Блевит за разхлабване

  • 10 909
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Някой може ли да ми каже чая на Блевит за разхлабване колко продължително се дава. Моята бебка има проблеми с акането пробвах с овесени ядки, ошав от сливи, дуфалак, а сега раших да пробвам с блевит + дуфалак. Знаете ли колко време може да се дава този чай.

# 1
Zdravei Neli!Ne znaia za 4aia na Blevit za razhlabvane,no kogato davax na bebka ot ka6ite na Blevit mnogo kaki be6e.Daje na men deistva6e kato doiziajdah neinata ka6i4ka.Ne znaia kolko ste golemi4ki,ina4e kato biaxme malki i nie davahme dufalak i se normalizira kakito..

# 2
  • Мнения: 255
Преди време и аз питах за ползата и вредата от тези чайове тук...но както и да е в крайна сметка смятам ,че можеш да го даваш почти всеки ден и наистина помага. На 100 мл. вода слагам 1 лъжичка от чая и това е достатъчно малкия да се изхожда редовно Wink
Успех Sign Exclamation

# 3
  • Мнения: 229
newsm30 Ние сме на два месеца и половина, и имаме проблем с акито, някой път по един път на ден, а повечето случай на 2-3 дни. Додавах й по-малко Frisolac, от една седмица сме го сменили с Frisovom. Но доколкото виждам и от него няма голяма полза. А така я боли миличката ми. Миналата седмица имахме една кошмарна нощ, в която нито спа, нито яде, нито пи вода. Давам й овесена вода, но постоянно ли да я давам, докога? Дайте ми съвети какво да й давам.   Weary

# 4
  • Мнения: 5 713
Цитат на: ssiiss
Додавах й по-малко Frisolac, от една седмица сме го сменили с Frisovom. Но доколкото виждам и от него няма голяма полза. А така я боли миличката ми.

Фризовомът в някои случаи вместо да оправи нещата ги дозабатачва.
Ето едно мое мнение от предишна тема:
Моята бебка е със запек от почти самото начало. Когато беше на кърма, нямаше такива проблеми. След като премина на ад. мляко- Нутрилон също. В последствие реших да го заменя с разни други марки и от тогава почна запека, но това е друга тема. Започнах да й давам Дуфалак и й действаше. След това по съвет на разни доктори пробвах с Фризовом, но с него настана един още по-голям ужас. Наблюдението ми от него е, че още повече запича. Спрях го. Като направи 3 месеца пробвах със сокове, но само дето я мъчех цял месец. Коликите й се увеличиха. Подобрение имаше само в началото докато организма не й беше свикнал с новия вкус. Като минеха 3-4 дена и историята се повтаряше. Спрях и тях. Докато не навърши 5 месеца и видех, че има проблем с изхождането, давах Дуфалак сутрин на гладно 1 с.л. в 30мл вода. Като направи 5 месеца почнах да й давам каша, положението в началото уж се нормализира. Същото стана и като въведох плодовите пюрета. Дуфалак не съм й давала скоро, но като видя, че се нервира и не може да се изака, приближавам крачетата до корема и леко я натискам. Проблемът при нас на този етап така се решава. Надявам се като почне да ходи и тича да се нормализират нещата. Ако и тогава не се оправят ще търся съвет от лекар.
Съветът ми към теб е да не даваш Фризовом, още повече че сте на кърма. За соковете си реши ти, при вас може и да помогнат, но не се знае с коликите. За Дуфалак- казвам, че действа безотказно.
Ето и самата тема / там бебчето е на кърма но може да ти е полезна /:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16599&highlight=
Ползвай търсачката. Тези теми със запека са много разисквани и ще намериш полезно инфо. Успех Wink

# 5
  • Мнения: 5 713
ssiiss, картинката ти отстрани е малко големичка. Grinning

# 6
  • Мнения: 4 965
Не знам за чая, но Блевит имат мляко за разхлабване, от което съм много доволна. Давах го на Криси, но докторката изрично предупреди да не се дава повече от 20 дни. Имаше страхотен ефект и бебка вече няма никакъв проблем (даже "ходи" по-често от Еската). Може би е добре да се дава не повече от 1-2 седмици (според мен), защото времето при нас беше напълно достатъчно - след 10-тия ден нещата изцяло се регулираха.
Най-добре се консултирайте с педиатър и не давайте нищо на своя глава. И още нещо, което ме предупреди нашата лекарка - при децата (до 2 г.) за запек се приема, когато детето 3 дни не е акало самостоятелно. Тя е твърдо против помагането в рамките на по-малко дни (с изключение на някои естествени средства - сокче от круши, от сливи или поразредена формула / съответно повече мляко при по-големите дечица), защото иначе може да се получат лениви черва.

# 7
  • Мнения: 81
Ние сме накърма и сме на 2 месеца и половина. Не съм сигурна, че и дуфалака помага като и дам от него се изаква на другия ден. Педиатърката ми каза да го давам 10 дни профилактично, но след това не ака дори като пие от него. Оставих я един път да видя кога ще се изака, изака се на 6-ия ден. Давах овесени ядки, ошав от сливи и сок от круши. Но аз не съм сигурна, че бебка има запек зашото акото не е твърдо, а нормално ако на кърмено бебе. Притеснява ме факта, че не ходи по толкова дълго време.

# 8
  • Мнения: 5 713
Мамчета, вижте това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649
и ще си отговорите на много въпроси Grinning . Темата съм я взела от библиотеката, която boo се е погрижила да напише Wink . В библиотеката има много полезно инфо Grinning .
Лек ден

# 9
  • София
  • Мнения: 235
Аз давах на бебка от този чай докато свърши... Изобщо не съм се замисляла, че може да и навреди по някакъв начин - той мисля, че беше направен от разни плодове и дечко и харесваше и пиеше повечко вода, та прескочихме твърдото ако. След това започнах с круши, сливи и кайсии и сега всичко си е наред!
Но така като чета и съпоставям с моя опит на кърмила майка, мисля, че вие просто нямате запек, щом акито не е твърдо! И дъщеря ми още като стана на месец взе да ака веднъж на ден, а след това на 2, 3 и повече даже понякога и то в периоди, когато акаше толкова рядко, че се чудех дали няма диария! Та явно организъма на бебето си е такъв! А мен за малко доктора да ме убеди, че нямам достатъчно кърма, защото акала рядко и нарядко Simple Smile А тя явно прилича по нещо и на мен - аз самата понякога ходя по голяма нужда на седмицата веднъж!
И още нещо, което на много места тук във форума маже да прочетеш - кърмата се усвоява почти изцяло от организма на бебето и то повече пишка - не остава много за акане!

# 10
  • София
  • Мнения: 328
Не се притеснявай,аз също давах какви ли не работи, но към 5-6 месец стомахчето се регулира .Когато започнеш да даваш плодови пюрета ще бъде по-добре, а  след това когато спреш да кърмиш опитай мляко на Блемил за запечени стомахчета-действаше ни страхотно.

Общи условия

Активация на акаунт