Помощ,помогнете!Пъпки или нещо подобно?

  • 7 427
  • 19
  •   1
Отговори
  • Перник
  • Мнения: 195
От няколко години насам под очите ми имам някакви такива като пъпчици,но са чисто бели(като пъпка за изстискване) с връхчета и винаги катосе опитвам да ги изстискам не се получава,колкото и да натискам.А интересното е че не изчезват,стоят си едни и същи.Въобще незнам дали това са пъпки и аконе са,тогава какво???
Моля ви ако някой е имал същия проблем да сподели как да се оттърва от тях,защото са ужасни!

Помогнете ми моля! Cry

# 1
  • Мнения: 1 277
Според мен това са милиуми (бели точки). Не можеш да ги махнеш със стискане- трябва първо да се пробият с игла и така да се почистят. По-добре не рискувай да ги махаш сама- иди на козметик.

# 2
  • Мнения: 313
Доколкото ми е известно тези бели пъпчици се наричат милиуми ( незнам дали правилно съм го изписала ). Ходя на козметик и тя ми ги отстранява.

# 3
  • Мнения: 492
Мисля, че се казваха милиуми, но не съм сигурна.Купи си от аптеката игли за спринцовки и с тях внимателно пробий кожата около топчето и просто го извади.След това дезинфекцирай участъка със спирт.

# 4
  • Мнения: 266
Тези "пъпки" са от рода на мастните тъкани. Тъй като са около очите ти, не се опитвай да ги махаш сама. Братовчед ми имаше такива и отиде на лекар да му ги махнат. Ще се поинтересувам по късно и ще пиша пак. Като ученичка и аз имах една такава и я махнах с карфица, но не рискувай!

# 5
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не рискувай сама да си правиш експерименти иди на козметик в противен случай може да ти останат белязи и тогава ще съжаляваш,казвам ти го от личен опит ooooh!

# 6
  • Мнения: 260
Това са мастни образования. Преди много години майка ми имаше такива и си ги махна в медико-козметичен център. Доколкото си спомням манипулацията се извършва от лекар и то еднократно .При нея повече не се появиха(а са минали над 15 год). Съветвам те да потърсиш специалист и да не рискуваш да си навредиш сама. Hug

# 7
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Това са мастни образования. Преди много години майка ми имаше такива и си ги махна в медико-козметичен център. Доколкото си спомням манипулацията се извършва от лекар и то еднократно .При нея повече не се появиха(а са минали над 15 год). Съветвам те да потърсиш специалист и да не рискуваш да си навредиш сама. Hug
Може ли повече информация за този център?Предварително благодаря!  bouquet

# 8
  • Перник
  • Мнения: 195
Тези "пъпки" са от рода на мастните тъкани. Тъй като са около очите ти, не се опитвай да ги махаш сама. Братовчед ми имаше такива и отиде на лекар да му ги махнат. Ще се поинтересувам по късно и ще пиша пак. Като ученичка и аз имах една такава и я махнах с карфица, но не рискувай!

Ще чакам да ме посъветваш.
Много мерси на всички. Hug

А може ли да ми препоръчате добър козметик за тази цел,а също ме интересува каква е цената на една такава процедура?

# 9
  • Мнения: X
Аз си ги махам редовно с карафици, въпреки че е възможно да се инфектира в домашни условия ако е, но когато почиститш иглата и мястото със спирт, мисля, че няма проблем! Чувала съм за някакъв много хубав крем на Виши за смесена кожа, против затворени комедони, от който много жени са доволни. Пробва. На козметик нямам представа, колко струва, но със сигурност е евтино.

# 10
  • Мнения: 260
Това са мастни образования. Преди много години майка ми имаше такива и си ги махна в медико-козметичен център. Доколкото си спомням манипулацията се извършва от лекар и то еднократно .При нея повече не се появиха(а са минали над 15 год). Съветвам те да потърсиш специалист и да не рискуваш да си навредиш сама. Hug
Може ли повече информация за този център?Предварително благодаря!  bouquet
Днес видях въпроса ти. Ще Трябва да попитам майка ми като се чуя с нея. Но се опасявам ,че няма да съм ти много полезна ,защото тя си ги е махнала преди повече от 15 г. и не знам дали още пази координатите и дали това място все още същесвува. В София беше... Като разбера , независимо от резултата ще пиша. Hug

# 11
  • Мнения: 266
Тези "пъпки" са от рода на мастните тъкани. Тъй като са около очите ти, не се опитвай да ги махаш сама. Братовчед ми имаше такива и отиде на лекар да му ги махнат. Ще се поинтересувам по късно и ще пиша пак. Като ученичка и аз имах една такава и я махнах с карфица, но не рискувай!

Ще чакам да ме посъветваш.
Много мерси на всички. Hug

А може ли да ми препоръчате добър козметик за тази цел,а също ме интересува каква е цената на една такава процедура?
Може да отидеш на козметик. Махането не е нещо специално и би трябвало да е евтино.

# 12
И аз преди години имах същия проблем,даже и сега от време на време ми излиза по някоя.Махам си ги вкъщи с кърфичка и не е чак толкова страшно.Успех Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 185
Aз сама си ги махам с игличка и почиствам със спирт.Досега съм нямала никакви усложнения,но ти сама ще си прецениш разбира се  bouquet

# 14
  • Перник
  • Мнения: 195
Ако все пак скоро не ми остане време да ида на козметик,искам да попитам,игличката трябва ли да бъде нагорещена преди да пробия пъпчицата?Ох,като чуя игли и умирам от страх!А иначе боли ли?

Общи условия

Активация на акаунт