упойките при зъболекарите

  • 4 040
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
ох помогнете ми много съм разтревожена, имам проблем с един венец вече 1 месец - расте нагоре по зъба и е станал като гъба не боли кърви само при миенето на зъбите всички други венци са ми здрави и нямам проблем, тук в моя град Враца ми казаха че требва да се кюртира т.е. да се резне но не се наемат заради упойката каза че има риск за бебето. утре съм на София при д-р Бранимир Кирилов от клиниката Medical Dent Consult, той каза че ще ми го резне като първо мепита коя бременност ми имам ли проблеми с бременността и на колко години съм, ако наистина има риск за бебето ме страх много, някой ако са му правили по време на бременността зъб или венец с упойка да сподели дали е опасно и има ли поражения  Cry

# 1
  • Варна
  • Мнения: 773
аз карах без упойки, но ако не можеш да търпиш има специални упойки за бременни, зъболекарят ти трябва да знае.

# 2
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Има упойки за бременни  Peace

# 3
  • Мнения: 2 271
Има анестетици,които не преминават през плацентата.На мен ми се наложи вадене на зъб през 6м от бременността,но въпреки това отказах.(да отбележа,че не беше болен зъба,а само ми пречеше)

# 4
  • Мнения: 873
аз си правих кариес с упойка при началото на бременността-и гинекологът,и стоматологът ме бяха убедили,че няма проблем Peace

# 5
  • Мнения: 3 425
Има упойки за бремита и кърмачки....докато бях бреми не съм правила зъби,но кърмех и ми се наложи...зъболекарката ми обясни,че има специални!
Важно е да имаш доверие на зъболекаря си  Peace

# 6
На мен също ми се наложи да ми правят зъб с упойка и нямаше проблем.Има различни упойки

# 7
  • Мнения: 527
Аз предната седмица ходих точно заради венеца на зъболекар,беше ми се подул на един от долните зъби и ми го резнаха,защото се беше и отлепил,сложиха ми една капка упойка,не знам каква

# 8
  • Мнения: 5 393
Има упойки за бременни и за кърмачки, не се притеснявай.По-опасна за бебето е евентуалната инфекция ,която можеш да получиш ако не се оправи този зъб и венеца, така че  отивай.Успех и не се притеснявай-зъболекарят си знае работата. Peace

# 9
  • Мнения: 1 174
Да, попитай стоматолога си, той със сигурност ще е наясно какъв вид да сложи.
Това, което зная е, че упойката не трябва да съдържа адреналин и че имало някакви "местни" упойки, които се поставяли в самия джоб на зъба.

# 10
  • Мнения: 11 003
През първата половина от бременността си оправих няколко кариеса, всички с упойка и лекарство. Стоматологът ми от самото начало знаеше, че съм бременна и ме успокои, че ми слага упойки без адреналин.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Ходила съм на зъболекар по време на бременността и нямаше проблем с упойките. Зъболекарката ми каза, че имало специални за бременни. Така че спокойно! Зъболякарят си знае работата. Успех  Peace

# 12
  • Мнения: 1 440
Ходех доста често на зъболекар защото един зъб точно тогава хвана да ме боли..зъболекарят ми каза, че ме е добре да вади корен или зъб, защото бях в 8месец и смяташе, че ще може да спаси зъба. Два месеца ходих с отворен зъб, но после всичко се оправи...Упойка могат да ти слагат, само са не е с адреналин  Peace

# 13
  • Мнения: 469
В седмия месец се наложи да ми вадят мъдрец.Сложиха ми специална упойка за бременни и не съм имала проблем.

# 14
  • Мнения: 565
И аз знам, че това са местни упойки и няма проблем за бебето.

Общи условия

Активация на акаунт