Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 март 2007, 18:56 ч.

Помооощ - имам проблем с обиколниците!!!

• 6 147
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте!
За какво служат въпросните обиколници? Доколкото знам са, за да не бръкне детето с краче или ръчичка между дъските на кошарата и да се нарани...
Имам следния проблем - купихме 2 комплекта обиколници на Бертони. Реших да ги изпера. Сложих едно парче обиколник в пералната и след 10-тина минути електрониката й се побърка. Едвам извадих обиколника - тежеше цял тон - беше абсорбирал цялата вода... Пералната едвам я оправихме (така навремето я изгорих с една завеса за баня). Следователно - не мога да си изпера обиколниците в пералната. На ръка също не мога - поемат тонове вода, не мога да ги изцедя, да ги отпера от праха, абе - не става и не става #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И се замислих - дали да не ги разпоря и да им извадя ватата и да си ги ползвам без вата. ТАзи вата толкова ли е важна? Без вата са като чаршафи просто...newsm78
Знам, че най-добре да купя друг модел, който да е подходящ за пране ( макар, че и на тези пише, че се перат, а и продавачката ме убеди, че се перат в перална...), ама дадох 120 лв вече #Cussing out
Какво да правя с обиколниците? Поооомооощ!!!
Ако не става да се ползват без вата, препоръчайте, моля, някакви, които действително могат да се перат в перална!!!

# 1
Имам най-обикновени, български за по 20-тина лв и се перат в пералня. Ти направо ме изуми...
Можеш да им извадиш ватата и да купиш от някъде обикновена вата, като тази на олекотените завивки, която няма да поема вода.

# 2
Моите са съвсем обикновенни ...когато ги ползвах редовно ги перях.
Нямала съм абсолютно никакъв проблем.

Можеш да им извадиш ватата и да купиш от някъде обикновена вата, като тази на олекотените завивки,

Това мисля,че ще е най добре. Peace

# 3
Аз си купих цял комплект - обиколници +чаршафи+възглавничка+олекотена завивка
Всичко си изпрах в пералнята без никаъв проблем.

# 4
Пера ги най- много на две седмици,за да не събират прах и винаги в пералня,  а са най-обикновени и евтини.Мисля,че нашите и мъжа ми са ги взимали от Вис Виталис.Аз имам друг проблем няма как да ги задържа върху кошарата,защото само от едната страна е решетка,другите 3 са табли.Лепя връвчиците с тиксо,но моят маймунко все ги събира на топка и се гуши под тях. Grinning

# 5
Аз пера нашият с пералнята.Мисля,че е добре ватата да стои,щото изолира,не само пречи да се пъхат крачетата.

# 6
Абе Пролет как така ще извадиш ватата бре 4овек Shocked.Те тогава какви обиколници са Confused
Направени са специално за това,да предпазват беб4е от удари Peace

# 7
  • София
Не знам - ужас!!!
Извадих на единия ватат и той си стана като парче чаршаф... От обиколник 40-50см излезе вата, която напълни плик за боклук от 60 литра!!! Shocked
Обиколниците ми де факто са комплект с олекотена завивка, долен чаршаф и възглавница, де. ЗА това са по 60-тина лева комплекта... На Бертони са... И мислех, че правя солидна и добра инвестиция, а то  #2gunfire
А вата нямам идея откъде да купя... А и не вярвам да стане успешна мисията...
Помооощ! smile3511

# 8
Защо не се оплачиш в магазина ,от който са закупени.Аз със моите не съм имала проблеми след изпиране .

# 9

За вата провери в кинкалериите.
Можеш да ги напълниш и с парцали - някакви непотребни парчета плат, чаршаф - нарязан на парчета, или нещо подобно.

А може изобщо да не ти влязат в употреба (както стана с нашата кака).
Особено ако детето няма желание да спи и стои много-много в креватчето.  Wink

# 10
  • софия
Знам, че не е смешно, но се смях със сълзи. Разказът ти е изключително жив (извинявай, Пролет).
Ние имаме обикновен обиколник (комплект с чаршафче и торба) и го пера без проблем в пералнята.
Не мисля, че е добра идея да пълниш вече изпразнения обиколник с "парчета плат, чаршаф - нарязан на парчета или нещо подобно" - ще се съберат в някой от краищата.
В магазините за платове продават на метър нещо като олекотени завивки, но ако бях на твое място нямаше да се занимавам, защото не е сигурно какъв ще е крайният резултат, а и честно казано е голяма бъгня да ги прешиваш. Не може ли да ги върнеш? По новия Закон за защита на потребителите имаш право да връщаш до 7 дни закупени стоки, но не съм сигурна дали няма някакво изискване за посочване на причина.
Успех с обиколниците - купи си обикновени!

# 11
  • Ботевград
Аз пера нашият с пералнята, ама не знам до кога се ползва обиколник  newsm78 засега бебето ми е на 4 месеца, още не се е размърдала сериозно, Вие до кога го ползвахте  Hug

# 12
  • под жаркото слънце
Изумена съм  Shocked На каква програма переш и на какви градуси - това е много важно!!!

# 13
Цитат
Сложих едно парче обиколник в пералната и след 10-тина минути електрониката й се побърка.
Според мен е трябвало да напьлниш пералнята, защото едно парче е абсорбирало водата за мин. 5 кг. пране. А и колкото е по-уплатнен барабана, толкова по-малка е вероятността да се развали пералнята.

# 14
  • София
ами ние ги ползвахме 2-3 месеца, главно, за да му е "завет", но като стана малко по подвижен почна да си завира главата под тях, та ги махнах, за мен са  безмислено нещо....

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт