отново за коликите въпрос

  • 1 179
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Здравейте мами ,
Бебчето ми има колики някъде от около 8 мия ден след раждането - в началото така около месец беше доста поносимо дори може да се каже , че не са били нищо особинно , но от една седмица някъде стана направо чудо - колики има аправо през целият ден , спи е повече от 3,4 часа , ощно време също не спи много заради тях , плаче много здраво , успокоява го само когато е гушнат и ие с таткото сме прави и той е прав и опрян в коремите и гърдите ни . Аз направо вече се чудя , възможно ли е да има толкоз дълго време през денонощието колики - той е на кърма и аз почнах да отхвърлям разни храни за които чета ,че може да причиняват колики - да не ги ям .От Вчера и днес е така доста по - спокоен в сравнение с миналите дни . Тази нощ в 12 часа като ходи по - голяма нужда - за първи път се беше изходил толкова много направо памперса го беше издул и напълнил яко - направи ми впечатление ,че изпражненията нямат зеленикам оттенак много , но миризмата беше доста по - силна и остра от обикновенно - за първи път  newsm78. Някоя мама може ли да сподели опит по - въпроса с мен   bouquet

# 1
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Ако не е акал от одавна,може миризмата на акото да е по-остра.

# 2
  • Мнения: 1 008
На моето бебче му давам Бебинос-капки против колики и помагат-може и Бебезан

# 3
  • Мнения: 140
Диетата на майката дава отражение след около седмица.АЗ давах ЕСПУМИЗАН.Различнита деца различно се повлияват от лекарствата.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 424
тук някъде из форума бях чела, че когато свършват, коликите стават най - силни. newsm78
а и може и ти да си яла нещо кофти.

# 5
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 903
За съжаление щом кърмиш се налага и да пазиш диета за кърмачки. Която, за още по-огромно съжаление изклячва всякакви зеленчуци. Може да ядеш само варени или печени картофи и моркови. И нищо друго. Забрави салатите, пържените храни, пикантните. Също така бозата, която мнозина твърдят, че стимулирала храната - бебето се дразни от нея. Дразнещи са още силните подправки, в това число лук, чесън и т.н. Както и рибата. За варивата е ясно. Изобщо нещата, които можеш да ядеш са хляб, ориз, картофи, моркови и месо. Плюс плодове, но без цитруси и ягоди. Гадна работа е, но се издържа около 2-3 месеца - толкова траят коликите. Зареди се с търпение. Peace

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 14
Нашето слънце се успокояваше и спеше единствено на корема на баща си. Нищо не помагаше - никакви капки и чайове. търпение докато приключат.

# 7
той е на кърма и аз почнах да отхвърлям разни храни за които чета ,че може да причиняват колики - да не ги ям .От Вчера и днес е така доста по - спокоен в сравнение с миналите дни . Тази нощ в 12 часа като ходи по - голяма нужда - за първи път се беше изходил толкова много направо памперса го беше издул и напълнил яко - направи ми впечатление ,че изпражненията нямат зеленикам оттенак много , но миризмата беше доста по - силна и остра от обикновенно - за първи път  newsm78. Някоя мама може ли да сподели опит по - въпроса с мен   bouquet

Привет! Хубаво си го подхванала с отхвърлянето на храните, които причиняват колики у кърмачетата. Много е важно, да ен кажа единственото важно, което влиае на коликите на бебчето. Практически ние нямахме колики, защото още от началото аз спрях да ям дразнещите храни. Но имай пред вид, че минават около 2 седмици, дакато от организма ти се изчисти  дадената храна, така че тя да не му влияе. Ако искаш да ти пратя списък на храните, установени от личен опит.
Бъди спокойна, доколкото можеш!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
Да не би да си започнала да даваш сокчета? Педиатрите обикновено в този период съветват това, а то е абсолютно погрешно за кърмачетата и води до колики.
Ако не си давала сокчета, подкрепям другите, обърни внимание на твоята диета.
А за гушкането спор няма, че е най-доброто за коликите. Аз даже спях със сина ми на корема, ето така:
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1028077

Скоро би трябвало да отшумят, пожелавам ви го!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 433
Не искам да те плаша ама и ние бяхме като теб. Не ни помогнаха нито капки, нито всичките видове чайове. Какво ли не пробвахме - топли компреси на стомахчето, грейки и разни други "бабешки" терапии. Да не говорим, че аз спазвах стриктна диета - имам чуството че само картофи и хляб набивах. Само дет на челна стойка не я държахме. Накрая си отминаха сами на 3м. Затова не й давах и сокчета, въпреки бурните протести на педито.

# 10
  • Мнения: 184
моя син през деня много плачеше,имало е дни по цял ден е бил на ръце но като станахме на 2,5 месеца и коликите отшумяха иначе съм давала Саб симплекс и Еспумизан

# 11
  • Мнения: 466
И на мен педиатарът ми каза след 40 дни да давам сокче от ябълка и морков , но аз смятам още дълго време да бъдем на кърма .Смятам да спра да давам вече капки - ми аз не виждам никакъв ефект newsm78. Явно сами ще си отминат

# 12
  • Мнения: 630
тук някъде из форума бях чела, че когато свършват, коликите стават най - силни. newsm78
а и може и ти да си яла нещо кофти.
Вярно е. При нас последните 20 дни преди да спрат бяха най-свирепите колики. И нашите започнаха още от изписването и продължиха 2м. и 8 дни. Най-успокояващото е, че спират изведнъж. Иначе моята бебка беше на кърма само 3 седмици след това на смесено хранене. Бях стигнала дотам, че не ядях почти нищо, но коликите въобще не се повлияха от това. Сменихме 3 вида капки -в началото ни помагаха бебинос, но за кратко, после ги редувах с еспумизан и саб симплекс, последните 20 дни ги ползвах комбинирано. Като прибавим няколко вида чай и билкови отвари, но нищо не помагаше. При по-леките много ни помагаше сешуара, а при по-тежките нищо не действа.  През деня спеше по 15 мин., слава богу нашите бяха само от сутрин до вечер, нощем си спеше добре.  Въоръжи се със сили и стискам палци да спрат по-скоро.

# 13
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Tvoeto bebe s edin den po golqmo ot moeto i nie ot 5- 6 dni sme samo na ratce ot tezi koliki  #Crazy, 4etoh nqkade 4e kolikite sa nai silni prez 6 sedmica, nqkade tam sme i nie, i ni6to ne pomaga- qvno trqbva da sme tarpelivi newsm78

# 14
  • Мнения: 37
ние сме на вашата възраст и като чета какво е при вас все едно че аз съм го писала и ние се успокояваме само на ръце и с корем опрян в моя;не ни помагат нито капки нито чайове но да се надяваме че скоро положението ще се подобри;желая същото и на вас и явно не ни остава нищо друго освен да сме търпеливи

Общи условия

Активация на акаунт