От другата страна

  • 9 647
  • 240
  •   1
Отговори
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Искам да се представя като жена и майка, но от другата страна на бариерата - от групата на т.нар. "любовници". Била съм и от двете страни. Не ме съдете предварително, не е по-малка горчилката и разочарованията, трудно е да запазиш психиката си и в този случай, просто незнам кое е правилното и е трудно да се прецени къде е границата.
На 31 г. съм и живея с малката си, която е на 6 години вече - най-голямата радост и най-смисленото нещо в живота ми. А той определено е наи-завъртяната сапунка дето и по кабеларките не можете да гледате (както и на повечето от нас де).
На 20 се омъжих за един човек, който се оказа празен човек, от ходене по кръчмите и играене на комар нямаше време да прави нищо друго, но аз като дете на разведени родители си мечтаех за свой дом и семейство, та бързах и сгреших. Не след дълго разбрах че той кръшка не с кой да е, а с най-б;изките ми "приятелки". Разведох се. След това срещнах Голямата си любов в лицето на 9 години по-голям от мен мъж, уви женен. Излизахме уж само на кафе, а той не спираше да се оплаква от семейния си живот, как е ад у тях, жена му не можела да забременее, той страдал от вечните и скандали и сцени на ревност....с една дума жив да го ожалиш Crying or Very sad...
Оттук нантатък грешката си е моя, че позволих на този човек да ми влезе под кожата до такава степен, че нищо друго не съществуваше за мен, бях готова на всичко за него, обичах го, исках да го направя щастлив, та той изглеждаше най- нещастния човек на земята. Все повтаряше как всеки момент ще се разведе, как жена му го тормози,.. Е, забременях, той беше на седмото небе и всичко изглеждаше като приказка, освен това, че нещата изобщо не се промениха, той си остана там където е, грижи се за нас и продължаваше да пее същата песен, как ще се разведе след еди колко си време (сроковете се актуализираха периодично). Оказваше ни пълна финансова подкрепа, за това няма спор, но дотам. Не разбирам и досега защо просто не ми каза в очите че няма да е с нас като семейство, незнам. Както и да е, когато малката беше на 3 години, той съвсем тържествено обяви, че до 2-3 месеца идва при нас. Хубаво. Минаха много пъти по 2 месеца и нищо не се случи. Година и половина след това аз съвсем случайно научавам, че той има близнаци на годинка... От жена си!! Инвитро. Той никога нямаше да ми каже. Защо????? По нищо не си личеше, че са му се родили деца, той си продължаваше по стария начин, дори прекарваше повече време при нас!!! Често се питам, какво е очаквал да се случи. Когато, не на себе си, говорих с него, той ми каза, че искал все пак да се изнесе от тях, (въпреки новите деца) и да ми каже, когато вече сме заедно!!
Незнам, аз ли не съм добре и съм се вкарала в егати филма или ....незнам
Били се разбрали с жена си да направят този последен опит за деца и ако не стане, тя щяла да го пусне да си ходи. Да вметна - тя знаеше за мен и детето ни. Той бил сигурен, че няма нищо да се получи и затова се съгласил... Представяте ли си??? Аз не мога. Та правят ли се за бога такива експерименти???
Е хаиде, достатъчно дълго писах, незнам точно защо пуснах тази тема, може би просто ми се иска да го видя написано и така дори сама за себе си да си направя някои заключения.....а пък ще съм ви безкрайно благодарна ако и вие ми помогнете за това...

# 1
  • Мнения: 1 809
Това не го ли пусна и в темата за самотните родители ?! newsm78

# 2
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да, Малвина, наблюдателна си   bouquet... Но стана погрешка, не съм искала да досаждам Blush

# 3
  • Мнения: 1 809
Да, Малвина, наблюдателна си   bouquet... Но стана погрешка, не съм искала да досаждам Blush
Нямах в предвид,че досаждаш Simple SmileПросто малко преди това го четох в другата тема,та се зачудих   Rolling Eyes
Тук винаги можеш да намериш подкрепа!
Горе главата !  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 327
Дано си успяла да прекъснеш връзката си с този човек. От опит знам, че никак не е лесно. Но след толкова години напразни обещания това е единствения вариант. Няма смисъл да си губиш времето в чакане.

# 5
  • Мнения: 193
Я по-добре стъпи на земята и погледни истината в очите- и друг път са били обсъждани подобни теми,поразрови се-на пича му изнася да е в това положение, 6 год. те е лъгал,какво му пречи да те лъже още и още. /особенно за близнаците,егати дебелоочието/
За нищо не те осъждам,ама някак си се самозалъгваш май и изпускаш времето. Да е жива и здрава дъщеричката ти,нека да се грижи за нея след като има желание....
Така виждам аз нещата отстрани,съжалявам, все пак колкото по-рано приемеш истината,толкова по-добре, а при теб доста са се проточили нещата. Успех ти желая и се радвай на детенце,в което не се съмнявам.  bouquet

# 6
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Той ще си остане най-голямата любов в живота ми и не съжалявам, че родих детето си. Няма да разказвам за всички самотни Коледи и Нови години, за празниците прекарани в реване и чакане, защото ще повторя много истории описани тук, всеки знае какво е. Аз също имам вина, че съм се доверила.
Проблемът е, че ние все още зависим от него материално, макар че аз също работя. А сега вече нещата се обърнаха и той иска да се събираме, а аз зная че това е грешка.
От година и нещо имам връзка с друг човек, който ме обича, аз мисля че също държа на него, но душата ми е празна вече, незнам какво да правя.
Бащата, след като разбра за връзката ми, се изживява като жертва и е най-нещастния, непрекъснато ми вменява чувство за вина, обяснява на детето, че той ме обичал, а аз него не, ей такива пълни глупости.....незнам

# 7
  • Мнения: 1 615
"Бащата, след като разбра за връзката ми, се изживява като жертва и е най-нещастния, непрекъснато ми вменява чувство за вина, обяснява на детето, че той ме обичал, а аз него не, ей такива пълни глупости....." - класика!
Помисли кое е добро за теб, а не за него!!! Детето ти ще е добре, когато ти си добре - щастлива и спокойна жена и майка!

# 8
  • Мнения: 1 731
Такааа...
И ти в кюпа на вярващите.
Колко време си го чакала?
Не му вярвай! И аз се наслушах на какви ли не обещания  Tired
С тази разлика, че на моят господинчо му се роди щерка, а той скри от мен.
Баси, тези мъже все едни и същи неща им раждат главите.

А жена му как приема ситуацията?

# 9
  • Мнения: 1 425
Ще кажа така:
Аз като ме излъже един човек един път - почвам да имам едно наум като приказвам с него. Като ме излъже 2 пъти - почвам изобщо да не разичтм на това което казва, а като ме излъже 3 пъти - прекъсвам всякакви отношения освен здравей-здрасти.
Тоя наглец те е лъгал всеки божи ден в продължение на 6 години. ВСЕКИ БОЖИ ДЕН. Жена му била виновна, това, онова, имал близнаци и нищо не казал, щял да идва у вас 100 пъти ...
Сега вместо жена му ти си била виновна - ти не си го била обичала, а той теб те обичал. И вина ти вменява. А това че 6 години той е говорил само лъжи без покритие не се сеща.
"Обичам те" - това са само думи. Думите без дела са нищо. А хората които приказват, а като дойде време за действия - нищо, са нищожества.
Аз по-горе написах какво правя с хората които ме лъжат, за себе си - ти решаваш сама.

# 10
  • Мнения: 1 731
"Обичам те" - това са само думи. Думите без дела са нищо. А хората които приказват, а като дойде време за действия - нищо, са нищожества.
Аз по-горе написах какво правя с хората които ме лъжат, за себе си - ти решаваш сама.

 Peace

# 11
  • Мнения: 161
Ще кажа така:
Аз като ме излъже един човек един път - почвам да имам едно наум като приказвам с него. Като ме излъже 2 пъти - почвам изобщо да не разичтм на това което казва, а като ме излъже 3 пъти - прекъсвам всякакви отношения освен здравей-здрасти.
Тоя наглец те е лъгал всеки божи ден в продължение на 6 години. ВСЕКИ БОЖИ ДЕН. Жена му била виновна, това, онова, имал близнаци и нищо не казал, щял да идва у вас 100 пъти ...
Сега вместо жена му ти си била виновна - ти не си го била обичала, а той теб те обичал. И вина ти вменява. А това че 6 години той е говорил само лъжи без покритие не се сеща.
"Обичам те" - това са само думи. Думите без дела са нищо. А хората които приказват, а като дойде време за действия - нищо, са нищожества.
Аз по-горе написах какво правя с хората които ме лъжат, за себе си - ти решаваш сама.

Ти сигурен ли си, че си  мъж   Thinking много разумно разсъждаваш  (шегувам се  Crazy)
Отдавна не съм чела толкова смислено нещо казано с толкова малко думи   Peace

# 12
  • Мнения: 3 634
Абе жени, толкова ли СВОБОДНИТЕ мъже на този свят (па и на отвъдния) ги няма, та сте тръгнали с вече обвързани?
Не искам да плюя по никого, но ума ми не го побира как може да се натирите в такива сапунки (то не, че моят живот не наподобава на сапунка де) и то след като вече сте имали горчиви опити.
Па може да съм глупава и заради това да не разбирам.

# 13
  • Мнения: 2 863
МОф, просто тоя филм не си го гледала, за това така Heart Eyes
Пантер,  все по-мъдър ставаш, остаряваш момче Heart Eyes

По темата:  освободи се от този мъж, щом си имаш вече друга връзка, поне си си дала шанс.... сега не се връщай назад да си го взимаш сама, като се събираш с човек, който може да премълчи раждането на близнаци!!!!!!!!!
Това, че ви помага е хуабво, и да спре да го прави- ще се оправите някак си... не позволявай да ти манипулира детето и започни малко по целенасочено да си припомняш всеки път като те е лъгал....та да имаш куража да му противостоиш. А душатати няма как да не е празна, след толкова разочарование, но един ден и това ще се промени....
Да си бъде баща на детето, това е чудесно-  но ти си гледай себе си....
Интересно какво мисли да каже на децата си след време- на вашето и на неговите си, смята ли да се познават?

# 14
  • Мнения: X
Абе жени, толкова ли СВОБОДНИТЕ мъже на този свят (па и на отвъдния) ги няма, та сте тръгнали с вече обвързани?
Не искам да плюя по никого, но ума ми не го побира как може да се натирите в такива сапунки (то не, че моят живот не наподобава на сапунка де) и то след като вече сте имали горчиви опити.
Па може да съм глупава и заради това да не разбирам.

Абе глупава не си - ма твърде добронамерена може би.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт