Преваряване на кърмата?!

  • 3 393
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
Здравейте!
 Свекито на наи-близката ми приятелка и казала, че детето има рядко ако, защото най-безотговорно са давали на бебчо през нощта изцедената кърма от биберона, без да я преварят! Ама не биберона а КЪРМАТА!!!
 Аз за таквоз нещо и не бях чувала даже и много се усъмних в истинността на думите на свекървата, при все, че въпросната е сестра в детско отделение в болница в провинцията.
 И милата ми приятелка се скъса от нерви щото едва ли не сега цялата рода ще знае, че тя не е добра и грамотна найка!!! И даваха памперсите на бебо на микробиология  но няма бактерии или нередности а гастроентеролога им е казал, че такова ако на кърмено бебче си е съвсем нормално.
 Мис Бу, ти, като пионер в кърмаческите истории, да си чула за подобна история?!?!?!

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 12:27 от monita911

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Преваряването на кърмата ли те учудва или това, че се препоръчва срещу рядкото ако? newsm78
Защото аз за преваряване на кърма съм чувала- при жълтеница, причинена от кърмата (т.нар. кърмаческа жълтеница); също така знам, че на недоносените и/или болните, които са в кувьоз за по-продължително им дават такава; и ако не се лъжа в Банките за кърма също преваряват донорската кърма; също, ако след размразяването на замразена кърма има мирис на сапун се препоръчва предварителна топлинна обработка на кърмата...
Естествено, ако няма някакви проблеми няма смисъл да се преварява кърмата (така умират левкоцитите) и не виждам каква е връзката с рядкото ако, ако изследванията са наред. Всъщност колко е голямо детето? Ако не е захранено и е само на кърма какво  друго да му е акото, освен рядко?!?

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Монита, не е права свекървата... няма причина да се преварява кърмата, освен в случаите, посочени от лилфи - но и с тези предупреждения (за понижаване на качеството й, нормално). В обичайните случаи - разбира се, че няма да се преварява кърмата, това да не е блатна вода, че да убиват бактерии! Кърмата е антибактериална и чиста, което й позволява да се съхранява и на стайна температура до 8 часа, а предполагам, че те я съхраняват в хладилник. Кашаво рядко ако с 'ядки' вътре е нормално за кърменото бебе.

# 3
  • Мнения: 256
Мисля че не е правилно да се преварява кърма Naughty

# 4
  • Мнения: 287
беб4ето е почти на 2 месеца, здраво е а просто в акито му се появило по-слузеста консистенция. Педито казало, че е възможно да е от храната на майката, от многото млечни неща дето хапвала.
 Ама на, свекито нали е сестра в детско отделение и направо е обвинила, че са мърлячи!!!
 а пък кърмата приятелката ми я цеди и най-много след 6 часа я дава на детето и през това време я държи в хладилника.
 Благодаря за отговорите ви!  bouquet

# 5
  • Мнения: 371
Пълни глупости! Как ще преваряваш кърмата?!?!

# 6
  • София
  • Мнения: 555
Както беше казала една мама в друга тема и много ми хареса - "Кажи на свекито да си гледа сериалите и да не дава акъл!" Пълни глупости приказва.
 А в банката за кърма донорската кърма не се преварява, а се пастьоризира, което запазва повече от полезните съставки.

# 7
  • Мнения: 230
Ама на, свекито нали е сестра в детско отделение и направо е обвинила, че са мърлячи!!!
 
В такива случаи една моя колежка казваше: "Пий една пълна лъжица м...ната му! И си гледай кефа."
Свекито се опитва да завоюва точки, защото се чувства на заден план.
Както казват Замунда в една песен "Хичдане типука!"
И още: "Брой до три, глътни малко въздух и
              усмихни, махни със ръка встрани...
              Ай, ай, ай и хичдане типука..."

# 8
  • Мнения: 950
Храня моята дъщеря вече 6 месеца с изцедена кърма и никога не съм я преварявала, дори когато е стояла в хладилника.

# 9
  • Мнения: 2 274
Е т'ва трябва да се запише в темата за бисерите  ooooh!!
А акото може да е слузесто ако на бебо са се усилили коликите или както и е казала педито - от повече млечни продукти!!!
  Аз съм преварявала кърмата, защото и двамата ми синове бяха с продължителна жълтеница и високи стойности на билирубина! Наистина акото става по-гъсто и коликите спират, защото явно така се унищожават причинителите на коликите, а от там и акото става нормално и без слуз! Но да кажеш, че акото е рядко щото не преваряли кърмата...  ooooh!! Аз като започнах пак да давам от гърда, защо акото пак стана по-редичко и със слуз? Сигурно щото не съм си преварявала гърдите  Mr. Green!

# 10
  • Мнения: 390
Храня моята дъщеря вече 6 месеца с изцедена кърма и никога не съм я преварявала, дори когато е стояла в хладилника.
PeaceАз я хранех по същият начин 4 месеца.Това е голям бисер-да се преварява. newsm78Преваряваха кърмата само докато бяхме в неонатологията,защото не ми вярваха че помпата ми е стерилна.

Общи условия

Активация на акаунт