Давате ли газирано на 2г. си деца?

  • 8 868
  • 195
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 700
Бяхме 2 годишни доста отдавна, но и до днес при вариант натурален сок, вода или газирано изборът е насочен далеч от газираното. В газираните напитки няма нищо друго освен химия и въглероден двуокис (за да се газират), а студеното газирано е отлична предпоставка за възпаление на гърлото.

Между другото, дъщеря ми вече отдавна си избира сама какво да си купи. Не казвам, че не е пробвала никога газирано, но виждам, че след като хранителните й навици са в някаква степен формирани, газираното не е на особена почит, независимо, че съучениците й пият.

# 76
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ние с баща им пием много газирани напитки,така че няма как да не им даваме,Но гледам да не прекаляваме. Confused

# 77
  • Мнения: 1 802
Аз пия много газирано, та и детето като ме гледа иска и то.  Simple Smile Давала съм и да пие, но обезгазирявам със малко захар. Сега спрях да купувам газирани напитки заради нея, за да не пие.  Wink

# 78
  • Мнения: 202
На колкото и голямо дете не давам газирано. Аз самата също не пия такова.

Peace

# 79
  • Мнения: 2 437
Пият само продуктите на Кола или на Пепси, гаражни лимонади у нас не се пият. И сега като седнем някъде си поръчват каквото искат, дори бяха разочаровани, че Бамбуча не е разновидност на Фанта, а просто рекламен слоган.

# 80
  • Мнения: 3 537
Ами ние много не пием газирани напитки, рядко купувам кока-кола и му давам като на него му я разгазирвам предварително, много му харесва.Повече от 1 чашка не му давам.Не мисля,че е проблем и има къде-къде по -вредни неща които ядат.  Wink

# 81
  • Мнения: 2 910
Все още не й давам газирани напитки, а пък и тя не проявява желание.

# 82
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не, моите вече са доста големи, но не пият газирано. Само вода и сок. Не, че не са опитвали, но само близване.

# 83
  • Мнения: 4 406
дадох му, защото се тръшкаше- опита тоник  Mr. Green Mr. Green и не поиска повторно - пие сокове и компоти

# 84
  • Мнения: 6 315
Не, не давам Simple Smile. Смятам, че е малък за газирани напитки.

# 85
  • Мнения: 705
аз съм от хората, които без кока кола не могат да живеят ooooh! вкъщи само такова газирано се купува. еми, няма как да дам на толкова малки деца кола, хич не ми влиза в нормите на допустими храни. затова, просто повтарям като латерна, че са малки, че съжалявам, ама няма как и т.н. същото правя и за цигарите, и за кафето, и за ракията. симона вече си знае урока, дори ако й предложа сама отказва, защото била малка. павел все още ъъъ-ка към колата от време на време, но и на него му минава вече

# 86
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 910
И на 2 годинки, и сега вече като 3-годишна избягвам такива напитки.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Влади веднъж поиска да пие кола, но като му дадох взе да прави физиономии. Не му хареса и оттогава не е искал. Пие натурални сокчета, прясно плодово мляко-такива неща.

# 88
  • sofia
  • Мнения: 8 932

В нас такова чудо не се купува.
Тои в нас не се купува, но децата не живеят само в нас.Виждат  и искат.
Не се чудя на майките дето дават(не че смятам, че е най-доброто за едно дете), по-скоро се чудя на мамите дето успяват да не дадат. Как го прававят? Ще пиеш ти пред него фанта с прекрасен оранжев цвят, с невероятни и движещи се балончета и ще му кажеш, че не е хубаво.
 Thinking

Удебеленото е от мен. Няма начин да те гледа в устата и да не иска
Просто ние не пием и той няма от кого да види. Но спрях да купувам шоколади и вафли, за да не ям аз и така и той намали сладкото Laughing

# 89
  • София
  • Мнения: 7 013
От време на време иска да пие кола, за сега успявам да го заблудя като казвам, че е много горчива, защото ако опита и му хареса ще ни е трудно.

Общи условия

Активация на акаунт