Стиска се при голяма нужда

  • 1 349
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Мили мами дайте съвет. На една приятелка детенцето е на 2г.и7м. и все още не казва сама за пиш и ако. За изхождането по голяма нужда е трудна работа стиска се постоянно и пуска по съвсем малко ако на гащите. Тук трябва да отбележа, че тя често има запек. Като вземе да ака я слага на гърнето а там нищо и после след полвин един час тя пуска пак по малко. Има навици за гърнето ама все трябва да я слагат иначе не казва.

# 1
  • Мнения: 3 268
Дъщеря ми имаше същия пробле.Никак не е за подценяване.Стигна се до там,че само с клизма се изхождаше.Докато един лекар не ми препоръча ХУСК.Продават го във всяка аптека.Има разновидности,но тя трябва да взема Хуск на фибри.Струва около 8 лв и стига за 2 месеца.Слага се по една мерителна лъжичка в млякото преди ядене сутрин и обед.Там има упътване.Това реши проблема при нас.Вече всичко се нормализира.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 580
И при нас имаше такъв период(ох,слава богу ,че мина).Бяхме полудели и двете. ooooh!.Точно около 3 те годинки.....запек,стискане защото я е страх да не я боли...от това още по-голям запек...денонощно мрънкане....ужас!Много изнервящо за детето и околоните....... Пиеше Дуфалак,но спря да действа....мина някак постепенно с много залисване,увещаване..........
Добре е да се дават много разхлабителни храни,нищо запичащо и да се подходи с много търпение и съпричастност от страна на мама  Tired

# 3
  • Мнения: 3 268
Дуфалака изобщо не действаше при дъщеря ми.Само един куп пари давахме за него и нищо.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 412
И дъщеря ми е в такъв период - всякакви разхлабващи храни и сокове и успокояващи приказки. Преди малко ми стана смешно, обяснавах, че всичко го правят, дори и принцесите, а тя се ококори и вика "О, не". Може би трябваше да обясня, че е в принцески бани Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 146
Ако я боли, когато ака, ще я е страх. Синът ми понакога така се стиска, та аз еднвам го излъгвам. Имало някакви лекарства, които омекотявали изпражненията, питайте лекар.

# 6
  • Мнения: 1 893
И при нас е същото. Пробвахме какво ли не, още днес ще купя и този ХУСК. Това на растителна основа ли е?

# 7
  • Мнения: 8 999
ОХ, ТОВА Е ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ И ПРИ НАС! Моят лонгур е вече почти на шест години, а още стиска акото. Иде ми да му отвъртя главичката. Но от няколко месеца е по-добре, поне не се налага да го подсещам да ака - сам се сеща, но и гащите продължава да пооцапва понякога. Не съм сигурна, че те успокоих, но момчетата са леко дебилни - ако не е акането, ще е друг проблем. Всичките ми приятелки с момченца минаха през какви ли не периоди. Да го подсеща по-често и да го слага на гърне след като си е хапнал обилно.

# 8
  • Мнения: 61
Здравей
И моята дъщеря имаше същия проблем, когато я приучвах на гърнето - казваше когато има пиш, а акото го правеше в гащите а и също е със запек от раждането. Оказа се, че се срамува  Embarassed когато ака, но и освен това заради запека така и беше по-лесно - полуклекнала. В началото я наблюдавах непрекъснато и при всеки признак, че започва да се напъва да ака я слагах на гърнето и излизах от тоалетната, за да не я смущавам. Задължително трябва да се дава и нещо за разхлабване - за моето дете е достатъчно сутрин овесена каша, а когато стане много зле - дуфалак. Наскоро ходихме и на гастроентеролог за запека и изписа някакъв ензимен препарат от рода на мезим форте, който не успяхме да открием в цяла Варна и за съжаление не мога да кажа дали е добър.

# 9
  • Мнения: 1 163
Благодаря ви мами за отговора,
надявам се да помогнем заедно на моята приятелка да реши проблема.

# 10
  • Мнения: 3 268
И при нас е същото. Пробвахме какво ли не, още днес ще купя и този ХУСК. Това на растителна основа ли е?
Изцяло на билкова основа-индийска билка,там пише точно каква.Много съм доволна.Просто беше ад с тези клизми.Имало е случаи да я чакам повече от седмица сама да се изходи и не ще.Ужас беше.

# 11
  • Мнения: 215
И моят син е със същия проблем. Не мога да го накарам по никакъв начин, стиска се и това е. Дуфалак не ни помага, чакам го на добра воля да го пусне. Дори днес вече му е пети ден...Говорим му, но не иска и да ни чуе.

# 12
  • Мнения: 4 406
хм, що не съм прочела по- рано за тази билка?
имахме такъв проблем, не твърдя, че е от това , но откакто му давам Активия, си ака всяка вечер детето...

Общи условия

Активация на акаунт