Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 224 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Abu Dhabi

Всичко ме интересува - имате ли, от коя фирма, от колко време ползвате, цени, какъв тип колектори, каква е ефективността?
Цитирай

България

Ние имаме слънчев колектор на Ерато-Хасково.Вакуумен тип с циркулиращ флуид в тръбите,който предава топлообмена.Ползваме го от юли м.г.Водата достига 55 градуса по Целзий,но го ползвахме до октомври,защото за зимата не става....Струваше около 1000лв.От няколко дни пак го ползваме.На покрива е самият колектор и имаме серпентина в бойлера.Като е облачно времето,като днес,въобще не се включва.Скъпа инвестиция е ,но не съжаляваме!
Цитирай

Abu Dhabi

Перуника, колко кв. м. е панелът и колко литра е бойлерът? Не твърдяха ли от фирмата, че може да се използва и при облачно време?
Цитирай

България

Тръбите са дълги около 150см и са 20 на брой.Затопляме 120л бойлер.На всякъде ни казваха ,че ще функционира и при непряка слънчева светлина,но...нищо подобно.През зимните месеци ъгълът на слънчевите лъчи е по-малък и няма ефективност.Това което е сигурно,че колекторът вакуумен тип с циркулиращ флуид е по-ефективен от панелният тип.
Цитирай

Abu Dhabi

много ти благодаря! Намерихме сайт на тази фирма. Цената е доста ниска.
Дано още някой даде отзиви.
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

Преди месец и аз бях пуснала тема за слънчеви колектори, но не знам защо не мога да я намеря newsm78щ
Тити, ако намериш нещо  - свиркай, аз също Wink
Цитирай

Тити ето моята тамичка
Цитирай

Abu Dhabi

да, странно, че и аз пуснах първо търсачка, а тази тема не ми излезе. Както и да е. Благодаря ти, ще четем.
Цитирай

вече и в други градове

записвам се да следя темата, а имам и въпрос към  ДИдка БГ БанДИТКа - работи ли системата и при минусови температури? #Crazy

предварително    bouquet  bouquet благодаря за отговора!
Цитирай

София

Аз и в предишната тема писах - мъжо е много запознат покрай закупуването на системата, така че Тити питай - ще го разпитам каквото те интересува. Как е желязната челюст  Wink

Нашите бяха по-скъпи, мисля че един модул излезе към 2500 лева, но си спомням, че когато ходихме през април и октомври на Созопол, а не беше слънчево, водата беше гореща.
Цитирай

Abu Dhabi

Сънчо, желязната челюст расте и дивее   bouquet
важно е как е през зимата, април и октомври общо взето е слънчево. Запазих си сайта на Ковекс.
Цитирай

Благоевград

работи ли системата и при минусови температури? #Crazy

Ние сме с вакуумно тръбен колектор и когато температурите са минусови , но има слънце градусите на водата се увеличават.
 Hug
Изключително доволни сме - ползваме го от около 3,5г.
За съжаление не си спомням фирмата( мога обаче да попитам съпружеското тяло), но цената беше около 2000 лева.
  bouquet
Цитирай

а имам и въпрос към  ДИдка БГ БанДИТКа - работи ли системата и при минусови температури? #Crazy

Ние още нямаме  Wink но искаме да си сложим Peace
И аз така бях чувала, че дори и зимата, когато има Слънце - си има и топла водица, ама сега започнах да се замислям дали наистина е така newsm78
Цитирай

Стара Загора

http://www.orangesolarsystems.com/
Цитирай

сърцето ми е до морето

работи ли системата и при минусови температури? #Crazy

Ние сме с вакуумно тръбен колектор и когато температурите са минусови , но има слънце градусите на водата се увеличават.
 Hug
Изключително доволни сме - ползваме го от около 3,5г.
За съжаление не си спомням фирмата( мога обаче да попитам съпружеското тяло), но цената беше около 2000 лева.
  bouquet

Разбра ли коя е фирмата? Момичета, моля ви казвайте на кои фирми и за колко пари сложихте колектори?дОВОЛНИ ЛИ СТЕ?

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора