Страх или какво е това?

  • 607
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте! Искам да споделя с вас един проблем и ако има други мами със същия нека пишат какво правят. Сестра ми има момченце на 10 месеца и детенцето е много неспокойно. През деня спи два пъти по 40 минутки само, а нощем се събужда през час и иска да се кърми. Тя му дава, защото иначе ще настане революция, биберон и шише не понася, става още по-крив ако му го даде.  След това заспива в нея и когато посегне да го остави в леглото му или в тяхното, няма значение къде започва да реве. Пробвала е да го храни лежейки, но щом се нахрани пак не заспива. Оставяла го е да заспи иначе и сам и след известен рев и хвърляне на каквото му попадне заспива.  И това  толкова месеци, просто се чудя как издържа на такова безсъние. 
Знае ли някой на какво може да се дължи? Мислех си, че е от страх да не го оставят, но тя го слага да спи при тях и същата работа. но когато спи на корема на съпруга й, пак се събужда, но като види, че е върху него се успокоява и продължава да спи. Е да, ама не може да спи така, все пак е тежък. Някой ако има някаква идея какво може да се направи моля да я сподели. Благодаря ви!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И Ели е така от петия месец насам - буди се нощем няколко пъти и иска цица ... не приема нито шише, нито нищо ... спи при нас на спалнята, защото аз не мога да издържа да ставам, да я вземам, да я връщам ... а на другия ден - на работа ...
Нямам решение, но и аз ще следя темата с интерес ....

# 2
  • Мнения: 272
Да, но нейният син само като го допре до леглото и надава рев, а и на тяхното легло го е слагала, същата работа. Просто си се буди, и трябва да се умори, че да заспи.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 390
На 10 месеца е доста голямо дететнце за такива нощни изпълнения, горката му майка няма да издържи дълго на такъв режим.
Бих посъветвала да се опита да контролира сънят му през деня- да играят повечко и да не го оставя да спи като новородено, да се изморява повече. С две думи- да намали дневния сън за сметка на нощния.
Иначе скоро малкия ще проходи и ще се изморява повечко през деня, така, че ще се нормализират нещата.

# 4
  • Мнения: 229
И ние бяхме така...Синът ми не спе6е иzоб6то преz деня,а вечер на смени аz майка ми и мъжа ми сме го приспивали до 1часа...не иска6е да спи и толкова...Умора му е  майката...Иzглежда има прекалено много енергия...Ние така се спасихме,преди сън 1 час луда игра,въртежи,скачане,лаzене по пода,докато не се иzпоти целия...После набърzо баня,пижамата и докато хване 6и6ето бе6е zаспал Peace

# 5
  • Мнения: 140
И ние бяхме така,отдавах го на зъбките,пък и май от това си беше.Давах ПАНАДОЛ и мазах венците.

# 6
  • Мнения: 568
Нашето бебе е на 10 м. скоро имахме такъв период - вече бях изтощена до крайност и взе че отмина...
Детето изведнъж усеща, че е по-самостоятелно и явно предчувства, че мама няма да е постоянно с него и не му се иска да пораства... За мен решението беше, че се примирих и успокоих, вземах я в леглото и я кърмех колкото поиска. Престанах да правя опити да я възпитавам да заспива сама.
Сега си спи и се буди в 6 за закуска.

# 7
  • Мнения: 568
А има и още нещо...създаване на вечерен ритуал-няколко действия, които са едни и същи всяка вечер и действат на детето много успокоително и приспивно. Например къпане, една и съща кратка игра, слагане в спалното чувалче, целувка,сън. При нас това действа.

# 8
  • Мнения: 272
Azzy, той спи само два пъти по 40 минути през деня. Никога не е спял повече, моят син си поспива доста, а той никога не е спял така.  Дано като проходи да спи повече през нощта.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 390
Azzy, той спи само два пъти по 40 минути през деня. Никога не е спял повече, моят син си поспива доста, а той никога не е спял така.  Дано като проходи да спи повече през нощта.
Миличка, дълбокият нощен сън е важен за развитието на нервната система на бебчо. Оставяме настрана горкото момиче, което вероятно изнемогва на подобен денонощен ритъм, но с риск да се повторя пак ще те посъветвам да бъдат активни през деня- игри, лазене, въртене, дълги разходки навън- те също изморяват дечковците, почти съм сигурна, че с прохождането /включително и лазенето и първите крачки с помощта на възрастен/ детенце ще започне да изразходва повече енергия и да спи спокойно през нощта.;Другите съвети също са хубави, създайте ритуали, не давайте тежка храна преди сън- успех!  bouquet

# 10
  • Мнения: 272
Благодаря ви за отговорите. Дано скоро да се похвали сестра ми с непробуден сън вечер.  Grinning

# 11
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят син също изпитваше нещо като страх.Пишете ми на лични и ще Ви обясня как се справих с проблема.

Общи условия

Активация на акаунт