Тихият пролетен дъжд...

  • 1 441
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 985
Тих ужас ме обзема, като стане въпрос за бури, урагани, земетресения, наводнения и всякакви природни бедствия и катаклизми. На мен ли така ми се струва, но като че ли за първи път от тази година синоптиците започнаха да предупреждават къде ще духа ураганен вятър, кога ще вали пороен дъжд, абе уж предупреждават, ама аз...се плаша. От вчера съм в очакване на силния вятър гарниран с мноооого дъжд и  гръмотевици. Да, ама не. Вчера в Пловдив беше приятно пролетно време. Само следобеда имаше вятър, но в никакъв случай силен. И слава Богу.  Но ми се ще да попитам къде как ви връхлетя циклона? Имаше ли наистина толкова страшни ситуации, за които не един път ни предупредиха от екрана? В този форум пишат хора от цяла България, та ако има мами, които като мен се страхуват от обърканата напоследък природа, да пишат.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Ако не се страхувам, мога ли все пак да пиша тук?

Няма за сега ужасни ситуации. През нощта в 3 имаше юнашки вятър и мъжът ми ходи на терасата да прибере забравеното от мен пране.
Тази сутрин точно депозирах детето в детската и заваля все повече и все повече. Аз чадъри като такива не ползвам, така че неголямото разстояние до офиса ми стигна, да стана съвсем-съвсем мокра. Времето е топло и дъждът - хладък. Много приятно изживяване. Какво се завират тези хора под чадърите, не разбирам.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
В София също беше топло и хубаво времето вчера. Духаше вятър, но чак пък ураган ??? През нощта имаше силен вятър и в момента вали тих дъждец и е много приятно. Не духа изобщо.  Надявам се урагана, за който предупреждаваха, да се е разминал и да не мине през България.

# 3
  • Мнения: 3 405
Изобщо не е връхлитал. Във Варна духа както обикновено през пролетта.

# 4
  • Мнения: 985
Ако не се страхувам, мога ли все пак да пиша тук?

Разбира се, че може да пише, всеки, който иска. Странно, не съм усетила снощи вятъра в нашия град.  newsm78

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Разбира се, че може да пише, всеки, който иска. Странно, не съм усетила снощи вятъра в нашия град.  newsm78
Имаше, имаше. Тракаха яко прозорците Grinning

# 6
  • Мнения: 985
Абе чудя се, всичките тези предупреждения като превантивна мярка ли са? Спомням си преди две години как една такава буря, за която никой не беше предупредил, изкорени доста дървета и буквално блокира улиците, които приличаха на реки. Няма да забравя вятъра- валеше пороен дъжд, вятърът въртеше посоката на капките и изведнъж, буквално за 3-4 секунди, така усили, че дъждовната струя застана успоредно на земята, а дървото пред терасата ни само каза хрус и се счупи на две като солетка.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Вървим с плавна крачка към Америка, разбира се.
Не е лошо да има такива предупреждения, все пак. Ураганите по света са ярък пример. Стига да не станем като Калифорния, където при сантиметър сняг по улиците обявяват бедствено положение и децата спират да ходят на училище Mr. Green

# 8
  • Мнения: 985
Вървим с плавна крачка към Америка, разбира се.
Не е лошо да има такива предупреждения, все пак. Ураганите по света са ярък пример. Стига да не станем като Калифорния, където при сантиметър сняг по улиците обявяват бедствено положение и децата спират да ходят на училище Mr. Green

Бу, майтапа настрана, но ей толкова ми оставаше да спра детето от училище тази сутрин, защото никак не мога да си представя как самичко ще даяни до вкъщи с тежка раница на гърба и чадър в ръка, който при силен вятър не върши никаква работа. Е, поне дадох инструкции да не се крие под дървета и козерки на стари сгради, а то, горкото, ме гледаше и повтаряше "Добре, мамо", но сигурно си мислеше, че мама рано сутринта започва да изперква.

# 9
  • Мнения: 106
В Свищов снощи духаше много силно. Леглото ни е под прозореца и ми се струваше, че всеки момент ще се отвори и стъклата ще се начупят. На терасата направо леко се тресеше. Страшничко си беше. Сега вали тих пролетен дъжд.

# 10
  • Мнения: 14 133
В Русе духаше силничък вятър до тази сутрин, но е нямало страхотии. След това заваля пролетният дъжд.

# 11
  • Мнения: 3 405
Майка ми се обади сега. Тя живее в Смолянско. При тях духа страховито, вали градушка и няма телевизия.

# 12
  • Мнения: 985
Навън все още само вали тихо и напоително, но сега говорих с Кърджали- там било "некъв ужас, некъв ад". А някъде да има гръмотевични бури?

# 13
  • Мнения: 3 268
Както винаги прогнозите на времето са силно преувеличени към по-лошото,особено по БТВ.Просто трябва да се всява страх и ужас у населението,така не мислят за обикновените битовизми от сорта-как ще платим парното и тока,как ще изкарам месеца и ще има ли пари за памперси и т.н.Четох една книга на Майкъл Крайтън "Състояние на страх".Горещо ви я препоръчвам,напълно ще промените мисленето си за природните катаклизми.Те в голяма степен са човешко творение,именно заради "състоянието на страх",което трябва да изпитват хората,за да се управляват по-лесно.Забележете колко много внимание се обръща по новините на убийствата,пожарите,катастрофите и колко малко се говори за нещо хубаво.Даже не се сещам скоро да съм чула нещо хубаво по новините.

# 14
  • Мнения: 4 585
 Аз съм черногледец храбър, не ме вземай на сериозно, но какво хубаво се е случило напоследък, на което журналистите не са обърнали достатъчно внимание?
 За времето в Разград вятъра виеше по стълбищата снощи, сега е умерен, още не вали.

Общи условия

Активация на акаунт