

... и ние ходиме на плуване ...дали е от басейна мам*а му...  #Cussing outсега да не го ли видя вече на плуване... ей много ме е яд...както си стоиш и  #2gunfire

и има ли нещо, което мога да му дам, за да облекча детенце, докато отидеме на лекар утре.. много го сърбят оченцата

Благодаря на всички мами, който ще се включат предварително!
 Hug

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 14:22 от КераЦудка

# 1
  • софия
  • Мнения: 376
да заразно е,но сигурно има и друго дете,то което се е заразило,много е неприятно,но минава за 2-3дни с капки Офталмосептонекс мисля,че се казваха,но може да ви изпишат други и евнтуално някакъв АБ мехлем.Не се притеснявай.Просто ще си постоите тази седмица в къщи.Поне тази и другата седмица да не плува.Това е моето лично мнение разбира се.

# 2
  • Мнения: 3 506
Може и за един ден да се оправи, не се ядосвай. Хубаво е докато го има, всяка вечер да му сменяш чаршафчетата, да не се презаразява.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 020
Синът ми имаше конюктивит миналият месец. Изписаха му Тобрадекс-капки - резултат има още на вторият ден, но лекарката каза, че конюктивитът е много упорит и ги капахме 10 дни. Малкият не се беше заразил от някой, имаше хрема и тя се отрази и на очичките, поне така ни обясни GP-то.

# 4
  • Мнения: 910
Преди две седмици върнаха дъщеря ми от яслата с конюктивит,но при тях е имало детенце което е имало.
И на нас ни изписаха Тобрадекс-капки.
buni го е обяснила добре,да не се повтарям.
Бързо оздравяване. Peace

# 5
  • Мнения: 57
Чела съм, че Сребърната вода е ефикасна и при конюктивит.Капе се в очите и нослето.

# 6
  • Мнения: 409
....Хубаво е докато го има, всяка вечер да му сменяш чаршафчетата, да не се презаразява.

Maria.St, хубав съвет...наистина има логика, не бях се замисляла  newsm78 ще го взема под внимание  Peace

Момичета, на всички благодаря за постингите.... Hug

Сега отиваме на лекар... малко се поуспокоих, но снощи мъжа ми е взимал малкия от ясла и доста са го шашнали даскалките ... мъжка им работа  Mr. Green

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Конюнктивитът е силно заразен и чест гост в яслите и детските градини. Най-доволна съм от Тобрадекса - повлиява се страшно бързо. Дали са ти вече добър съвет - всяка вечер сменяй калъфката на възглавницата, обезателно глади и да ползва отделни кърпи за лице / и тях сменяй всеки ден /. Мисля, че на упътването пишеше, ако не питай лекаря - капките трябва да се капят няколко дни след изчезване на сиптомите.
И не се сърди, че са върнали детенце - така е редно, защото ще го лепне цялата група.
Скорошно оздравявне  bouquet!

# 8
  • Мнения: 409
mari_eta,
Не се сърдя... но не знаех че е заразен  Embarassed и че....т.н. ....  но за всичко има първи път  Hug
Щом е заразно няма как ще се гушка с мама у дома  Mr. Green и дано скоро да ни мине... а за плуването... почивка малко

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

Щом е заразно няма как ще се гушка с мама у дома  Mr. Green

Знаеш ли, никога не съм се отделяла от детето си като е болно, дори и сега...и за толкова болести лепнах от него само варицела /карах я за втори път Close!/. Не се притеснявай, все пак нашите имунни системи са много по-силни и не можем да се разболяваме така лесно, както децата.
Вярвам, че утре вече ще сте добре Peace!

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
 Казали са ти вече повечето неща - поне 5 дни капки(ако са Ви изписали и мехлем)- много е упорито и заразно. Дори да ти се струва, че симптомите са изчезнали продължавай с капките колкото време са Ви казали.
Сменяш всяка вечер калъфки и кърпи за лице(гладени).
За да не се прехвърли на останалите членове на семейството можеш да свариш отвара от лайка и с едно тампонче памук напоено с отварата да си почистваш очите през час-два. Това профилактично - казвам от опит(преди това щом някое от децата е с конюнктивит и го лепвам и аз).

# 11
  • Мнения: 409
Апък  на нас лекарката ни изписа Фуситалмик / Fucithalmic... днес newsm78 ...

ще пиша как сме и как ни повлиява ... благодаря на всички мами    bouquet

Здравички да сте и вие и дечицата Hug

# 12
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Лекувала съм конюктивит за 3 дена с отвара от лайка.За всяко оче отделен памучен тампон-отвън навътре,без да се повтаря с един тампон.И да влезе в очето,не е проблем.Точна мярка за отварата нямам,като чай съм я приготвяла.Не трябва да е студена,нито гореща.Хубаво е всеки път да е прясна отварата.

# 13
  • Мнения: 2 616
Нас ни изписаха от болницата с конюктивит, за 2 дни с кърма го излекувахме.

# 14
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Нас ни изписаха от болницата с конюктивит, за 2 дни с кърма го излекувахме.
Ахъм, ама който има Laughing...

Общи условия

Активация на акаунт