«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-92 от 92 отговора

ћнени€: 7 525

¬ид€х € “” , дадена е стъпка по стъпка, грабна ме отведнъж и бързичко € спретнах. ¬кусът е страхотен! ѕоне за тези, които обичат мед, масло, орехи и канела в сладко тесто. Very Happy

ћного, много благодар€ на tanita! bouquet bouquet bouquet

ѕропуснах да напиша, че направих една питка с дозите за две, просто € пекох в тава с диаметър 30 см.
« ѕоследна редакци€: сб, 09 окт 2010, 13:12 от labrex »
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 393
 расота! ћечта! bouquet
ўе се пробвам в най - скоро време!
÷итирай

ћнени€: 159
Ќепременно ще € направ€. Ѕлагодар€ за страхотната рецепта!
÷итирай

ћнени€: 3 381
“юх, и к'во да правим сега като не сме се регистрирали и в този форум  Laughing Wink
÷итирай

–азград

ћнени€: 3 028
—ъс сигурност ще € направ€ тези дни.
÷итирай

ћнени€: 6 136
“юх, и к'во да правим сега като не сме се регистрирали и в този форум  Laughing Wink
“ане, не ти пречи да четеш и нерегистрирана  Wink
÷итирай

ћнени€: 3 381
явно можело Embarassed Confused, но на мен последните н€колко пъти, когато съм кликвала върху линк към гответесмен ми излизаше екран с лог-ин.....и аз автоматично реших, че са сложили задължителен вход......в€рно, че не съм на "ти" с рс-тата, ама чак пък толкова....срам гол€м  Embarassed Wink
÷итирай

ћнени€: 586
и аз ще € направ€, изглежда много вкусна. а и съпругут ми си пада поже4е по сладките не6ща
 bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 026
ѕитката наистина изглежда божествено Smile
Ќ€колко лаишки въпроса  Embarassed:
без машина за хл€б дали ще стане? и колко време ще отнеме месенето в този случай?

продуктите за тестото добав€т ли се в н€каква определена последователност?

може ли да се ползва ванили€ на прах, защото не се сещам откъде мога да намер€ течна ванили€

още веднъж, поздравлени€ за питката  Peace
÷итирай

ѕитката наистина изглежда божествено Smile
Ќ€колко лаишки въпроса  Embarassed:
без машина за хл€б дали ще стане? и колко време ще отнеме месенето в този случай?

продуктите за тестото добав€т ли се в н€каква определена последователност?

може ли да се ползва ванили€ на прах, защото не се сещам откъде мога да намер€ течна ванили€

още веднъж, поздравлени€ за питката  Peace

јз н€мам машина за хл€б и месих тестото както си мес€ и друг път. Ќищо особено н€ма, омесих го добре, спазвах рецептата на “анита от линка, който съм дала, оставих го да втаса, като оформих питката, пак € оставих да втаса и € опекох. ћожеш да използваш ванили€ на прах. ј течна аз си купих на др.…откер - по 4 флакончета са в една опаковка. Ќе знам защо е наречена питка - то си е много вкусен хубав сладкиш. Very Happy
÷итирай

√ќре на черешата...

ћнени€: 9 268
Ћеле, майкоооооо Crazy...днес мислех хлебопекарната да почива, ама н€ма да € огрее!
Ѕлагодарности на Ћабрекс и “анита за рецептата bouquet!
÷итирай

ћнени€: 7 680
јз тази рецепта съм € вид€ла отпреди н€колко седмици,ама още не съм се пробвала! newsm78»мам само един практичен въпрос - като се нареже и усуче,не изтича ли медът и разстопеното масло?? newsm78
»злгежда ми много вкусно и н€мам търпение да го опитам това нещо! Crazy
÷итирай

√ќре на черешата...

»мам само един практичен въпрос - като се нареже и усуче,не изтича ли медът и разстопеното масло?? newsm78

ѕредполагам, че като се смес€т с орехите става като гъст пълнеж...може да използваш и полузахаросан, а не много течен мед.
÷итирай

“ам където живе€ нищо не се случва, но не мога да живе€ навс€къде

ћнени€: 373
Смо на мен ли ми дава грешка тоя линк, айде някаои да напише рецептата моля, много ще съм благодарна. bouquet
« ѕоследна редакци€: чт, 31 юли 2008, 16:42 от laskova »
÷итирай

√ќре на черешата...

явно има временен проблем.
≈то, сутринта си € копнах, извинете обаче за размера...
—ладко тесто

4 ч.ч брашно
1/2 ч.ч захар
3 ч.л. суха ма€
3/4 ч.ч мл€ко
4 с.л. разтопено масло
2 €йца
1 ч.л течна ванили€
«амесва се тесто и се остав€ да втаса около 1.5-2 часа, докато удвои обема си.
јз използвах за замесване машината за хл€б, използвах цикъла за тесто който ми е 1ч, но след като свърши оставих тестото да продължи да втасва още около 40 минути.
ѕолученото тесто може да се сложи в намазнен плик и да се съхран€ва в хладилника до 24 часа.

”сукана питка с мед и орехи

ѕродукти за 2 питки:

1 доза от сладкото тесто
3 с.л разтопено масло
3 с.л. мед
2/3ч.ч счукани орехи
1/3 ч.ч захар
1ч.л. канела

«а глазурата:
1ч.ч прес€та пудра захар
5ч.л. пр€сно мл€ко
1/2 ч.л. течна ванили€

ѕриготовление:
ѕригответе сладкото тесто и оставете да втаса.
—месете маслото с меда.
—месете орехите със захарта и канелата.

Ќамаслете две тави за печене, с размер по- гол€м от 25см.
–азделете тестото на две равни части и вс€ка част, разделете на още две.
–азточете една от частите върху набрашнена повърхнаст, така че да се получи окръжност с диаметър 22см. ѕоставете в тавата. Ќамажете с половината от сместа от маслото и меда. ќтгоре поръсете с половината от сместа с орехите.

–азточете още една част от тестото до окръжност 22 см. — помощта на точилката преместете в тавата, върху поръсената с орехи кора. ѕритеснете краищата така че да залепната двете кори.
ѕоставете в центъра  чаша, капачка или формичка с диаметър около 2-2.5 см.  Ќарежете тестото на 12 сегмента, като режете от кра€ на окръжността към центъра, до кра€ на кръглата форма ко€то сте поставили в центъра. ѕовдигнете един от получене сегменти внимателно, за да не го откъснете, усучете 2 пъти и постъвете отново върху тавата. ѕовторете същото и с останалите парчета.

ѕокрийте питката с кърпа и оставете да втаса, около 1 час в топло помещение.

ѕовторете същото с останалата половина от тестото и втората тава.

«агрейте фурната до 175 —(350‘) градуса. ѕечете около 20-25 минути, докато придобие златисто-каф€в цв€т. »звадете от фурната и веднага извадете от тавата. ќставете да изстине върху решетка за около 30 минути.

ѕригответе глазурата. —месете пудрата захар, мл€кото и ванили€та. Ѕъркайте с миксер, докато стане гладка смес. Ќамажете върху топлите питки.
÷итирай

»мам само един практичен въпрос - като се нареже и усуче,не изтича ли медът и разстопеното масло?? newsm78

ѕредполагам, че като се смес€т с орехите става като гъст пълнеж...може да използваш и полузахаросан, а не много течен мед.

Ќе, не изтича. » аз си мислех, че ще загори по тавата, ще се карамелизира, но нищо такова не стана. ¬ижда се по-малко от пълнежа при усукването, но не се разтича, при това меда, който използвах, не беше захаросан. —ъвсем стриктно спазих посочените в рецептата количества и н€маше проблеми.
÷итирай

—мо на мен ли ми дава грешка то€ линк, айде н€каои да напише рецептата мол€, много щте съм благодарна. bouquet

—ега опитах, линка се отвар€. ћоже би е бил временен проблем. Ќе копнах рецептата, а дадох линка, защото “анита много добре е показала стъпка по стъпка как се оформ€ питката. ≈то пак линк към темата, дано н€ма проблеми при отвар€нето му.
÷итирай

ћнени€: 1 338
ј дали ще стане с н€какво друго тесто - не сладко имам предвид?

‘ормата е страхотна!

Ќо на танита нещата по принцип са  newsm74

» като ги гледам се чуд€ какво по-напред да прав€ - да слюноотдел€м ли, да се захващам да прав€ нещо ли  newsm78
¬се още с чуденето си оставам

Ѕлагодар€ на всички тук за неверо€тните рецепти  bouquet

ак не съм знаела по-рано за този форум  newsm78

Love
÷итирай

weltweit

ћнени€: 4 829
ќх аз съм много предубедена към всичко с ма€ ooooh! все ме е страх, че н€ма да втаса като хората, но пък и вие с тези рецепти Flutter ще се пробва, то се е вид€ло, пък каквото стане Mr. Green
÷итирай

ќх аз съм много предубедена към всичко с ма€ ooooh! все ме е страх, че н€ма да втаса като хората, но пък и вие с тези рецепти Flutter ще се пробва, то се е вид€ло, пък каквото стане Mr. Green

јз го направих с ма€ "Viva", на кубче, н€маше проблеми. ѕросто гледай да е пр€сна, т.е. да не е с изтекъл срок на годност. » да не е сто€ла замразена и размраз€вана месеци наред в н€кой фризер. ћоже да се намери пр€сна. ј може и със суха да го направиш. јз пък много смело мес€ с ма€ и става. ќпитай, ще стане. Very Happy “олкова е вкусно, че ми иде пак да € замес€.......... Embarassed
÷итирай

Ќ€къде на път....

ћнени€: 9 540
labrex, ееее, върха изглежда!  bouquet язък, че съм на диета, иначе щ€х да помол€ съпруга ми заедно да спретнем една  Sad
÷итирай

labrex, ееее, върха изглежда!   :bouquet: язък, че съм на диета, иначе щ€х да помол€ съпруга ми заедно да спретнем една  Sad

—лед диетата! Ќа мен и на вкус ми е върха! Very Happy
÷итирай

Ќ€къде на път....

labrex, ееее, върха изглежда!   :bouquet: язък, че съм на диета, иначе щ€х да помол€ съпруга ми заедно да спретнем една  Sad

≈ееее, не се траеш, да знаеш!  Wink
÷итирай

≈ееее, не се траеш, да знаеш!  Wink

Embarassed Embarassed Embarassed
÷итирай

Ѕг-мама

ћнени€: 1 230
јко използвам ма€ от тази ан кубчето ,ц€ло ли да сложа?
÷итирай

на 3 градуса от адът

ћнени€: 3 641
Ќепременно ще € направ€. Ѕлагодар€ за страхотната рецепта!
запис в любими
÷итирай

—офи€

ћнени€: 14 034
—упер е! ўе € направ€ Hug
 bouquet
÷итирай

» аз като теб се чудих и накра€ сложих 2/3 от кубчето. ѕолучи се нормало. ѕо принцип на едни от кубчетата си пише, че са за 2 кг брашно, но на Viva-та  не вид€х указани€ и си взех сама решението. Very Happy
÷итирай

—офи€

ћнени€: 62
ј дали ще стане хубаво ако леко се сиропира след като се изпече???«ащото на мен все ми се струва, че може да е малко сухо така и да прилича на сладък хл€б
÷итирай

Ѕг-мама

» аз като теб се чудих и накра€ сложих 2/3 от кубчето. ѕолучи се нормало. ѕо принцип на едни от кубчетата си пише, че са за 2 кг брашно, но на Viva-та  не вид€х указани€ и си взех сама решението. Very Happy
Ѕлагодар€ ти ,ще докладвам резултата  bouquet bouquet
÷итирай

ј дали ще стане хубаво ако леко се сиропира след като се изпече???«ащото на мен все ми се струва, че може да е малко сухо така и да прилича на сладък хл€б

—поред мен н€ма нужда от сиропиране.  Ќе става сухо. ѕък и не знам ако се сиропира това тесто, какво ще се получи. ћоже би тр€бва да се опита само на едно от навитите парченца. newsm78
÷итирай

√ќре на черешата...

≈то €:

—трахотна е - н€ма нужда от сиропиране, много е сочна и мека.

Ћабрекс, “анита, благодар€ bouquet!
÷итирай

–азкошна ти се е получила! smile3501   
÷итирай

√ќре на черешата...

Ѕлагодар€ bouquet!
ќбаче ти€ големи снимки така ме дразн€т, но незнам как да ги намал€вам...
÷итирай

Seattle, USA

ћнени€: 1 102
Ѕлагодар€ bouquet!
—трахотна ти е питката, браво! Peace

Ќе мисл€ че ще е добре да се сиропира, може просто да се намаже ц€лата с глазурата, но пък ще стане много сладко.
÷итирай

Ѕлагодар€ bouquet!

јз използвам този сайт, можеш да намал€ваш пикселите, а можеш да копираш трети€ по ред код - превью-увеличение по клику /с червено е и се откро€ва/ и да се получи это това:

”ф, стана off, но дано е от полза. Very Happy
÷итирай

√ќре на черешата...

Ќе мисл€ че ще е добре да се сиропира, може просто да се намаже ц€лата с глазурата, но пък ще стане много сладко.

“очно по рецептата питката си е страхотна Peace! Ќищо не й тр€бва повече. Ќаправете € и ще видите. Ќашата вече € н€ма Mr. Green.

јз използвам този сайт, можеш да намал€ваш пикселите, а можеш да копираш трети€ по ред код - превью-увеличение по клику /с червено е и се откро€ва/ и да се получи это това:

”ф, стана off, но дано е от полза. Very Happy
Ѕлагодар€ bouquet. —ледващи€т път ще опитам.
÷итирай

Paris

ћнени€: 1 686
»зглежда супер-красива и вкусна! ј да об€сните какъв е точно вкуса- питка, кекс, сладкиш?
÷итирай

√ќре на черешата...

¬кусът - мноооого хубав - мекичка като питка, леко напомн€ на баклава с ти€ орехи и канела, абе не може да се опише - почвай да месиш Laughing.
÷итирай

»зглежда супер-красива и вкусна! ј да об€сните какъв е точно вкуса- питка, кекс, сладкиш?

— една дума - фантастичен! ћоже би е въпрос на вкус, но на мен комбинаци€та от мед, масло, орехи, канела и тестото страшно ми хареса. ƒотолкова, че колкото пъти се сет€ за та€ питка, все изпитвам желанието да почвам да € прав€. Very Happy
÷итирай

Ѕг-мама

≈то го и мо€ зв€р !!!!
÷итирай

Ѕраво!   smile3501 ћного ти е хубав "зв€ра"!  Very Happy » като знам колко е вкусен......!ј аз тр€бва да си забран€ да влизам известно време в та€ тема, защото пак ми се при€де усукана питка, а пък и съм си набавила продуктите................ Embarassed
÷итирай

√ќре на черешата...

ј аз тр€бва да си забран€ да влизам известно време в та€ тема, защото пак ми се при€де усукана питка, а пък и съм си набавила продуктите................ Embarassed
» още си тука, а не в кухн€та Laughing?
÷итирай

Ќ€къде на път....

≈ееее, само да ми свърши диетата, ще видите вие!!!  hahaha
÷итирай

√ќре на черешата...

ўо newsm78? ўе почваш друга, за напълн€ване 35?
÷итирай

Ќ€къде на път....

ўо newsm78? ўе почваш друга, за напълн€ване 35?
≈еее, не така с лошо де.......  Laughing
ѕросто ще € направ€ и н€ма само да се увъртам около тавата да € мириша, ами ще си хапна едно парче, как съм и се наточила само....... Hug
÷итирай

ј аз тр€бва да си забран€ да влизам известно време в та€ тема, защото пак ми се при€де усукана питка, а пък и съм си набавила продуктите................ Embarassed
» още си тука, а не в кухн€та Laughing?

јбе, отидох, ама се отказах да мес€. ўото имам лоши€ навик, като ми хареса нещо, да го прав€ непрекъснато, та се втръсва на всички, освен на мене.  Very Happy “ака беше с едни кюфтенца с кисело мл€ко.  акво ще €дем кюфтенца, какво ще €дем кюфтенца......и сега не ги щат. » за да не съм капо, спретнах тортата на Ћео с рулата и шоколадови€ крем. Embarassed Ќе€ скоро не съм € правила. Wink
÷итирай

√ќре на черешата...

≈еее, не така с лошо де.......  Laughing
ѕросто ще € направ€ и н€ма само да се увъртам около тавата да € мириша, ами ще си хапна едно парче, как съм и се наточила само....... Hug
Ќе е с лошо бе, ти си хапни, пък после ще направиш воден ден Mr. Green. ўото та€ питка с едно парче само не става, да знаеш hahaha!
÷итирай

Ѕ√-изток

ћнени€: 760
»ма см€на на сървъра в "гответе с мен".јко до утре не го оправ€т ще ми  пусне ли н€кой рецептата,мол€!? chef Rolling Eyes
÷итирай

»ма см€на на сървъра в "гответе с мен".јко до утре не го оправ€т ще ми  пусне ли н€кой рецептата,мол€!? chef Rolling Eyes

–ецептата € има на първа страница на темата. Ќо в "гответе с мен" имаше и фотографии стъпка по стъпка. ѕитай, ако имаш въпроси.
÷итирай

ћнени€: 6 136
—ървърът на "√ответе с мен" работи.
÷итирай

Ѕ√-изток

ћнени€: 760
ќше един въпрос имам-мл€кото косело ли е или пр€сно за сладкото тесто?ѕредполагам пр€сно,но все пак...? newsm78 bouquet
÷итирай

√ќре на черешата...

ќше един въпрос имам-мл€кото косело ли е или пр€сно за сладкото тесто?ѕредполагам пр€сно,но все пак...? newsm78 bouquet
ѕр€сно.
÷итирай

Ѕг-мама

ћо€ зв€р вече го н€ма  Whistling Whistling Whistling
÷итирай

√ќре на черешата...

ћо€ зв€р вече го н€ма  Whistling Whistling Whistling
ѕак много устиска Laughing. ћо€та свърши за половин час...добре, че усп€х да си скри€ едно парченце за закуска Mr. Green.
÷итирай

ћнени€: 181
направих питата.......срахотна стана мерси за рецептата bouquetжалко че немога да кача снимката Embarassed
÷итирай

ќооох,как и се кан€ и аз на та€ питкаааа..... Mr. Greenјма и аз съм от те€ с диетите.... Mad
÷итирай

Ќ€къде на път....

ќооох,как и се кан€ и аз на та€ питкаааа..... Mr. Greenјма и аз съм от те€ с диетите.... Mad
ƒобре дошла в клуба на "течащите лиги"  Wink
÷итирай

Ѕалчик

ћнени€: 5 078
ѕитката е наистина божествена.„ашата ми беше гол€ма, следващи€т път ще използвам по-малка.  —м€там за ¬еликден едини€т от козунаците да го направ€ по този начин, но с козуначено тесто. ўе го занеса на гости и мисл€, че ще останат очаровани.

÷итирай

ћнени€: 349
ƒжемма,  bouquet - както винаги идейна и оригинална -  да се оформи  козуначено тесто по този начин, тогава  ще се получи:
Ѕожествени€т козунак с мед и орехи на Tanita - ƒжемма;
ѕоздравлени€!

÷итирай

ƒжемма,е на това вече не се издържа.... newsm45
÷итирай

pina,  Laughing Laughing Laughing

«ар€звай глупавите диети. —лед ¬еликден продължаваш  Love
÷итирай

Ѕалчик

ћнени€: 5 078
ddoychinova, благодар€. Ќаистина мисл€, че ще е оригинален козунак, оформен така. bouquet

ќх, и аз диетата съм € нарекла за след ¬еликден. ј колко парчета от питата из€дох- ще си замълча. Embarassed
÷итирай

ћнени€: 36
»скам да попитам тестото може ли да го замес€ от вечерта и да го сложа в хладилника и на сутринта да си оформ€ питката.“р€бва ли да втаса предварително или го замесвам и го остав€м в хладилника да си втасва.» последен въпрос колко милилитра е пр€сното мл€ко. Embarassed
÷итирай

Torrevieja,España

ћнени€: 1 505
јз да питам,за6тото не оби4ам канела та вкуса й усе6та ли се много,т.е.канелен вкус ли има или просто е като канелена нотка?Ѕлагодар€ ви предварително.
÷итирай

у нас

ћнени€: 3 562
¬сички питат - да се наред€ и аз Laughing

олко твърдо тр€бва да е тестото - аз сложих продуктите в машината, но ми се стори р€дко и добавих още брашно. —ега го оставих да втасва, но пак ми се струва доста меко - н€ма да може да се разточва ...
÷итирай

у нас

ћнени€: 3 562
ћммммм да

практиката показа, че тестото тр€бва да е доста по-твъррдо от това което аз замесих............ на вкус е супер, но на външен вид - провал  Laughing

—лед като в машината стана хубава топка и оставх да втаса стана много, много меко ............. пуснах отново програмата за месене и сложих още малко брашно, но €вно е било недостатъчно newsm78
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 391
 ато гледам, какви красоти са показани тук май ще взема се пробвам и аз.... само време да намер€...
÷итирай

ћнени€: 4 437
ћного сте гадни пък. Crossing Arms
“ака ми се при€де сега,а н€мам машина и не мога да мес€.ј сега кажете какво да прав€. #Cussing out
÷итирай

Kavarna

ћнени€: 123
Момичета, каква суха моя ползвахте (имам предвид на коя фирма) ? Аз намерих само на д.Йоткер , ще стане ли, пак 3 ч.л да сложа? Извинете за тъп въпрос , но направих питка с тази мая и не стана  Sad . Мисля че е от маята.
« ѕоследна редакци€: чт, 31 юли 2008, 17:07 от Alyona »
÷итирай

ћнени€: 26
—коро ще кръщавам. ƒадохте ми чудесна иде€ за пита bouquet.
÷итирай

ћнени€: 2
явно питката наистина е страхотна но аз имам езин въпрос не е ли малко количеството на мл€кото?
÷итирай

явно питката наистина е страхотна но аз имам езин въпрос не е ли малко количеството на мл€кото?

Ќа “анита рецептите грешка н€мат  Peace
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 391
јз да питам,за6тото не оби4ам канела та вкуса й усе6та ли се много,т.е.канелен вкус ли има или просто е като канелена нотка?Ѕлагодар€ ви предварително.

јз € прав€ без канела. ѕробвах веднъж с не€, но не ми хареса и след това започнах да € прав€ само с ванили€.
÷итирай

–усе

ћнени€: 1 523
ѕравих питката преди време,забравила съм да покажа резултата.  питката
Ѕлагодар€ за чудесната рецепта! bouquet
÷итирай

ћнени€: 22
«дравейте, и аз реших да направ€ страхотната питка. Ќо не е ли твърде гол€ма дозата, от ко€то излизат две питки?
Ќ€ко€ от вас не е ли правила половим доза?
Ѕлагодар€ преваритерлно.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 555
» аз преди време спретнах питката  Hug ћного благодар€ за рецептата!
mag_g мо€та питка стигна да подхапнем 8 човека, ние € €дохме накра€ с кафенцето, защото е сладичка. —поред мен можеше да стигне и за 10-тина души Smile
÷итирай

ѕловдивчанка, изгубена във ¬арна.........

ћнени€: 1 281
јз да побутна темата....мисл€ да прав€ след 2 седмици питката за кръщенето на дъщер€ си. —амо се чуд€ двойна доза в гол€ма тава или половин доза. »наче изглежда прекрасно на снимките, идва ми да захап€ монитора Smile!
÷итирай

јз да побутна темата....мисл€ да прав€ след 2 седмици питката за кръщенето на дъщер€ си. —амо се чуд€ двойна доза в гол€ма тава или половин доза. »наче изглежда прекрасно на снимките, идва ми да захап€ монитора Smile!

__EtnA__ , в първи€ пост съм го написала, когато пуснах темата, от продуктите, които “анита е дала за две питки, съм направила една в тава с диам.30 см. “ака че, зависи колко гол€ма питка искаш да правиш. bouquet
÷итирай

labrex  bouquet! Kaто си знам хората изобщо н€ма смисъл да се занимавам с една доза. ј щом и се изпича добре...значи ще търс€ гол€ма тава Smile!
÷итирай

ћнени€: 94
«дравейте, искам да попитам пропорциите- 1/2 ч.ч захар, 3/4 ч.ч мл€ко как да ги разбирам - като половин ч.ч. захар и три-четвърти ч.ч. мл€ко ли или като 1-2 ч.ч. захар и 3-4 ч.ч. мл€ко? Ќе е ли прекалено малко това мл€ко ?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 579
—трахотна рецепта  bouquet Ќаправо ни стана любима  bouquet Ѕлагодар€ labrex
÷итирай

«дравейте, искам да попитам пропорциите- 1/2 ч.ч захар, 3/4 ч.ч мл€ко как да ги разбирам - като половин ч.ч. захар и три-четвърти ч.ч. мл€ко ли или като 1-2 ч.ч. захар и 3-4 ч.ч. мл€ко? Ќе е ли прекалено малко това мл€ко ?

t_lady, 1/2 е половин чаша, 3/4 - три четвърти чаша. ѕропорциите са много точни, поне аз ги спазвам и всичко се получава отлично!„.чаша, с ко€то мер€ е 250 мл. Peace

„ервената  орса Smile, радвам се! » вкъщи е много любима! Peace  bouquet
÷итирай

ћнени€: 94
ћного благодар€ за отговора! ќтдавна искам да € пробвам и аз. «начи с продуктите може да се направи една пита с плънката, ко€то е дадена и пише, че е за две питки?
÷итирай

ћного благодар€ за отговора! ќтдавна искам да € пробвам и аз. «начи с продуктите може да се направи една пита с плънката, ко€то е дадена и пише, че е за две питки?

ƒа, аз точно така € прав€ в тава с диам. на дъното 30 см. јко искаш просто да € пробваш, направи половин доза. Peace bouquet
÷итирай

ѕ≈ў≈–ј

ћнени€: 83
јз месих на ръка и оставих една нощ в хладилника, дали аз нещо обърках, но на вид нещо май не го докарах, обачееее на вкус е Ќ≈¬≈–ќя“Ќј! Ѕлагодар€ за рецептата!

непременно ще € направ€ пак!
÷итирай

lu4а, мисл€, че нещо с втасването не се е получило или пък с печенето. newsm78 ј може би не си оставила тестото да се отпусне хубаво след хладилника. ¬ажното е, че на вкус си € харесала, т€ наистина е страхотна. Ќепременно € направи пак, а ако искаш пробвай и с това тесто - —ѕќЋ”„Ћ»¬ќ » ¬ ”—Ќќ “≈—“ќ «ј ¬—»„ ќ, неверо€тна става, пък и с та€ вкусна плънка......... Crazy Love
“ова е последната, ко€то правих, с тестото от линка е. Peace

÷итирай

ѕ≈ў≈–ј

ћнени€: 83
labrex, благодар€ ти. Ќепременно пак ще € пробвам, може би ще смен€ ма€та, друга марка ще ползвам.
÷итирай

јз съм забравила да пиша за резултата - първата питка беше за кръщенето на дъщер€ ми, свърши за секунди Blush! ѕосле още н€колко пъти правих, неверо€тна е! Ѕлагодар€ за рецептата Smile!
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 16
» тук да си покажа питката

много е вкусна, снощи само дето не € сънувах като € гледах тук и днес запретнах ръкави, тестото е много сполучливо, не съжал€вам че € подхванах днес, че то си иска време и търпение както неведнъж е споменавано, а утре щеше да ми дойде в повече.
ето още една снимка-
Labrex мерси за рецептата..
÷итирай

» тук да си покажа питката

nin4e, чудна, чудничка! Peace ѕък, като знам колко е вкусна  Crazy Love, слабост ми е та€ питка!  Very Happy Ѕлагодарностите на “анита, рецептата е нейна, аз просто си позволих да € пусна в тема, защото страшно много ми хареса!  bouquet
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 16
ј да зна€ , че е на “анита, аз понеже писах и в новогодишната тема  и тук съм пропуснала да спомена източника на рецептата, и все пак ако н€кой като теб не ни € пусне тук готова и изпробвана може  да пропуснем  Laughing,  bouquet
...да не споменавам пък гевреците ти, всичките ми колежки, които не влизат във форума и зна€т рецептата от мен са луди по т€х, даже скоро имаше базар в една детска градина и са се продали първи по левче бройката...много се зарадвах, тъй че... bouquet
÷итирай

...да не споменавам пък гевреците ти, всичките ми колежки, които не влизат във форума и зна€т рецептата от мен са луди по т€х, даже скоро имаше базар в една детска градина и са се продали първи по левче бройката...много се зарадвах, тъй че... bouquet

Hug Hug Hug “ова е чудесно, и аз се зарадвах! bouquet
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-92 от 92 отговора