Може ли да се купи количка без кош за новородено през лятото ?

  • 3 423
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте! Искам да попитам може ли да се купи количка без кош за новородено, като става въпрос за лятно бебе - юли т.г. ми е термина  Heart Eyes тъй като първите разходки са кратки може ли новородено да се разхожда в кошница за кола, има ли там разновидности и различни екстри ? Спряла съм се засега на количка bebe confort Loola, но очаквам Вашите мнения  Hug

# 1
  • Мнения: 4 428
Можеш разбира се  Peace Стига моделът да го позволява, т.е. да има напълно легнало положение  Peace

# 2
  • Мнения: 124
Трябва да проверя в Премаман стига да я има там . Това е количката :

http://www.bebeconfort.com/UK/prom_poussette_loola.htm

ако някой има Loola моля да сподели дали има напълно легнало положение и дали може да се размина с коша и да бъдем  само с кошницата за кола ?

Честита първа пролет на всички !!!!

# 3
  • Мнения: 2 663
Можеш да не го взимаш.Аз не съм купивала кош за новородено, разхождахме се 3 месеца в кошницата за кола върху рамката.

# 4
  • Мнения: 124
Страхотно! А има ли някъде официлни предписания за това колко време може да лежи новородено в кошницата за кола ?

# 5
  • софия
  • Мнения: 1 745
Аз знам,че не бива повече от два часа,но колко е вярно....

# 6
  • Мнения: 2 663
Какво да ти кажа в България всички пискат срещу лежабето на бебето повече от 30 мин, други повече от 2 часа, аз се  съобразявях  с това до накъде.Американците си държат бебетата с часове в такива кошчета.Аз разхождах детето в кошчето като през час , а може и през по-малко го взимах на ръце.Вече е на 13 месеца и му няма нищо, никакво изкривяване.Можеш да сложиш възглавничка под гръбчето ако те притеснява извивката и пак става напълно легнало.КОшниците на Бебе Конфорт са изключително добри и не би било никакъв проблем.
Иначе Лоола-та няма напълно леглало положение, най-ниското е под 30 градуса.Сина ми спеше под лек наклон след първия месец и към третия го слагах вече в количката под 30 градуса, като толкова мъничък си беше все едно в креватчето

# 7
  • Мнения: 124
Мерси много за мненията, това ми помага доста, сега остана и да видя количката на живо, защото на снимка ми харесва невероятно  Heart Eyes

Ще качвам сама количка 3 етажа по извити стръмни стълби и търся най-леката количка на пазара  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 926
Щом ще качваш стълби Лолата ще ти дойде тежичка. 7 кг. е шасито, а 3.5 кг е Операта (води се хамак - т.е. летния кош) Та сумарно излиза 10.5 кг. количката. Освен това, за да се сгъва така компактно без коша има множество пръчки..., та багажникът е супер неудобен. Продават ги в Малечко, ако си в София можеш да отидеш и да видиш сама.
Сигурно ще се повторя, но щом ти трябва лека количка е добре да се спреш на Пег-Перего или Джейн. Комбинираните им модели са по 8 кг. и имат пълно легнало положение. А летният кош на Лолата е доста... хм, тесен в сравнение с другите две марки. Можеш да погледнеш и моделът Зипи на Инглезина. А и цените им са доста по-ниски.
Иначе що се отнася за кошницата за кола - ами тя нали е за път? Много се чудя как ще я направят да се стои само 2 часа в нея, при положение, че човек като се качи да пътува, особено в "белия свят", пътува доста време.
Както и да е - наистина Лолата не е най-добрият избор за теб. Но все пак ти си решаваш Grinning

# 9
  • Мнения: 124
Във Варна съм , но ще потърся да видя количката от живо. И аз се чудя какви са тия препоръки от по 2 часа, като във всички самолети е пълно с бебета точно в такива кошници  Crazy Може би пък да не е добре всеки ден да се разхожда бебето , знам ли ? затова и потърсих тук компетентни мнения  Simple Smile определено търся лека количка, която да се сгъва компактно .

# 10
  • Мнения: 4 428
Ако ти трябва лека количка, наистина Лоллата не е най-добрия избор  Thinking
Перего, Инглезина, Джордани, Джейн някои модели /Каррера примерно/

# 11
  • Мнения: 2 663
В Премама я имат, виж в техния магазин.Там имат и Jane

# 12
  • София
  • Мнения: 276
В сайта на Bebe Confort пише, че моделът Trophy има пълно легнало положение на летния кош.
Той също е много симпатичен, малко е off-road. Аз сега много се двоумя със същия казус, но май съм се спряла на Inglesina Ottuto Combo, макар че е малко по-тежка...

# 13
  • Мнения: 124
да наистина така пише за Trophy, но на мен по ми харесва Loola  Blush . Явно малко не съм в час тъй като си мислех , че е доста лека количка, а момичетата тук не са съвсем съгласни  Laughing А какво мислите за варианта Пег Перего Плико 3 с портбебе вместо с кош за новородени ? Портбебето е доста по-леко според мен от коша  Thinking

# 14
  • Мнения: 4 428
Пликото на Перего няма нужда нито от кош, нито от портбебе  Peace Има си напълно легнало пложение. Може да си вземеш портбебето, ако ти искаш, но не е за дължително.
То й аз си мислех, че Лоллата е много лека количка. И дори я заглеждах за лятна. Но на мен една позната, която я има ми каза, че е о/о 10кг и cе отказах. Те в сайтовете много обичат да те зарибяват, като ти показват килата само на металната конструкция  Wink

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 16:05 от veselina_s_p

Общи условия

Активация на акаунт