Ревящо бебе - как да го успокоя?

  • 2 090
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
С кърмата и с храненето определено нямаме проблем. Имам кърма за 2 бебета, а и всеки ден замразявам нова и нова. За първия си месец наддаде 1,380 кг, за втория - 1,370 - нямам основание да се притеснявам. По-скоро преяжда...

# 16
  • Мнения: 4 915
Прочети тази статия, може да ти е полезна: Seven reasons babies cry and how to soothe them


......
Такова "животно" като НЕХРАНИТЕЛНА кърма НЯМА!!! Не мога да се начудя как може да има такива изказвания в днешно време, при толкова много информация, която е и леснодостъпна, и подкрепена с примери от живата действителност...  Crazy

Анджък!  Tired

# 17
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Купи си слинг или кенгуро и разнасяй бебчо в него - нека те чувства до себе си. Освен това му говори какво правиш, какво вижда и т.н. Успех и дано ви отмине по-бързо ревливия период  Hug

# 18
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Нека не звучи така, сякаш имам отговор за всичко, но бебчо не обича кенгуру (имаме 2, и двете не харесва) и слинг. В същност в слинга не съм го слагала от месец, защото не му беше удобно, но може би е добре пак да го пробвам...
Мерси за идеята!

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
Да не сте го ваксинирали тия дни?

# 20
  • Мнения: 3 500
НЕ може кърмата да е нехранителна, и НЕ може да реве от жажда, защото чрез кърмата то поема достатъчно течности.
Давай му да суче и виж това успокоява ли го или пък му предложи биберон-залъгалка. Не е задължително да го носиш на ръце права, можеш да седнеш и да го гушнеш в скута си или пък да легнете и да се гушкате.Пей му.И се опитай  да бъдеш максимално спокойна.
Предчувствам, че може да е как се казваше - "криза на растежа" ?  newsm78

# 21
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Да, вчера го ваксинирахме, но той не плаче от вчера... но много добре прие ваксината, спа като къпан!

# 22
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Предчувствам, че може да е как се казваше - "криза на растежа" ?  newsm78
Да, сякаш това е най-вероятната причина... ама как да се справя с ревливите последици от тази криза!?  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 10 858
Може да има някакво влияние и ваксината Thinking
Аз честно да ти кажа и дъщеря ми беше /и е/ ревлива, но така и не разбрах от какво ревеше толкова като бебе. Все пак може да му дадеш малко Панадолче, за всеки случай, но не знам де...нали няма 3 месеца newsm78
Може би просто детето си е ревливо, като мойто Whistling

# 24
  • Мнения: 948
през деня е супер, а вечер след банята настава АД! нищо не помага - гушкане, люлеене, пеене, четене на приказки, дрънкане с играчки и т.н. накрая просто го оставям, защото нямам никакви сили, превърнала съм се в привидение

На авторката на темата не знам какво да кажа  Rolling Eyes, ама в твоя случай това ми звучи като просто преуморено човече. Къпи го по-рано, явно към края на процедурата много се изтощава. И не го люлей, пей, дрънкай и т.н. - това просто е допълнителна стимулация в края на дълъг ден за малкия човек... Пробвай обратното: приглушена светлина, тишина, малко гуш, и слагай в леглото...

# 25
  • Мнения: 68
гушкай бебо, тва е истината..................
smile3522

# 26
  • Мнения: 62
гушкай бебо, тва е истината..................
smile3522

 Peace Hug

# 27
  • Мнения: 1 264
Когато Калоян плачеше, горе-долу на вашата възраст, реших че са колики. Една вечер така плачеше, че направо се зачервяваше целия и то близо час. Накрая се обадих на личната лекарка и първото, което тя ми каза, е да проверя дали не го болят ушенцата по следния начин: Когато малко се успокои да натисна леко там, където е изпъкналото на ушенцито - под него ... ама как го обясних  ooooh!. Е, при нас не беше от това ... просто човека се умори и след две минути заспа. Ама наистина в чудо се видях... Пък и лекарката каза ако не спре да плаче така даго карам в бърза помощ. Много се изплаших, добре, че не се стигна до там  Blush

# 28
  • Мнения: 1 321
Здравей Hug
Май на тази възраст всички или поне повечето бебчета се променят.
И ние сме почти същата картинка.Е не е по цял ден но през повечето време особенно когато не успява да заспи.Беше такова кротко бебе че комшиите ме питаха абе има ли бебе у вас.Обаче откакто стана на 3 месеца и тотална промяна.Всичко съм пробвала даже и аз го оставих веднъж да си пореве и накрая заспа от умора.
Вече 3-ти път обаче забелязвам че това много помага:аз съм в полулегнало положение и си гледам ТВ а него съм го сложила в мен по продължението на тялото ми т.е и той полулегнал или дори легнал и гледаме заедно ТВ Mr. Green след близо минути той вече се унася и е заспал.
Пробвай и това мисля че може да помогне  newsm78
Дано да е период понеже при нас не е абсолютно всеки ден.
Успех

# 29
  • Мнения: 2 553
Съчувствам ти искрено! И моята дъщеря беше (и от време на време Е ) така - рев, рееееееееев, и нищо не помага - гушкане, люшкане, кърмене, води, какво ли не съм правила и не и не - само когато е на мама в ръцете мълчеше и то за малко ooooh! Колко може да се носи ревящо бебе ли - ами аз съм я оставяла за по 2-3 часа през нощта докато спи.През цялото останало време е била в ръцете ми, върху корема ми, в скута ми, в шезлонга до мен и т.н. и т.н.Не искам да си спомням  ooooh! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт