Отчет на набор 2003 - 5

  • 12 604
  • 314
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 966
Баща им ще се разболее и той, сигурна съм - какъв имунитет може да има, след като я кара на 26г.
Ама как така? Моля те, не ме плаши! И аз на около 24 я карах и какво ми казваш сега, че пак да очаквам включване - с децата! Уфффф, а дано не!
Ние имахме варицела в детската миналата година, лятото. Косето не го хвана, пък и аз го спрях по едно време, че мислехме за море и само това ми липсваше - на морето да ми се изпъпчи. Пък и бременна бях, вярно че съм я изкарала, но все пак ми беше притеснено. Размина се, де! Сега ако пак се появи, то май не всичките деца я изкараха, сигурно ще ни прихване, че и бебка даже. Явно заедно ще си карат шарките. Пък то по-добре сега, отколкото като мен на "дърти" години. Колкото по-късно, толкова по-гадно протича. Да не ви казвам колко зле се чувствах, най-вече психически.
Е, хайде, приятен ден, наборчета!

# 301
  • Мнения: 1 311
На Ники пъпките се оказаха от комари. Сутринта ходихме на доктор.

Очаквам включване с варицелата по-натам. Пък дано го отмине.

# 302
  • Мнения: 8 769
Лелеее, и комари ли има вече? Не им ли е студено на тези кръвопици още бе? Shocked

# 303
  • Мнения: 705
Записвам се да клюкаря какво става с по-големите, за да зная какво ме чака  Laughing

# 304
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Привет!

Искам да ви питам нещо, надявам се да  сте по-запознати: бях чела тук във форума, че за едно дете, посещаващо детска градина, имало определен максимум от дни за 1 календарна година, в които може да отсъства без уважителна причина.

Има ли такова нещо в Правилника и ако има, колко броя са тези дни?  Rolling Eyes

Защото ще излизам в отпуска и искам да взема Вики с мен, а после лятото мъжът ми като излиза в отпуска, пак ще искаме да я спрем временно от градина.

# 305
  • София
  • Мнения: 2 530
При неизвинени отсъствия се заплаща 50% от таксата. Но във вътрешния правилник на нашата ДГ, при 20 неизвинени отсъствия изключват. Така че, по- добре провери дали и във вашата ДГ не важат такива вътрешни правила.

# 306
  • Варна
  • Мнения: 10 787
При неизвинени отсъствия се заплаща 50% от таксата. Но във вътрешния правилник на нашата ДГ, при 20 неизвинени отсъствия изключват. Така че, по- добре провери дали и във вашата ДГ не важат такива вътрешни правила.

Какво значи "неизвинено отсъствие"?  Thinking Ако без да пусна молба за отсъствия за определен период детето просто спирам да го водя, ей-така без причина?....

# 307
  • София
  • Мнения: 15 215
Да ви кажа за Ивовата варицела.....
В понеделник вечерта имаше само по гръбчето. Помислих, че нещо го е полазило-ама яко. Имаше 7-8 пъпки, но без връхче. На сутринта вече имаше и по челцето и 1-2 по коремчето, а през деня вече го нашариха целия-и по тялото, и по личицето. Май няма място, където да не са избили. Висока температура не е качвал. Не съм я мерила, защото вече я разпознавам относително точно и на пипане по челото, но най-високата, която качи, беше вторник през нощта-около 38,5.
Иначе е свежар. Всеки ден е навън по 4-5 часа (днес 7). В името на това да не ходи на градина е готов да преглътне всякакви неудобства: че е лишен от едночасовото плацикане във ваната вечер, че не може да яде шоколад, че не може да играе с деца навън, че не може да ни идват гости и да ходим на гости на приятелчетата му..... Като го доближи някой-възрастен или дете-вика с висок глас: "Имам пъпкииииииии! Не ме доближаваааааай!"  Laughing

Шани, моя позната ми каза, че нейното дете е изкарало варицелата само с 3 пъпки. Да се неначудиш.... Ивовите изобщо не се наемам да ги броя.  ooooh!

Ели, не съм се отказала да местя Иво в друга градина, но засега малко смених тактиката. Бяхме намерили и връзки да го местим, но реших малко да задържа нещата. Реших, че щом толкова тежко понася въртележката с госпожите, ако го преместя и в нова обстановка, при нови госпожи и при нови деца-съвсем ще го стресирам. А и не съм толкова главозамаяна, че да си въобразя, че моето дете е фантАстиШно, и проблемът се корени само и единствено в градината.
Моя приятелка отдавна ми говори за класическата хомеопатия (така се лекуват цялото семейство, включително и сина й, който е по-голям от Иво с 2 месеца) и ме  посъветва освен да сменя градината, да опитам да помогна на Иво и с хомеопатични средства. Отдавна се канех да го заведа при нейната хомеопатка и изобщо-да сменя подхода си към неговите боледувания, та най-после се наканих. Четох, че хомеопатията успешно се справя с емоционални сривове, с влияния на стресови ситуации и т.н. при децата и реших да опитам. Защото, в крайна сметка, при Иво явно има натрупан някакъв стрес, който всяка сутрин се проявява в тези истерии в градината. На повечето деца редуването на госпожите не им влияе по някакъв видим начин, което означава, че проблемът е в голяма степен и в него самия. Т.е. трябва да се опитам да променя нещата и в тази посока-да се опитам да постигна някаква промяна в самото дете. И когато го подготвя, да сменя и градината. Не знам дали не пиша малко объркано в 100 часа през нощта. Та, в момента Иво взема някакво хомеопатично чудо, на което, обаче, още не мога да оценя ефекта много добре. От втория ден, след като започна да го пие (по 1 глобулка на ден) направи "лекарствена криза", което се очакваше. Започна една главозамайваща кашлица-той просто не се спря да кашля 2 дни-нон стоп, чудо на чудесата.  Shocked Нямаше как да ходи на градина в това състояние. След Великден ходи 1 ден и при една госпожа, която аз за първи път виждах, плака, но не истерично, а жално. Тя успя да го забаламоса някак си и до истерии-поне докато бях там-не се стигна. На следващия ден не беше на градина (аз пътувах и тръгнах много рано, за да го водя в градината, така че баба му го гледа). На по-следващия тъкмо започна да плаче и лелката на групата успя да го омае с някакъв самосвал в двора, който пълнеше пясъчниците с пясък и той се успокои. После пак пропусна един ден-защото пак пътувах в ранни зори. В понеделник изобщо не плака-лелката направо го хвана за ръчичка и докато го вкарваше в групата го попита къде ще ходя аз, той каза, че ще ходя на работа, и не плака изобщо. Такова чудо не помня да се е случвало от месеци. От вторник не е на градина заради варицелата.
Всъщност, откакто пие хомеопатичното нещо, Иво е ходил на градина само 3 дни, но не е истерясвал. Вижда ми се и по-спокоен в къщи, като че ли..... Хомеопатката ми каза да не давам нищо и за варицелата-да не мажа, да не гълта.... нищо. Това, което пие (трябва да го взема 20 дни и да отидем да си говорим пак) било достатъчно. И, като изключим броя на пъпките ooooh!, Иво наистина понася болестта добре.
Но, да не се отплесвам на тема класическа хомеопатия, защото съм абсолютно начинаеща, много имам да чета, нищо още не разбирам...... Реших да се доверя на тази лекарка и се надявам да е за добро.
Между другото, опитвам се да подготвям Иво за промяната и му говоря за смяна на градината, но той изобщо не иска да коментира въпроса. Искал си неговите си приятели в неговата си градина Rolling Eyes
Ще видим. Иначе с мъжа ми ходихме при директорката на една детска градина, която ми е пред блока. Решихме да опитаме "с добро" преди да й пуснем тежката артилерия. Обеща, че ще го вземе от есента, но да отидем и в началото на юни, евентуално да го преместим и преди лятото. За местене на часа изобщо не можело да става и дума, което мен ме докара до рев с хълцане Blush. И може би така стана по-добре. Защото след като говорих с нея реших да пробвам и с хомеопатията и от следващия ден Иво започна да пие глобулките.

Писах, писах..... направо прекалих. Но, общо взето, това е положението при нас.

Туфи, ей сега ще се върна няколко страници назад да видя Кейти какви ги върши.....

# 308
  • София
  • Мнения: 15 215
...и толкова много пъпки има, защо така това дете? На всичкото отгоре й се появи кашлица и голям зелен сопол...мила картинка  Sick

Апропо, аналогичен случай-дето имаше един виц.....  Laughing
И на Иво му се появиха и кашлица, и аналогичен сопол........

# 309
  • София
  • Мнения: 2 530
При неизвинени отсъствия се заплаща 50% от таксата. Но във вътрешния правилник на нашата ДГ, при 20 неизвинени отсъствия изключват. Така че, по- добре провери дали и във вашата ДГ не важат такива вътрешни правила.

Какво значи "неизвинено отсъствие"?  Thinking Ако без да пусна молба за отсъствия за определен период детето просто спирам да го водя, ей-така без причина?....


Неизвинено е когато нямаш бележка от лекар. Специално в нашата ДГ нямам право по семейни причини да го спра. Води се, че има кой да го гледа и го отписват. Всяка градина си има вътрешен правилник. Питай за по- сигурно госпожите. Или направо директорката. Или просто си вземи бележка от личния лекар.

# 310
  • Мнения: 3 591
Vivi , а защо не му даваш да се плацика във ваната? При варицела би трябвало да се къпе по-често, а не по-рядко.

# 311
  • София
  • Мнения: 15 215
Педиатърката каза да не се къпе. И още някой ми го каза-от хората, на които споделих, че Иво е с варицела.  Rolling Eyes

# 312
  • Мнения: 3 591
Това е една от "бабините диветинини" .... Тук те пращат у дома с заръката да го къпеш по-често. Порови в нета - на всички английски страници пише да се къпят по-чето, дори да слагаш във ваната по малко сода.

How is Chicken Pox treated?
Baking soda bath.
Calamine lotion as needed to skin.
Benadryl liquid or capsules taken by mouth for itching.
Acetaminophen (Tylenol) for fever above 102 degrees = No Aspirin!!!!
For sores in mouth, rinse with warm water - hydrogen peroxide mouth rinses.
Keep the sores clean by bathing daily. If the sores look infected, wash them well and apply Neosporin or Bacitracin ointment 4 times a day.

# 313
  • Мнения: 14 133
Днес малчо и майка ми ще се гледат двамата, защото в градината ще има само една дежурна граупа. #Crazy И ми казаха чак снощи, като отидох да го взема. ooooh! За другите отработвания ще си вземам мерки с пускането на отпуск предварително. newsm78

# 314
  • Мнения: 7 821
Виви, аз също си ги къпех моите.

Нова тема

Общи условия

Активация на акаунт