Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 225 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора

София

Под чекмедженцето, в което се сипва прах за пране и омекотител се е напълнило с някаква чернилка, коятопредполагам е някаква плесен. Едно такова черно и лигаво, чак на парцали стои. А бе с две думи ужасно гадно. Чистих, чистих обаче не можах да махна всичко. Има дупчици и ъгълчета, в които не мога да бръкна. Как да го изчистя това чудо? Не ми цапа прането, но е ужасно гнусно.
Не става да пусна празна пералня с белина. Давайте идеи, че не се търпи.
  bouquet
Цитирай

София

Не става да пусна празна пералня с белина. Давайте идеи, че не се търпи.
  bouquet
Напротив! Точно това направи - празна пералня, на 90градуса. Ако го правиш веднъж на няколко месеца, никога няма да имаш мухъл. Ако е много захабено, може и самото чекмедженце да извадиш и да понакиснех в белина и вода. Ще се оправи, не се притеснявай Hug
Цитирай

Напротив! Точно това направи - празна пералня, на 90градуса. Ако го правиш веднъж на няколко месеца, никога няма да имаш мухъл. Ако е много захабено, може и самото чекмедженце да извадиш и да понакиснех в белина и вода. Ще се оправи, не се притеснявай Hug

Подкрепям с две ръце! Това е начина. Така правя и аз, като белината не я сипвам просто в отделението за прах, а оливам щедро и около него, като се старая да обхвана точно подобни дупчици и ъгълчета, за които споменаваш.
Цитирай

addicted to phone

Пробвай да бръкнеш на недостъпните места със стара четка за зъби. Какво ще да е това, при мен не се е получавало никога такова нещо?! Празна пералня на 90 градуса - не и предвещавам дълъг живот...
Цитирай

София

Празна пералня на 90 градуса - не и предвещавам дълъг живот...
Защо мислиш така?
Цитирай

Младост-2

Махаш ваничката и я миеш от чернилката,а вътре първо с кухненска хартия сваляш основната гадория,след това със стара гъба мокра и накрая с доместос
Цитирай

Пробвай да бръкнеш на недостъпните места със стара четка за зъби. Какво ще да е това, при мен не се е получавало никога такова нещо?! Празна пералня на 90 градуса - не и предвещавам дълъг живот...

Не се препоръчва прането на малко дрехи, камо ли пералнята да върти празна! Разбиват се лагерите.
Цитирай

София

Е, няма да се пуска центрофугата, много ясно Laughing Само от въртене на един цикъл без дрехи два пъти годишно няма да й се разбият лагерите Wink
Цитирай

София

Е, няма да се пуска центрофугата, много ясно Laughing Само от въртене на един цикъл без дрехи два пъти годишно няма да й се разбият лагерите Wink

На мен от сервиза, като я монтираха още навремето ме предупредиха, да не я пускам без дрехи в нея, и мен ме страх да пробвам Confused
Цитирай

там, където е сърцето

Може да извадиш чекмеджето и да го накиснеш в Доместос - плесента ще изчезне.
Добре е след пране да оставяш отворена вричката на пералнята, за да може да изсъхне добре цялата и отвътре.
Цитирай

За да не се натрупва такава мръсотия, чекмедженцето трябва да се вади често (на 3-4 пранета примерно) и да се почиства. Обирайте и останалата вода (ако има) под гуменото уплътнение на вратичката на пералнята!
Цитирай

Някъде под синьото небе:))

аз лично след всяко пране изваждам чекмеджето измивам го и го оставаям да изсъхне, избърсвам и самото отделение на чекмеджето, гумата на пералнята я подсушавам и я оставям отворена поне за няколко часа. Смятам че ако се грижим по тоя начин ще си спестяваме някои бадещи неприятности Smile  bouquet
« Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 16:32 от desiniko »
Цитирай

София

Аз също имах подобен проблем, но не толкова зле. Тогава открих и малки бебета хлебарки в нишата на чекмаджето. Пуснах празна пералня, но вместо белина сложих оцет. Така правя и на кафе машината понякога. А самото чекмадже извадих и измих основно с стара четка за зъби. Оправи се и от тогава не съм имала проблем.
Цитирай

Варна

аз лично след всяко пране изваждам чекмеджето измивам го и го оставаям да изсъхне, избърсвам и самото отделение на чекмеджето, гумата на пералнята я подсушавам и я оставям отворена поне за няколко часа. Смятам че ако се грижим по тоя начин ще си спестяваме някои бадещи неприятности Smile  bouquet
кога имаш време за всички тия процедури Smile))) в нас  пералнята се пуска  почти всеки ден и ако трябва да върша всичко това..... newsm78
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

35 35 35
Големи смешки пак, ей - нямате спирачки  Mr. Green

Няма качествено почистване на тази плесен, освен ако не се разглоби всичко и надълбоко. Това ВИЕ не можете да го направите, ясно?!  Flutter
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора