Комплекс Редута Ин

  • 10 706
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 4 412
Чува ли ли сте нещо - http://www.redutain.com/reduta/. А какво мислите за самия квартал Редута като място за живеене

# 1
  • Мнения: 258
Тихо и спокойно място.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
За квартала - днес една брокерка ми каза, че било имало наоколо роми и крадяли, нещо като ромската махала около Двореца на децата. Аз знам къде е квартала и го харесвам, ама се чудя какви са му кусурите. Малко ме притеснява, че почти няма градски транспорт.
За комплекса Редута Ин чули ли сте нещо?

# 3
  • Мнения: 1 418
Предвид строителството,което
кипи там има страшно много прахоляк.
Непрекъснато.Водата я спират много
често,защото тръбите са много
стари и се пукат.Няма ТЕЦ.Неудобен
транспорт.Работила съм почти 3 години там.
На 31 декември преди две години цял ден до
вечерта нямаше вода.Бяха докарали дори
водоноски.Но си има и предимства.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Чува ли ли сте нещо - http://www.redutain.com/reduta/. А какво мислите за самия квартал Редута като място за живеене
За комплекса Редута ин: #2gunfire унищожиха поредния парк, не знам тея тикви от р-н Слатина няма ли кой да ги контролира, не се ли засрамиха вече...Иначе намира се с/у бл.39.
За квартала: транспорт само  А72 /и А11 е близо до Редута ин/ маршрутка 20 - ходи от Ст. град до с. Локорско  newsm78.  В момента Редута е една голяма строителна площадка - прахоляк, шум, няма неразкопан тротоар в целия квартал. Няма ТЕЦ, няма пазар наблизо, магазините са малко. Да има цигани - самонастанили са се в изоставените стари къщи май са придошли от квартал Хр. Ботев от другата страна на линиите.
Иначе - тук живея, обичам си квартала  Wink

# 5
  • Мнения: 450
И аз не харесвам Редута.Шофьорите на автобусите 72 карат като самоубийци.Въобще не изчакват да се качат хората,всеки път ме е страх с количката да не ни затиснат... Sick

# 6
  • Мнения: 1 465
Боже, помислих си, че става въпрос за това doh

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Кварталът е много спокоен и тих, но .... до там!  Hug
Водопроводната мрежа е под всякаква критика, Naughty   канализацията - и тя е "аут" след по-голям дъжд,  ooooh!  топлофикация - няма,  Crossing Arms  градски транспирт - рейс 72, който идва когато и както си иска, обикновено по 2 един след друг, през 30-40 минути,   Whistling  прахоляк има, но е значително по-малко от този, в другите квартали,  Crossing Arms  самонастанени в къщите за събаряне цигани - има, ама са нищо, в сравнение с тези, по центъра на София.   ooooh!

Но новото строителство е под всякаква критика - блоковете се роят по-бързо и от пчелите.  Tired  Така бързо ги строят, че се чудя как не падат, след като се настанят хората в тях. Tired   

# 8
  • София
  • Мнения: 459
Чува ли ли сте нещо - http://www.redutain.com/reduta/. А какво мислите за самия квартал Редута като място за живеене

А някой да знае как вървят цените там? защото аз също се оглеждам за апартамент, но всичко до сега, което съм харесала се оказва, че е минало етап кота било и съответно цените скачат на 900EUR/м2 и нагоре... което на мен ми е над възможностите:(

# 9
  • Мнения: 4 916
В допълнение ще кажа, че е много шумно от самолетите.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
В допълнение ще кажа, че е много шумно от самолетите.

То и над Докторската градина е шумно от самолетите, ама е най-скъпия район в София.

Нищо не знам за комплекса Редута ин, но не ми допада като го гледам на снимките - много големи блокове, съвсем като панелките Confused Иначе самата Редута ми допада, има много приятни къщички с дворчета и е дъста близо до центъра, ако си с кола. Градския транспорт май не е много добър. Няма ТЕЦ, но според мен това е предимство

# 11
  • Мнения: 4 916
В допълнение ще кажа, че е много шумно от самолетите.

То и над Докторската градина е шумно от самолетите, ама е най-скъпия район в София.


Ако купуваш имот за инвестиция - сигурно не е проблем, ама ако е за живеене  Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
Ако купуваш имот за инвестиция - сигурно не е проблем, ама ако е за живеене  Thinking

Една добра дограма решава  проблема Sunglasses

Сега разглеждах плановете на апартементите, които са останали свободни за продажба Confused - хич не ми допада разпределението в тях. Говоря конкретно за големите квадратури - над 120 кв.м. На вас харесва ли ви?

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
В допълнение ще кажа, че е много шумно от самолетите.

То и над Докторската градина е шумно от самолетите, ама е най-скъпия район в София.

Нищо не знам за комплекса Редута ин, но не ми допада като го гледам на снимките - много големи блокове, съвсем като панелките Confused Иначе самата Редута ми допада, има много приятни къщички с дворчета и е дъста близо до центъра, ако си с кола. Градския транспорт май не е много добър. Няма ТЕЦ, но според мен това е предимство
Не са големи блоковете,напротив,страшно симпатичини блокчета са-виждам ги на живо.И аз съм съгласна,че липсата на ТЕЦ е предимство-поне имаш избор.Намира се буквално в горичка-това също ми допада.
Комплекса е от затворен тип,с охрана и камери.Цените са около 650-700Е на квадрат/инфо от преди 4 месеца все пак/.Дограмата там е супер-дървен стъклопакет-много малко нови блокове са с такава дограма.
Ако купуваш имот за инвестиция - сигурно не е проблем, ама ако е за живеене  Thinking

Една добра дограма решава  проблема Sunglasses

Сега разглеждах плановете на апартементите, които са останали свободни за продажба Confused - хич не ми допада разпределението в тях. Говоря конкретно за големите квадратури - над 120 кв.м. На вас харесва ли ви?
Всеки има различни виждания за функционално жилище.Строителите могат да променят разпределението на жилището по ваше желание,конструкцията го позволява.Естествено без да се махат носещи колони,но пак може да стане функционално за вашите нужди.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 603
Намира се буквално в горичка-това също ми допада.

Да.. на всеки би допаднало, то затова не останаха горички. До 5г. мах. в околността няма да е останало и едно дърво.

[

# 15
  • Мнения: 47
Май два от блоквете гледат направо в съседните панелни блокове.
А за Редута както квартал - зависи в коя част си (поне така съм чувала).

# 16
  • София
  • Мнения: 2 849
 Rolling Eyes айде и аз да кажа, тъй като живея в Редута от 2000ната година /и не под наем тоест не просто така/

първо: Редута има няколко части, които са доста различни като условия...
сегам... доколкото аз видях от линка това е всъщност долната част на Редута към Слатина - нали така? ако е така - гадна е!
по мое мнение има три части - едната е от Велчо Атанасов към Слатина, другата е баш на баира - до парка - /където съм живяла няколко години/ и третата - от баира към Ситняково /където имам жилище сега/
транспорт в квартала или такъв, до чиято спирка се стига за 5-7 мин: автобуси 72, 9, 11, 313, 413, трамваи 20, 22, и Цариградско шосе е на 10 мин - тоест имате достъп и до доста тролеи
за шума: да, строи се, казала съм го отдавна /таткото е 4то поколение редутчанин  Embarassed та от него знам доста за квартала/ , че Редута ще е новия Лозенец тоест ще си простираме прането на антените или ще играем табла със съседите от отсрещния прозорец../аз този проблем го реших - има доста масивни семейни къщи, които няма просто да се превърнат в блокове/ - по моему в квартала ще останат само такива /баровски семейни и ново застроено/
за самолетите: НЕ! не се чуват и го казвам най-отговорно, защото съм живяла 5 години на най-високато точнк в Редута  /като кота/
за застрояването: поради височинета на квартала като кота и трасето на самолетите имат лимит на височината на сградите, което в общия случай /осочено за високата част на квартала/ значи, че повече от 5 етажа не могат да вдигнат /примерно в резултат, на което аз живея в блокче от 5 етажа като последния е мансарден тип/
за отоплението: да, няма ТЕЦ /живяла съм в един от трите блока с Тец, така че и това съм видяла/ - сега се отопляваме на ток като имаме прокарана система за газификация и чакаме газта
за водоснабдяването: истина е, тръбите са стари и се пукат, но това не значи всяка седмица
за циганите: не, няма цигани в Редута /има само една улица, на която си живеят мирно и тихо/, има доста в Слатина и ако говорим за този комплекс - дам, близко са
за магазините: недостатък - в квартала има само два- три  магазина, които работят до 23ч и нито един денонощен - аз поне не съм намерила до сега /но има Фантастико и Билла в района/ - пазаа Ситняково е близо, макар и не един от най-евтините
за градините и яслите - има достатъчно /има и деца от Слатина идват/ и съм доволна от тях /училища има също/

за сега май това се сещам
само ще кажа, че откакто съм дошла в София да живея съм живяла в Ив.Вазов и Стрелбище и после се омъжих в Редута
сега отново съм тук и не бих сменила квартала - за 20мин съм пеша до Орлов мост, 17 до Ал. Невски
от Ситняково нататък е район Оборище, който е в широк център

ако се сетите за нещо питайте!

и понеже живея от половин година в ново строителство да кажа нещо и за това /имам лични впечатления от три апартамента/ - принципно за Редута: когато купувате гледайте освен всичко къде точно се строи в смисъл такъв на каква почва и как се прави дренирането - ако не е направено като хората ще плуват и плочника отпред и мазетата във вода при всеки дъжд

и пак да кажа конкретно за този комплекс, за който питате: ако е в долната част на Редута към Слатина /на сайта му никъде не видях адрес на обекта/ - не става!

# 17
  • Мнения: 5 228
Редута Ин е в частта, която е близо до Слатина. Блокчетата са много приятни, повечето апартаменти имат хубава гледка. Само една част от апартаментите на 3-ти блок гледат към панелен блок. Ще има парно на газ. Комплексът е хубав, на сравнително прилично място е, въпреки че в интерес на истината това е едно от най-лошите места в Редута - почти в Слатина е. Намира се на улица Околчица.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 849
Намира се на улица Околчица.
А, ето това е информация  Sunglasses

Е то това почти в Слатина бре!  Rolling Eyes

 И после тия хора дето живят там ще има да плюят квартала ни  Laughing - това е мнението ми, спирам

Последна редакция: сб, 24 мар 2007, 21:53 от Dragon's Bride

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Фукла,съгласна съм с теб,на мен комплекса ми харесва също.Градския транспорт не ме вълнува и притеснява на този етап от живота ми.И като се замислиш-примерно даваш 200 000 лв. за апартамент,а не можеш да си купиш кола? newsm78Не ми се вярва.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 412
Днес го видяхме, има доста недостатъци. В дере е и най-вероятно ще събира вода, в неприятната част е, за мен е в Слатина. Има още много довършителни работи,  за нормален живот и при късмет ще става след около 5 години, така добре описаните зелени площи са много малко, нещо като малка градинка.
Предимства - има осигурено финансиране от ПИБ /напоследък в Капитал пишеше, че банката има проблеми/. Друго много интересно беше големи френски прозорци, много красиви. Сега се сещам, че може и да е направено, защото е почти на северен склон и слънце трудно ще го огрява.
А за транспорта - има една възраст на децата 12-18 години, когато ходят сами и е добре да е по-комуникативно.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 603
Друго много интересно беше големи френски прозорци, много красиви. Сега се сещам, че може и да е направено, защото е почти на северен склон и слънце трудно ще го огрява.
А за транспорта - има една възраст на децата 12-18 години, когато ходят сами и е добре да е по-комуникативно.
Ако са ти харесали френските прозорци и си се спряла на квартала - ето ти идейка. Фирма Торин имат построен обект точно с/у техникума по транспорт в центъра на квартала /всеки път като минавам оттам поглеждам завистливо  Grinning /,  строят  качествено /чувала съм само без да съм специалист/ и прозорците са им голееми и светли ... голяма красота. Та сега строят на ул. Острец до ул. В. Атанасов нова сграда /виждала съм табелата отвън/, може да проверите има ли нещо свободно. На хубаво място е /до читалището/ и на метри от А72

# 22
  • Мнения: 5 228
Аз бих живяла в Редута Ин. Много ми харесва. Градския транспорт много слабо ме интересува. А защо да е в дере? Само 3-ти блок е в ниското, 1 и 2 са на високо и почти през целия ден са в слънце. Но и аз мисля, че до края на  годината, както е по проект, няма да става за живеене, даже другата пролет е твърде оптимистично.
Това, което най-много ми харесва там е, че апартаментите са хубави и светли, с добро разположение. Мислено е при проектирането, за разлика от по-голямата част от новото строителство.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 849
Ако са ти харесали френските прозорци и си се спряла на квартала - ето ти идейка. Фирма Торин имат построен обект точно с/у техникума по транспорт в центъра на квартала /всеки път като минавам оттам поглеждам завистливо  Grinning /,  строят  качествено /чувала съм само без да съм специалист/ и прозорците са им голееми и светли ... голяма красота. Та сега строят на ул. Острец до ул. В. Атанасов нова сграда /виждала съм табелата отвън/, може да проверите има ли нещо свободно. На хубаво място е /до читалището/ и на метри от А72
  Дам, този блок наистина е много хубав /поне отвън/  Laughing

# 24
  • Мнения: 1 311
Редута Ин е в частта, която е близо до Слатина. Блокчетата са много приятни, повечето апартаменти имат хубава гледка. Само една част от апартаментите на 3-ти блок гледат към панелен блок. Ще има парно на газ. Комплексът е хубав, на сравнително прилично място е, въпреки че в интерес на истината това е едно от най-лошите места в Редута - почти в Слатина е. Намира се на улица Околчица.

Имам роднини в споменатия панелен блок  Sad Ако знаете каква хубава горичка беше там доскоро. 

С кола наистина е близо до центъра, А11 е много близо, ако ти е отворен прозореца се чуват и влакове и самолети, цигани точно там на съм виждала.

Между другото, там беше склон, който изкопаха твърдо много за да построят блокчетата.

Общи условия

Активация на акаунт