С какво да нахраня косата си?

  • 3 153
  • 55
  •   1
Отговори
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Косата ми е супер суха, къса се. Просто ужас!
Редовно я подстригвам, ползвам добри и подходящи продукти, и въпреки това...
Реших, че трябва да я подсиля, така да се каже, отвътре.
Чела съм, че китайците препоръчват  да не се яде сладко за хубава коса, да се пие суха мая с мляко. Вие да знаете нещо по въпроса?
Очаквам вашите идеи и предложения!

# 1
  • Мнения: 287
аз сега съм почнала Геритамин нео пък ще видим дали има ефект...по-принцип за драва коса и кожа трябва да се консумират животински и по-добре млечни мазнини Peace
 а пък най-добре си прави маска с майонеза!

# 2
  • Мнения: 4 053
косата ми също беше много суха на последък,
на аз я оправих със стимулант за коса,който съдържа вит.Е,С,Лецитин,
бадемово масло,розмариново,лавандулова,бергамотово,
иланг-иланг,бял равнец и латинка,
и наистина помага  Peace

# 3
  • Мнения: 2 092
Aко и кожата ти е суха,и храната ти е бедна на мазнини,може да хапваш повече мазнини,напр. краве масло и да пиеш вит. А иЕ/мастноразтворими,не ефервесцентни/!и зърнени храни за вит от Б-групата!

# 4
  • Мнения: X
аз сега съм почнала Геритамин нео пък ще видим дали има ефект...по-принцип за драва коса и кожа трябва да се консумират животински и по-добре млечни мазнини Peace
 а пък най-добре си прави маска с майонеза!
Аз от 8 дни съм на Герикапс- за косата не виждам още ефект, но определено помогнаха да зрението ми Peace
За маските с майонеза много съм слушала, но не съм опитвала още newsm78

# 5
  • Мнения: 4 076
Мюсли-всекидневно и дългогодишно.Харесвам на Изи с 30% плодове.Бирена мая,витамини,много вода.Редовни маски с бадемово масло.Но смятам,че ефектът няма да е светкавичен,затова се зареди с търпение,а до тогава може би трябва да си скъсиш косата.Може би е дехидратирана,също като кожата,след отоплителния сезон.

# 6
  • Мнения: 2 152
С БОБ или т.нар. зрял фасул мммм..... Mr. Green hahaha

Купи си Мерц или на Фито таблетките.Определено освен външно трябва и вътрешно да я подхранваш Peace

# 7
  • Мнения: 8 505
...китайците препоръчват  да не се яде сладко за хубава коса...

Това категорично не е вярно!От собствен опит го казвам.Така че ако обичаш сладко,не се лишавай от него.

# 8
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Благодаря на всички за отговорите!
lilac идеята за мюслите е много добра. Преди редовно хапвах, но не знам защо ги забравих последните години.
кръц кръц сигурна ли си за боба? newsm78
reflex наистина много обичам сладко и не мога да си представя да се лиша от него.
Задължително ще започна и маски с витамини и бадемово масло.

# 9
  • Мнения: 2 673
Аз съм на МЕРЦ дражета за косопада, но  Cryнищо...Приятелка много ми похвали ФИТО - таблети! ще пробвам след Мерца..

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
аз сега съм почнала Геритамин нео пък ще видим дали има ефект...

Аз съм пила Геритамин в продължение на 3м-4м., определено се сдобих с хубава коса и здрави нокти, но и с 10кг. Crossing Arms

# 11
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
аз сега съм почнала Геритамин нео пък ще видим дали има ефект...

Аз съм пила Геритамин в продължение на 3м-4м., определено се сдобих с хубава коса и здрави нокти, но и с 10кг. Crossing Arms

И от Геритамина ли се наблюдава такъв ефект?  Shocked
Аз от "Мерц" съм качвала.

До авторката на темата- пробвай наистина с майонезената маска.

# 12
  • Мнения: 14 485
Косата ми е супер суха, къса се. Просто ужас!
Редовно я подстригвам, ползвам добри и подходящи продукти, и въпреки това...
Реших, че трябва да я подсиля, така да се каже, отвътре.
Чела съм, че китайците препоръчват  да не се яде сладко за хубава коса, да се пие суха мая с мляко. Вие да знаете нещо по въпроса?
Очаквам вашите идеи и предложения!

права си за сладкото, освен това и многото сладки неща състаряват организма.
аз бих препоръчала мляко и яйца. без да броиш естествено яйцата в сладкишите и баниците, а варени или пържени. най-хубаво варени. косата както знаеш е вид роговица както ноктите - миналата есен бях на диетата японско чудо при която се ядат по 10 яйца седмично - след две седмици имах страхотни нокти /аз с косата по принцип нямам проблем/.
не казвам да ядеш по 10 яйца седмично ама да хапваш повечко Wink

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Пробвай с домашни маски:

Подхранваща маска
1 лъж. мед, 1 жълтък,1 лъж зехтин, 1 лъж. оцет ябълков и 1 лъж. шампоан. Преди къпане се мажат корените и се разнася по цялата коса. Седи се поне 1 час и повече ако имате време, след това косата се измива.

Билков балсам за подхранване на суха коса
За целта ви трябват 300 мл зехтин. Към него се добавят по една супена лъжица от следните билки: лайка, коприва, розмарин, босилек, здравец и хвойна. Сместа трябва да престои на тъмно и топло място 40 дни. След това се прецежда и се добавя сокът на един лимон. Втрива се в корените на мокра коса.

Маска за суха коса
Тя е много лесна за изпълнение. Към чаша добре престояло кисело мляко се добавя един жълтък и се разбърква добре. Сместа се нанася на косата и се държи около 20 минути. Измива се само с вода.

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 14:13 от Миленика

# 14
  • Мнения: 1 120
аз сега съм почнала Геритамин нео пък ще видим дали има ефект...

мила,на мен ми казаха,че от него се окосмява  Shocked и затова спрях да го пия,ама знам ли...

Общи условия

Активация на акаунт