Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Sdraveite!

As iskam da vi pitak kakav e nai-dobrijat nachin da otkaga 3 godishnijiat si sin ot tova chydo.
Ako vaobste moge da stane.....
Цитирай

Детето е доста голямо и по трудно ще се откаже от биберона.
Алекс беше на 1 год. и 6-7 месеца като й скрих биберона. Две седмици си го търсеше като спи и после забрави за него.
Сестра ми отказа племеникът ми като отряза върха на биберона. Даваше му го, но той го плюеше.

Успех!
Цитирай

София

Отказах Светльо от биберона малко преди да стане на две
ПОстоянно го търсеше и мислех че ще е много трудно.Направих не голяма дупчица на биберона така че като го смуче да  влиза въздух и той сам сеотказа за ден два.Няколко дена като заспиваше го търсеше,но после свикна и сам казваше че го е скъсал със зъбки.
МИсля че детето е голямо и не само трябва да скриеш биберона ами и да го убедиш че не му трябва,примерно да го дадето на някое малко бебе което много плаче и му трябва...или ако заминете някъде можеш да му кажеш че сте го забравили...варианти има много ,но трябва да избереш този на който ще повярва твоето детенце
Цитирай

stara zagora

здравей ние нашия го махнахме на около 2 г. дадох го на котенцата 4е много пла4ели.Около седмица ме кара6е да го вземем но после забрави.
Цитирай

София

Марти беше на 1г и 3м,когато му скрих биберона. EmbarassedНяколко вечери порева,но като видя,че няма биба свикна.Успех Smile
Цитирай
Mersi na otgovorite vi!

Dnes 21 mart sytrinta go skrih .Toi pochna da go tarsi gestoko posle pochna da plache... as  go isvedoh .Sega e vecher  i sled mnogo rev zaspa.Dano da ne se sabydi prez nosta.
Цитирай

Аз успях да откажа Ивет, когато беше на 1г и 6мес. Мислех си че никога няма да стане, защото тя беше направо пристрастена към него - не можех да си предствя как ще заспи без биба. Дойде ми гениалната идея да го намажа с оцет. И сега умирам от смях като си спомня за личицето й, когато го опита Laughing!
Кзах й, че бибта се е развалила и тя сама не го искаше вече. Е, пореваваше по малко като се сетеше за него в близките дни.
Успех! И не се отказвай!
Цитирай

Малката беше на 1г.9 мес. когато ни се наложи да живеем при свекърва ми за известно време. Беше започнала да къса бибероните със зъби, въпреки че само заспиваше с тях. Купих още един биберон/Авент/, тя го скъса още на другия ден. Аз реших, че не мога да си позволя да купувам постоянно и се шегувах, че ще забравим биберона в баба. Обаче първата вечер, когато се пренесохме в новото си жилище, се оказа, че наистина сме го забравили. Търси го в продължение на около седмица. Чувала съм за рязането, но при по-малки бебета. Чувала съм и за това, че "ще го дадем на кученцето, на котенцето, на друго по-малко бебенце". Само да споделя, че след като вече нямаме биберон, заспиваме малко по-трудно. Допреди това сама заспиваше, а сега съм при нея,докато заспи. Ако реве много, недей да вадиш биберона! По-добре да ти пореве, отколкото да знае, че накрая пак ще му го дадеш.
Цитирай

София

Махнахме бибата на година и половина. Незнам дори как точно стана. много е инатлива и почти на инат сама си го изхвърли. Не е ревала за него, а като го махнахме стана по-спокойна и спеше по цяла нощ - иначе все си търсеше бибеброна.
Твоето детенце е доста голямо и според мен трябва с приказки да го убедиш - да не е бебе, вече е голям мъж и т.н Иначе съм чувала, че ги мажат с горчиво, люто, кисело. Една майка го беше разрязала и съответно вече не можеше да го засмуче. Отишли на село за няколко дни и му казала, че се е счупила бибата, а там няма магазин. Поревал известно време и докато се приберат вкъщи вече си заспивал без биба.
Цитирай

София

Преди 2-3 седмици го отказах - взех отрязах силиконовата част до дъно и му дадох само пластмасата. Той се ядоса, помрънка около 15-20 мин, измори се и заспа. На другата вечер се повтори същото. Обяснявах му, че кучето я изяло. На третия ден не я и потърси, сега от време на време я споменава, но аз му казвам, че биби ще има за бебето дето чакаме - и той се съгласява Hug
Успех!
Цитирай

Детето ти е достатъчно голямо и разбира.Защо не разиграеш някаква сценка,например накарай го да подари биберона на някой-на по-малко дете,на животинче...каквото ти дойде на ума.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.