възпален, набрал пръст

  • 26 732
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
На синът ми палецът е набрал, от около седмица, мисля, че не е от враснал нокът, отстрани на нокътя е възпалението, по-скоро към долната част, пробвахме ихтиол, йодасепт, но възпалението остава. Моля за съвет дали може да се избегне хирургичната намеса  Sad И ако има начин - какъв е, ще се радвам да отложим тази процедура

# 1
  • Мнения: 811
преди години имаше един мехлем,който не съм сигурна дали не го спряха   newsm78
казва се Мазолек и беше страаааашно ефикасен. вси4ко минава за броени дни  Peace
ако него го няма попитай за подобен.
успех   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 4 273
Ихтиол за набрал пръст Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ихтиол за набрал пръст Peace

Подкрепям! Изпитано средство! Simple Smile

# 4
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз имам такава операция. Какво ли не съм пробвала....тогава бях малка де и майка ми и баба ми изпробваха всичко, което чуят! Пробвай да му накиснеш крака във вода, да постои дълко, докато омекне, след това спукай мехура с дезинвекцирана игла и се опитай да махнеш  гнойта. После баба ми ми правеше компрес от една билка, която "изсмуква" забрали рани, но не съм сигурна за името - май живовлек или нещо такова....много е болезнено, но операцията също е гадна, след като мине упойката!

# 5
  • Мнения: 811
Ихтиол за набрал пръст Peace
не винаги помага.от опит го казвам. Peace

# 6
  • Мнения: 9 063
Ако има отворена рана, кожа и въобше ако има открита част по възпаленото, никаквъ Ихтиол, белята ще стане по-голяма.
Моя приятелка преди време стигна до хирург в спешното - беше станало от една безобидна кожичка, да му се не види, та се беше подуло, набрало, тя се беше хлепала с Ихтиол и беше станало по-зле. Отиде при хирург, който и го цепна - бързо и лесно, облекчението идва веднага...той й беше казал, че Ихтиолът по-скоро вреди, отколкто да помага и ако друг път й се случи такова нещо, да направо просто компрес от спирт и риванол, с едно памуче. Успокоява и дезинфекцира.

# 7
  • Мнения: 498
Заведи детето на лекар,не си прави експерименти. Peace

# 8
  • Мнения: 1 425
Заведи детето на лекар,не си прави експерименти. Peace
Подкрепям.Миналата година имах същия проблем и те съветвам без да отлагаш го заведи на хирург.Не си губи времето с разни глупости защото не помагат.При мен стана голяма беля именно заради опити с разни бабини дивитини.Имам дори снимки но е грозна работа.Успех дано се оправи детенцето ти  bouquet

# 9
  • Мнения: 473
Започни да му правиш промивки с тетра /смрадлика/. Тя има много добро действие при такива проблеми. Но ако наистина е много подуто мястото, по-добре при лекар.

Общи условия

Активация на акаунт