Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора
Навсякъде пише откога , моля кажете докога ! Дъщеря ме е на девет месеца и половина и от седмия месец всяка сутрин сме на попара.Кога мога да я заменя и с какво?
Цитирай

Варна

Аз лично все още закусвам с попара понякога! Very Happy
Цитирай
Докато не я откаже, а това ще се случи Very Happy Можеш да даваш "Кус-Кус"/със сирене,масло,захар/.Мляко с ориз,грис с мляко.
Цитирай

Видин

Можеш да даваш все още попара, но да разнообразиш закуската, като редуваш с мляко с бисквити, овесени ядки, подправени със сирене и масло или да им добавиш мляко, аз давам още качамак (тук имаше цяла тема за него, ето я ), кус-кус пак на принципа на попарата.Давам и понякога каша сутрин, а след обяд измислям друга закуска, за да не е пак каша.Ето още една падобна тема, може още някоя идея да ти дойде.

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=12084&highlight=%EA%E0%F7%E0%EC%E0%EA
Цитирай

София

Shali, като стана дума за бисквити, какви даваш? И нали и в тях има захар, а уж не трябвало да се дава?  Sad
Цитирай

Видин

Цитат на: petty
Shali, като стана дума за бисквити, какви даваш? И нали и в тях има захар, а уж не трябвало да се дава?  Sad

Купувам и Закуска, с тях и правя млякото с бисквити, а и давам да си хрупка от тези със овесените ядки - Ревю (в зелената опаковка) или обикновените на Житен дар.Знам че има захар, но тя колко яде от тях - максимум 2-3 бисквити и то не всеки ден.А иначе май това е единствената форма под която приема захар до този момент - пюретата ги правя натурални - без захар и сол.Смятам, че с това количество няма страшно.Ааа и в готовите каши има, но и тях не ги давам всеки ден.То пък не можеш да се овардиш от всичко, да му се невиди Thinking.
Цитирай

Големият ми син много обича попара и аз  се радвам на това.Разнообрази сутришната закуска и с други неща,но не я спирай напълно щом детенце си я хапва.
Цитирай

sofia

Благодарности за идеите ! Значи вече мога да давам и други неща ?!
Цитирай

Варна

Цитат на: jenia vulova
Благодарности за идеите ! Значи вече мога да давам и други неща ?!

Да,след 8-мия месец никакав проблем Laughing
Цитирай

Букурещ

още закусва попара.
Цитирай

Plovdiv

Ами давай си и попара , защо да спираш?Тя е толкова полезна.Щом и детето си я харесва , още повече сега зимата .........
Цитирай

София

Привет и от един заек във форума,
Моят син е на 7месеца(Явор) и също не е голям любител на попарата, ядем я единствено със сирене и масло, без захар. Неговият педиатър при последната консултация каза че може да заменям сухара с юфка, кус-кус, макарони както и с корн-флейкс(който е за деца). По този начин спасяваме положението, защото за съжаление много бързо ни омръзват всички бебешки храни.  Laughing Незабравими сутрини на всички мами.
Цитирай

Варна

Цитат на: angi
Ами давай си и попара , защо да спираш?Тя е толкова полезна..........

Чак пък полезна...освен сиренето, заради калция. Smile
Цитирай

Интернет

Цитат
Привет и от един заек във форума,
Моят син е на 7месеца(Явор) ... може да заменям сухара с юфка, кус-кус, макарони както и с корн-флейкс(който е за деца).
Абе тез юфки и макарони пасирате ли ги?
Искам и аз да давам такива вкусотии (аз много обичам), обаче моето голямо бебе не иска да яде парчета.
От друга страна хич не ми звучи да пасирам макарони...
Цитирай

До хладилника, който обичам

Цитат на: бубулечка
Абе тез юфки и макарони пасирате ли ги?
Искам и аз да давам такива вкусотии (аз много обичам), обаче моето голямо бебе не иска да яде парчета.
От друга страна хич не ми звучи да пасирам макарони...

Кус-кус не ще ли да яде? Той няма нужда от пасиране. Юфката в началото я пасирах (не, че много съм давала, но пробвах) - иначе тя на такива парцали е, че няма как да се даде цяла.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора