Кюфтета на фурна

  • 2 634
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Никога не съм готвила с кайма нещо различно от мусака и пържени кюфтета.Сега обяче не искам да пържа и се чудя как да направя кюфтета на фърна.Дайте идеи, моля

# 1
  • Мнения: 7 474
Заповядай (тези са с кисело мляко, ако не искаш не го слагай )
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105628.0

# 2
  • Мнения: 2 663
Мерсиииииии  bouquet

# 3
# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Никога не съм готвила с кайма нещо различно от мусака и пържени кюфтета.Сега обяче не искам да пържа и се чудя как да направя кюфтета на фърна.Дайте идеи, моля
Ами по същия начин - просто ги нареждаш в леко намазнена тавичка и печеш. Вкъщи пържени кюфтета не ядем Peace!
Често ги правя и така - в сърцевината на кюфтето поставям плънка от нарязани на кубчета яйца и кисели краставички - казваме им "топки" Laughing. Или - при поставяне в тавата във всяко кюфте оформям вдлъбнатина - когато са почти готови пак пълня с плънка - сварено яйце, кис. краставички, маринови гъби и обилно наръсвам с настърган кашкавал да се запече - това пък са нашите "гнезда".

# 5
# 6
  • Мнения: 1 951
Каймата я омесвам само с подправки и лук, без яйце, хляб и т.н.
В леко намазнена тава редя пресен домат нарязан на кръгове.Върху всеки резен домат слагам кюфте, и отгоре върху кюфтето слагам също резен домат - като сандвич  Laughing Спивам съвсем малко бяло вино и пека.

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Каймата я омесвам само с подправки и лук, без яйце, хляб и т.н.
В леко намазнена тава редя пресен домат нарязан на кръгове.Върху всеки резен домат слагам кюфте, и отгоре върху кюфтето слагам също резен домат - като сандвич  Laughing Спивам съвсем малко бяло вино и пека.
Това е идейно  bouquet. Ще се пробва в скоро време.

# 8
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз също когато правя кюфтета на фурна не слагам яйце и хляб, само лук и подправки.
Омесвам каймата, оформям бифтеци (по- големи кюфтета), слагам ги в тавата с малко вода и мазнина. Стават и много хубави ако ги наредиш върху скара, която слагаш върху тава пълна с вода. По този начин кюфтетата се запичат хубаво без да плуват в мазнина, а остават сочни от водата която се изпарява под тях.

# 9
  • Мнения: 4 546
Аз също когато правя кюфтета на фурна не слагам яйце и хляб, само лук и подправки.
Омесвам каймата, оформям бифтеци (по- големи кюфтета), слагам ги в тавата с малко вода и мазнина. Стават и много хубави ако ги наредиш върху скара, която слагаш върху тава пълна с вода. По този начин кюфтетата се запичат хубаво без да плуват в мазнина, а остават сочни от водата която се изпарява под тях.

къде има такива скари за тави? мисля, че и крилца ще стават чудесно на тях.
иначе аз просто ги редя кюфтетата в намазнена тавичка и ги пека.
рецептата с доматите ще се пробва  Peace

# 10
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
herelina, потърси в магазините за домашни потреби, може да има и в Била. Аз имам кръгла, но има и правоъгълни. Стават много хубави и пържолите така.
Изглеждат така, тази фирма я има и в София. Магазина и е в София Люлин 10 бл. 153

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 16:39 от Тeopr

# 11
  • Мнения: 844
Аз по принцип в каймата не слагам хляб а малко галета и по средата на кюфтето 1/4 листо от джоджен за сочност....м,м стават супер даже ми се преядоха!

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Каймата я омесвам само с подправки и лук, без яйце, хляб и т.н.
В леко намазнена тава редя пресен домат нарязан на кръгове.Върху всеки резен домат слагам кюфте, и отгоре върху кюфтето слагам също резен домат - като сандвич  Laughing Спивам съвсем малко бяло вино и пека.
Звучи идейно - заминава за изпробване!

# 13
  • София
  • Мнения: 974

къде има такива скари за тави? мисля, че и крилца ще стават чудесно на тях.
иначе аз просто ги редя кюфтетата в намазнена тавичка и ги пека.
рецептата с доматите ще се пробва  Peace

А защо не ползваш скарата на печката newsm78 ...аз така правя Grinning единственият недостатък е, че тавата е голяма ако готвиш малко количество, ама то не може и 100 скари според тавата да имаш Peace

дикси  рецептата с доматите звучи фантастично , ще се пробва непременно   bouquet

# 14
  • Мнения: 4 546

къде има такива скари за тави? мисля, че и крилца ще стават чудесно на тях.
иначе аз просто ги редя кюфтетата в намазнена тавичка и ги пека.
рецептата с доматите ще се пробва  Peace

А защо не ползваш скарата на печката newsm78 ...аз така правя Grinning единственият недостатък е, че тавата е голяма ако готвиш малко количество, ама то не може и 100 скари според тавата да имаш Peace

дикси  рецептата с доматите звучи фантастично , ще се пробва непременно   bouquet
ами нямам скара към печката  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт