Не ми се прави секс, изобщо...

  • 20 228
  • 52
  •   1
Отговори
Не знам какво става с мен, не ми се прави секс. Не изпитвам нужда, не желая, нямам гъдел, тръпка, както искате го наречете.
Според гинеколога ми имам нужда от почивка - нещо, което няма как да стане.
Приемам съвети за изследване, консултация с псохолог или нещо друго - не знам точно какво да правя  Sad

# 1
  • Мнения: 1 877
Е,всичко си изследвах (на психолог не съм ходила,че нямам време и кинти),нищо ми няма,а и желанието за секс - също...го няма.А мъжа ми е толкова толерантен с мен ,дори любовница си няма...

# 2
  • Мнения: 26
Аз имам абсолютно същия проблем.
Търсих къде ли не причината и след дълго търсене се оказа - стрес, умора, сиво ежедневие, проблеми. Като заминем някъде макар за 1 ден само и веднага се посъбуждат нещата.
Изводът е да не ти пука от нищо, да използваш всеки един свободен момент да сменяш обстановката. Почивката не се изразява само и единствено в 10 дни на морето/планината.
От психолог нямаш нужда. Само ще си дадеш парите. Трябва сама да се промениш и да промениш мирогледа си.
За изследвания - няма смисъл ако нямаш други оплаквания.

# 3
  • Мнения: 421
И аз съм така...Ужасно се чувствам виновна, но нещо все не се получава...Нямам желание, потребност...а не беше така..Нещо стана след раждането на малката, а то беше преди 4 години все пак...И аз се чудя какво да правя..Гинеколожката ми каза че при някои жени се случвало..но не ми каза как да се преборя с това.
Мъжът ми ме разбира, но все пак не е нормално...Приемам всякакви идеи и съвети..

# 4
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета,и аз съм в отбора.Откакто се е родил малкия желания от този род изчезнаха.Чак се измъчвам,почти всекидневно за това мисля,как и какво да направя.До ден днешен отговор не съм намерила.Притеснявам се за отношенията ни в къщи.

# 5
  • Мнения: 1 455
И аз така ,но не смея да кажа на мъжа ми Rolling Eyes
Имам приятелка,която не е правила секс 8 години с мъжа си,когато отиде на гинеколог,жената и е казала,че това не е проблем,проблем е когато искаш да правиш секс ,а не правиш.

# 6
  • Мнения: 167
Минала съм през такива периоди и то неведнъж. Личното ми мнение е че се дължи на стреса и претоварването. При мен помага смяната на обстановката, когато правим заедно елементарни нещо, когато се разхождаме и си говорим глупости, правим планове и най-вече не трябва да пропускаме секса дълго време. Понякога, когато гледам филми, в които се показват чувства на любов и разбирателство ми става едно такова миловидно, че веднага се гушкам в половинката. Понякога и попадането на секс сцени има същото въздействие, а друг път просто започвам да го закачам /направо съм нахална  Twisted Evil/

Желая на всички скоро да намерите решение на проблемите си и да изпитвате истинско удоволствие от интимните ви моменти Hug

# 7
  • Мнения: 146
Освен от "застоял живот", проблема възниква при недостатъчност на някои от органите на тялото. В първия случай е достатъчна смяна на обстановката, а във втория е по-подходящо лечение с алтернативни средства.

# 8
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Точно така, значението на физическото натоварване просто не може да се преувеличи, то увеличава притока на кръв, произвежда повече хормони на щастието и повишава метаболизма  Heart Eyes...
Сериозно трябва да се погледне и на диетата Peace. Някои неща са толкова малки, а толкова важни, когато сме в стрес и живота е напрегнат рядко се замисляме какво ядем, но истината е, че каквото вкараме в тялото, така ще се чувсваме. Проста смяна на диетата може не само да ни накара да се чувстваме по-добре, но и да ни избави от дългогодишни страдания.
За конкретния случай много подходящо е да се наблегне на кръстоцветните зеленчуци - зеле, броколи, кале и др., от тях тялото си набавя така наречения "добър" естроген. Черния дроб разгражда естрогените на две основни форми - 2-хидрокси естрон - добрия  Grinning, и 16-хидрокси естрон - лошия. Та с броколито получаваме 2-3 пъти повече от добрия, който блокира лошия и намалява протеините обезвреждащи тестостерона ( това е което ни трябва  Wink), като оставя повече свободен тестостерон в тялото и спомага за изхвърлянето на токсични ксено-естрогени, като диоксин.
Липсата на определени минерали също може да е причина за липсата на желание. Цинка и селена например са всеобщо известни афродизиаци, зинк има много в стриди, скариди, месо, селен - дроб, месо, риба, кайсии ... Селена наред с йода е много важен за функцията на щитовидната жлеза, хипофункция също може да доведе до уморяемост и липса на желание за секс. Магнезий, желязо - също много важни, за а мен малините са супер източник на всички тези минерали, също спанак и магданоз за магнезий. От подправките розмарин - много силен афродизиак, чай от малинови листа ... Опс, замалко да забравя - ТИКВЕНИ СЕМКИ  Laughing !
Като добавки се ползва Мака корен от Перу, може да се вземе и аминокиселината Л-тирозин, за повече енергия и подпомагане на щитовидната жлеза. На добавка може да се вземе и Цинк, Соу Палмето (билка), също така мъжа се назначава да измие чиниите и да приспи децата, също така да ви масажира с олио с аромат на сандалово дърво  Laughing ...
Според мен не трябва да се подхожда "ами така е при някои"  Naughty, това не е нормално, сериозно е, това не са никакви доктори дето го подминават и махват с ръка, демек случва се  Crossing Arms ...

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 02:28 от eli_c

# 9
  • Мнения: 155
Моят съпруг от известо време (в Христовата възраст е ) го е налегнал нагона много жестоко. Постоянно ме пощипва, закача и темподобни. Желае ме. Blush Аз не винаги успявам да отреагирам на неговите желания, потребности и нужди, но се старая, за да не го отблъсна и подтикна към това да си намери любовница. Колкото и глупаво да Ви звучи това. Дори и да не ми се прави секс, аз го правя. Максимално гледам да се отпусна, за да ми хареса и на мен. Simple Smile Пробвайте с така наречените от нас "еротични масажи" с някакво масажно масло. Лично на мен ми действа много отпускащо и възбуждащо. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 626
Има такива моменти.При мен също се е случвало.Лошото е,че на следващия ден го искам много...

# 11
  • София
  • Мнения: 903
И аз съм така...Ужасно се чувствам виновна, но нещо все не се получава...Нямам желание, потребност...а не беше така..Нещо стана след раждането на малката, а то беше преди 4 години все пак...И аз се чудя какво да правя..Гинеколожката ми каза че при някои жени се случвало..но не ми каза как да се преборя с това.
Мъжът ми ме разбира, но все пак не е нормално...Приемам всякакви идеи и съвети..

Това все едно аз съм го писала. Че даже и децата ни са на една възраст. Дано скоро да се оправят нещата. Peace

# 12
  • Мнения: 1 877
И аз съм така...Ужасно се чувствам виновна, но нещо все не се получава...Нямам желание, потребност...а не беше така..Нещо стана след раждането на малката, а то беше преди 4 години все пак...И аз се чудя какво да правя..Гинеколожката ми каза че при някои жени се случвало..но не ми каза как да се преборя с това.
Мъжът ми ме разбира, но все пак не е нормално...Приемам всякакви идеи и съвети..

Това все едно аз съм го писала. Че даже и децата ни са на една възраст. Дано скоро да се оправят нещата. Peace
Чакам и аз да се оправят нещата вече 7-8години...Ухххх,чувствам се ужасно....!

# 13
Предполагах, че не съм единствената. И като гледам, пишем за едно и също нещо. И при мен се влошиха нещата след раждането, а преди всичко беше наред.

Благодаря за лекцията на eli_c, много интерсено. И както се казва, спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се  Simple Smile

Благодаря за отговорите.

# 14
  • Мнения: 1 428
Ами що не пиеш нещо стимулиращо нагона.Може да си изследваш и хормоните,може от там да идва проблема.

Общи условия

Активация на акаунт