Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 48 отговора

Някой да е ходил и да сподели впечатления?Границата,пътя (от Варна),там на място кво,що? Very Happy
Цитирай

Варна

Ходихме преди 2-3 седмици. Пътя - път като път. Обаче града ...  #Crazy
Очаквах да е нещо като Варна. Нищо подобно. Варна, ама отпреди 10-15 години  Shocked Грозно, мръсно, неремонтирани комунистически сгради. Всъщност сградите ме изумиха най-много, този град няма стара част, изглежда като престрояван целия в комунистическо време  Thinking Даже щях уж да му търся историята, дали не е бил изцяло съборен по време на войната, защото пък 1 стара къща да няма в центъра е странно. Магазини има много малко в пешеходната зона, повечето са тип нашите на битака - универмаг  Mr. Green Избора е беден, а всичко е по-скъпо.
Като се мине границата веднага има едно курортно градче - Мангалия. Хотелите всичките са тип соц. почивни станции.
На границата няма проблеми.
Очаквах нещо повече, защото постоянно пишат, че Букурещ е европейски град, че Румъния се справя по-добре от нас с интеграцията ... Ако съдим по Констанца са 10 години назад.
Цитирай

Чух и аз нещо подобно,но пък изнамерих едни снимки в нета и там имаше стари сгради,изглеждаше красиво... newsm78Ние искаме просто да се разходим за един ден,не съм била в Румъния!На границата минахте ли само с лични карти,че някои от нас нямат паспорти?Винетка от границата ли си купихте,разбрах че била 60цента дневната?
А пътя,така като върви покрай морето има ли някакви красоти,заливчета,скали,нещо? Thinking

Отчайващо го описа,пък на мен много ми се ходи Crazy
Цитирай

Варна

Чух и аз нещо подобно,но пък изнамерих едни снимки в нета и там имаше стари сгради,изглеждаше красиво... newsm78Ние искаме просто да се разходим за един ден,не съм била в Румъния!На границата минахте ли само с лични карти,че някои от нас нямат паспорти?Винетка от границата ли си купихте,разбрах че била 60цента дневната?
А пътя,така като върви покрай морето има ли някакви красоти,заливчета,скали,нещо? Thinking

Отчайващо го описа,пък на мен много ми се ходи Crazy

Ами не знам, аз ти я представям такава, каквато я видях. Вярно е, че тръгнахме без грам организация, решихме в 11ч. и в 11:30 бяхме тръгнали след бърз преглед в Нета. Но не мисля, че е от това. Аз също не съм чула добър отзив от там.
Красоти има ... строежи, пристанище ...  Twisted Evil
За винетките ... като подминахме границата се усетихме, че забравихме да купим и така и не се върнахме  Mr. Green

Въпреки всичко мисля, че трябва да си `начешете крастата`  Wink
Цитирай

"Въпреки всичко мисля, че трябва да си `начешете крастата`  "

Да,това е основното! Mr. GreenПо-натам мислим да отскочим и до Букурещ,за него вече имам много добри отзиви,ама първо ще се пуснем на по-близката дестинация,че досега нямаме опит с кола на вън и да видим как е! Thinking
Благодаря за отговорите,друго си е някой да си каже някоя и друга дума!  bouquet
Цитирай

Впечатленията ми са от 2002:
Пътят до границата /особено след Варна/ беше ужасен, в Румъния доста приличен. Румънците спазваха правилата за движение доста стриктно - знаци, ограничения на скоростта, спиране на пешеходни пътеки и т.н.
Констанца има някаква стара част, но сградите там бяха изоставени и превърнати на бунища. Спомням си, че доста трудно намерихме ресторант, за да обядваме. Наистина няма такова масово ново строителство, но стандартът им и тогава беше по - висок, а и нямаха голяма престъпност.
Гледката към пристанището /доста е по-голямо от това във Варна/ от стария град е интересна - голямо пристанище, много съоръжения, кораби.
А, и има приличен аквариум /е,не е като в Лондон Smile/.
Цитирай

Благодаря и на теб за инфото,все ще ми е от полза! bowuu
Замислих се чак,дали има смисъл да ходим,но може би си струва да се посети едно забравено от бога място!(поне така ми го описвате)Поне явно не е комерсиално,ще е различно от това,което сме свикнали! newsm78
Цитирай

Варна

По-добре отидете до Букурещ- 270 км. от Варна.Там определено е по-различно..
ето тук малко снимки от Констанца
« Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 04:04 от monda »
Цитирай

Да,Монда,гледала съм ги аз тези 270км и май така ще стане! ConfusedНещо другите не са съгласни с моята идея за Констанца,та ....
Цитирай

around the world, where the heart belongs

А от къде минава пътя за границата до Констанца? Някой ми беше обяснявал, че от Варна се хваща пътя за Добрич и от там към Кардам, така ли е? И колко часа горе долу е Варна-Констанца. По митницата плащат ли се някакви такси?
Цитирай

Ами тука най-удачния път мисля,че е от Варна през Балчик,Каварна и от там нагоре,все покрай морето до Дуранкулак.На границата доколкото разбрах,няма никакви такси,а само винетка трябва за Румъния - дневна...,май 60 евроцента беше.
Пътя е 160 км,така че около 1.30h.
Цитирай

Ами тука най-удачния път мисля,че е от Варна през Балчик,Каварна и от там нагоре,все покрай морето до Дуранкулак.На границата доколкото разбрах,няма никакви такси,а само винетка трябва за Румъния - дневна...,май 60 евроцента беше.
Пътя е 160 км,така че около 1.30h.

И аз този мислех, че е пътя, но мои приятли ми твърдяха, че другия бил по-добър и по-бърз, въпреки, че на мен ми се вижда по заобиколен  Thinking
Мерси за информацията, наистина е близко час и половина колко е ... :> А от къде се взима тази винетка?
Цитирай

гр. София

Момичета,мъжът ми беше един месец в Румънско.След 20 дни отново заминава.Чувствата му към братята румънци са смесени.Все пак той е там по работа ,а не за удоволствие. Very Happy На нашата граница са поискали само зелена карта на автомобила и личните карти.На румънския пункт са платили въпросната винетка,но мъжът ми не може да си спомни точната сума.Той беше главно в Букурещ и една седмица в Кълъраш,който се пада точно с/у Силистра.Направили са си и екскурзия до Синая.
За самата Констанца румънските им колеги са ги отказали с думите,че лятото задължително ходят във Варна,защото там е:
1.топло
2.евтино
3.чудесно обслужване
Изводите остават за нас. Laughing
Цитирай

Варна

Аз днес се връщам от Букурещ.На отиване не ни спряха изобщо . Платих такса за моста- 15 лева май. имах си зелена карта. На първата бензиностанция в Румъния-още на границата си купих  винетка за 1 месец- 5 евро. За една седмица е  2 евро. плаща се и в евро. На връщане- платих  8 евро такса мост в Румъния, а на българската граница ми поискаха личните карти и талона на колата. На отиване бях с 2 деца в колата- никой не попита какви са, чии са... .Задните ми стъкла са тъмни,може и да не са ги видяли, но според мен  редно е да спират и да поглеждат.
Цитирай

newsm78 Ходих в Букурещ януари месец и таксата за моста беше 6 евро в едната и 6 евро в другата посока. Явно са увеличени. Колко логично.... влизаме заедно в ЕС, вместо да намаляват таксите ги увеличават. Винетка не знаех, че трябва да имам  Mr. Green Не съм купувала изобщо.  Blush

Пък днес колко румънски коли видях тука...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 48 отговора