Почистване на фугите

  • 56 264
  • 40
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 618
В коридора си сложихме теракот светло -бежово с кафевичко и  без да мисля, го фугирахме със светло бежова фугираща смес.
Само, че сега тази фуга много лесно се цапа  #Cussing out
 А моповете само забърсват мръсотията и тя си остава във фугата.
Ползвате ли някакви по-специални препарати за фугите?
Или някакви четки,дайте ми идея как по-лесно да чистя фугите и как да ги поддържам.

А дали може когато е фугирано да се сложи друг цвят фуга? newsm78 Трябва ли старата фуга да се махне?

# 1
  • Мнения: 8 999
Може да сложиш друга фуга върху старата, може само с оцветител за фуги да ги минеш, може да извикаш една фирма с яка машина да ги изчисти до блясък, а после да ги минеш със специален силикон или лак за фуги, а може да направиш всички тези неща наведнъж, само да се отървеш от робията да лъскаш светла фуга!

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз искам да ви питам вие с какво чистите фугите между плочките на стената в банята?
нашите са бели (плочките), и фугите са мн по-тъмни от тях вследствие на замърсяването....

# 3
  • Мнения: 209
аз искам да ви питам вие с какво чистите фугите между плочките на стената в банята?
нашите са бели (плочките), и фугите са мн по-тъмни от тях вследствие на замърсяването....
Препоръчвам ти един препарат казва се SAVO по принцип е за мухъл, но аз напръсках и фугите и ефекта е поразителен. Освен това само пръскаш и изобщо не търкаш като луд!!! Препарата е много силен и мирише на белина поне 2-3часа след това. И трябва да си пазиш много добре очите! При нас мухъла беше на тавана в банята и само го напръскахме и след час светна, там където бях напръскала фугите също светнаха.

# 4
  • Мнения: 1 341
SAVO -то е супер
Но да ти кажа аз съм много доволна и от парочистачката. Взех си такава на TCM - страхотна работа върши

# 5
  • Мнения: 364
SAVO -то е супер
Но да ти кажа аз съм много доволна и от парочистачката. Взех си такава на TCM - страхотна работа върши

Момичета, до скоро и аз го използвах, но фармацефт ми каза, че е изключително токсичен и спрях. newsm78

Иначе - легенче с разтворен препарат и четка - с това се справям. Баща ми преди години сложи теракот в цялата къща, а тогава бяха модерни широките фуги и...... няма да ви казвам какво търкане пада.  #Cussing out Във всекидневната теракота е бял!!! #Crazy

Иначе, се полага инпрегнант за фуги, така се запечатват, фугата не се рони при миене и се мие по-лесно.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 271
аз искам да ви питам вие с какво чистите фугите между плочките на стената в банята?
нашите са бели (плочките), и фугите са мн по-тъмни от тях вследствие на замърсяването....

Пръскам ги с препарат за мухъл САВО - светват идеално Peace

# 7
  • Мнения: 811
със спирт за горене
Прекрасно се 4истят и пло4ките и фугите  Peace.Опитай  Wink

# 8
  • Мнения: 1 341
ей това е интересно, ще опитам

# 9
  • София
  • Мнения: 312
В кухнята имам теракот и фугите са бял цимент. Правени са преди 10-12 години и ми омръзна да ги гледам, а за чистене не ми се говори. От всичко което опитах (CIF, амоняк домакински,...) най-ефикасно беше Медикс за фурни. Разнасям препарата по фугите с една стара четка за зъби и оставям половин час. Много лесно се чисти след това. Медикс ме спасява и при цедката на кафемашината. През около месец се запушват малките отвори и кафето тече много бавно. В началото ме беше страх, че препаратът ще разкапе гуменото уплътнение, ама нищо му няма.

# 10
  • Мнения: 8 917
Препарат за мухъл върши работа Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 270
Препоръчвам ти един препарат казва се SAVO по принцип е за мухъл, но аз напръсках и фугите и ефекта е поразителен. Освен това само пръскаш и изобщо не търкаш като луд!!! Препарата е много силен и мирише на белина поне 2-3часа след това. И трябва да си пазиш много добре очите! При нас мухъла беше на тавана в банята и само го напръскахме и след час светна, там където бях напръскала фугите също светнаха.

Взе ми мнението, все едно аз съм го писала  Embarassed

Ползваме препарата и за мухъл в стаите - действа много бързо.

НО АКО

фармацефт ми каза, че е изключително токсичен и спрях. newsm78

с какво да се спасявам сега   newsm78

# 12
  • Мнения: 4 916
Препарат за големи повърхности и четка за зъби - така действам аз

# 13
  • Мнения: 258
ДОМЕСТОС  и четка за зъби.

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Разтвор на Доместос, който правя в шише от препарат за прозорци (с пръскалка). Напръсквам зацапаните фуги, оставям да подейства 5-10мин и мия с вода, ако е нужно търкам и с четка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт