Как бихте реагирали?

  • 2 433
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 100
Аз не разбирам какво точно ще целят тези тестове и игри, какъв е смисълът на подобна идея, за какво ще се тестваме и то на родителска среща.
  Може би някакъв вариант от рода, познайте грешния отговор на дъщеря ви и три примера, би бил забавен за част от хората (за мен примерно  Mr. Green), но не вярвам да бъде приет с цветя и рози.
 

Може би негативната реакция идва оттук, че повечето хора си представят нещо такова, каквото и ти. Thinking А то не става въпрос за това. Няколко мами вече обясниха от личен опит какво представляват подобни игри. На една такава родителска среща няма да се обсъжда поведението, оценките или постиженията на конкретното дете в конкретния случай; нито пък ще се тестват родителите колко знаят или не знаят за каквото и да било. Не знам какви точно варианти е подготвила въпросната учителка, но примерно може да бъде нещо от рода на "избройте три неща, които обичате да правите в свободното си време с децата си" или задава се тема, свързана с училещето (може да бъде нещо забавно) и някой започва изречението, а друг го завършва, трети продължава и т.н. Така атмосферата се разчупва (ако мога така да се изразя), става по- приятелска,  хората започват да се чувстват като част от нещо общо и съответно да имат друго отношение към околните. След една такава среща аз няма да помня майката на Пенчо само като оная, дето беше с коженето яке, ами ще имам и друг поглед върху това какъв човек е; наред с това ще се чувствам по- свободна и по -близка с учителката. И важно е да се разбере, че става въпрос за една такава родителска среща (да кажем в годината), а не всяка следваща да протича по този начин.

 galll , и аз мисля, че, ако е за по- малки ученици ще се приеме по- добре. Иначе мисля, че идеята е удачна и за начален гимназиален курс, когато децата също попадат в нова среда. Родителите се интересуват в каква среда са децата им, без значение на каква възраст са. Peace


Твое мнение, но за мен това е просто ТЪПО. Който иска да се запознае с някоя майка ще го направи и без идиотски игри. На такива играехме втори клас по рождените дни.
А за да станат по-близки още малко на шише няма ли да ги накара да играят родителите....  Mr. Green

# 46
Тази учителка да си запази ентусиазма и идейките за работа с децата, а не с родителите им.
Има ли представа какви проблеми имат някои родители, за да присъстват на родителски срещи? Някои буквално бягат от работа, за да го направят. Други молят за по-ранно освобождаване, рискувайки да ги нарочат шефовете им, трети губят клиенти, за да затворят по-рано... И търчейки, за да стигнат навреме в училището, където ги посреща нахилена мома, която им е приготвила игрички!  Shocked ooooh!
Както казаха по-горе, идеята е добра, ако се осъществи в присъствието на самите деца, особено, ако е извън училищната сграда. Тогава такива неформални общувания са напълно в реда на нещата.  Peace

# 47
  • Мнения: 677
Ще ме напуши смях и ще искам да си ходя  Mr. Green
Надявам се да не е сериозно това с тези идеи..

# 48
  • Мнения: 2 792

 Честно казано продължавам да го намирам за излишно и нелепо, още повече на родителска среща. Родителите на началните класове, всъщност се срещаме ежедневно и имаме достатъчно време да се опознаем  и без подобен род занимавки на родителските срещи.
  Описах как протече родителската среща вчера, но не споменах, че във времево изражение дефакто отне 2 часа и половина, не знам за вас, но аз нямам възможност да отделям толкова много време  и цялата идея ми звучи, като загуба на време.

 Ако наистинска иска да се постигне някаква различна приятелска атмосфера, по добре е да се направи пролетен маскен бал на класа или някое друго забавление, в което да участват и родителите, големи сме вече за игри и закачки.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 828
И на мен ми прави впечатление, че приветстват идеята тези, които още не са ходили на родителски срещи.
Абсолютно съм съгласна с Кифлата  Peace
Вече 5 години ходя на такива срещи, обикновено тичам след работа да стигна навреме, толкова изморена, че едва гледам, изобщо не бих искала да ме занимават с глупости. Искам да ми се каже кратко и ясно как се справя моето дете, какви проблеми има, какви мерки трябва да взема за да се решат, как се справя класът като цяло и толкова.  С класната мога да се чуя и видя отделно по всяко време.
Нямам излишно време за губене с ненужни тестове и игри.

# 50
  • Мнения: 4 713
 Аз също отсъствам от работа за да присъствам на родителските срещи и едно тестче при пристигането ми или пък викторинка ще ме изнервят максимално.

# 51
  • Мнения: 983
Чудесна идея. Подкрепям Peace

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм ходила на родителски срещи .... за сестра ми ..... но не съм била в положение да ходя на такава среща след работа ....

# 53
  • Мнения: 5 370
Здравейте. Моят проблем е малко " странен" , но ще се радвам, ако ми кажете вашето мнение по въпроса.
Ситуацията е следната- моя приятелка е класна от скоро и иска да направи родителска среща, на която да се запознае с родителите на своите ученици, но не желае да е стандартна с обсъждане на дисциплина и оценки, а по-скоро като опознаване с игри и тестове, но не знае как ще се приеме това от майките и татковците. Кажете ми вие как бихте приели една такава среща.   newsm78
хех, как не съм я видяла тази темичка по-рано!
Аз съм екс-класна....и ще ти кажа от личен опит-първо, да успее въобще да ги събере на среща, и , второ, опознаването трябва да има делови характер. Тя е пред възрастни хора, все пак, а не в класа си. Нека да си излива там ентусиазма и нестандартните идеи-в които няма нищо лошо-на воля.
Явно е младо девойчето и има ентусиазъм за тази професия-ееееехххх, сега , за да ме върнат обратно в бранша, поне 3 пъти заплата за старото работно време ще трябва да ми дадат. А пък за КЛАСНА-направо вредни ще искам.
Мога много да разказвам, ама да не спамя темичката.....че и да не попаря нечий ентусиазъм. Party Mr. Green

# 54
  • Майничка
  • Мнения: 12 564
От позицията на родител - не бих погледнала сериозно на такъв тип експеримент на родителска среща, но бих се включила, ако се проведе по време на тържество на класа.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 162
Както казаха по-горе, идеята е добра, ако се осъществи в присъствието на самите деца, особено, ако е извън училищната сграда. Тогава такива неформални общувания са напълно в реда на нещата.  Peace
Ами идеята, доколкото разбрах е точно такава- да присъстват и децата, а дали ще е в или извън училищната сграда е технически въпрос.
И на мен ми прави впечатление, че приветстват идеята тези, които още не са ходили на родителски срещи.
Всъщност аз го подкрепям, защото съм ходила на team-building и психотренинги, където са се разигравали такива игри и знам от личен опит колко полезно може да е. Разбира се подобен резултат може да се постигне и с маскен бал и други подобни такива форми, но едното не изключва другото.

А въпросът с липсата на време...така е, напълно ви разбирам. Но все пак това няма да се повтаря всяка седмица или месец, нали? А и ако някой не успее да отиде предполагам, че не е толкова фатално. А след една такава среща, ако е подготвена добре и учителката успее да се справи с провеждането й, гарнатирам ви, че няма да ви натовари, а напротив ще ви отпусне.

# 56
  • Мнения: X
Според мен е неуместно. Все пак родителите отиват там не за да си играят на игри и томболи с класната, а за да се запознаят със "статуса" на децата си в училище  Thinking

Дам, мисля, че ще е странно. Поне аз не си представям реакциите им . Не всички родители може би ще са в настроение за игри....Мисля, че е по-подходящо да си проведе нормална родителска среща и да сподели идеята си за някакво подобно извънкласно занимание за всички тях, но веднъж на 2-3 месеца примерно. Така хората ще бъдат поготвени и предварително настроени за това, което ги очаква ( ако изобщо идат де, и това го има).

# 57
  • Мнения: 3 622
Аз съм за  Peace  И без това на родителските срещи госпожата не спира да се оплаква от дисциплината и оценките на децата, все и е криво и в повечето случеи е недоволна от децата  Sad

# 58

А въпросът с липсата на време...така е, напълно ви разбирам. Но все пак това няма да се повтаря всяка седмица или месец, нали? А и ако някой не успее да отиде предполагам, че не е толкова фатално. А след една такава среща, ако е подготвена добре и учителката успее да се справи с провеждането й, гарнатирам ви, че няма да ви натовари, а напротив ще ви отпусне.



Знаеш ли, невероятно, но факт... След една определена възраст, родителите престават да се вдетиняват покрай децата си. Обикновено това съвпада с тръгването на детето на училище.
Пробвайте такива експерименти в ДГ, в училище не са удачни.
Или посъветвай приятелката ти да се преквалифицира в детска учителка.  Wink

# 59
  • Мнения: 5 370
Аз съм за  Peace  И без това на родителските срещи госпожата не спира да се оплаква от дисциплината и оценките на децата, все и е криво и в повечето случеи е недоволна от децата  Sad
Родителската среща е среща "от трети тип", тя Е с такова предназначение - да се сверят часовниците и на двете страни.Това, за което говори авторката, е по-подходящо за някакво събиране или честване в извънчасово време. Тоест, родителите да не седят само като истукани, гледайки поредния сценарий по темата, да речем, първа пролет, а да бъдат съпричастни и приобщени към случващото се.

Общи условия

Активация на акаунт