Полиомелитната спряна !?

  • 2 348
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 534

Знаете ли нещо по въпроса  newsm78
От СХЕИ са потвърдили спирането й , както и някои от педиатрите
Други педиатри все още я поставят

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
записвам се, за да науча истината ...вероятно са спрели живата

# 2
  • Мнения: 258
Доколкото разбрах наистина е спряна капковата ваксина,а това че някои лекари я поставят е за да не я изхвърлят.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 198
Другата седмица и ние имаме да слагаме такава. Ще поотложа известно време, докато нещата се изяснят  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 9 481
Ето на какво попаднах по въпроса:
.."Във връзка с постъпили запитвания относно промените на Наредба № 15 от 12.05.2005 г. на МЗ за имунизациите в Р. България (ДВ бр.45/2005 г.), публикувани в ДВ бр. 82/2006 г. Ви информирам за следното:
Предвидените в Наредбата промени в Имунизационния календар на страната, включващи замяната на живата орална полиомиелитна ваксина с инактивирана инжекционна такава, както и изискването за употреба на ваксини, несъдържащи тиомерзал до 6 месечна възраст, касаят изпълнението на календара през предстоящата 2007 г. Приемането на измененията бе задължително условие за да има правно основание за организиране на процедура за обществена поръчка за доставка на новите ваксини за следващата година. В този смисъл, живата орална полиомиелитна ваксина ще продължи да се използва до изчерпване на количествата, предвидени за доставка по договорите за настоящата 2006 г. След приключване на процедурата за обществена поръчка за 2007 г., подписване на договорите с фирмите-доставчици и извършване на първите доставки, МЗ ще създаде необходимата организация за разпределение и доставяне на инактивираната полиомиелитна ваксина и изземване на останалите неизползувани количества жива ваксина. "

Пълния текст:
http://pramed.com/imuniz_kalendar.htm

# 5
  • Мнения: 511
и аз разбрах че няма да е на капки а инжекция каквото и да означава това.

# 6
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
и аз разбрах че няма да е на капки а инжекция каквото и да означава това.

Това означава че започват да слагат убита ваксина. Тя се поставя с инжекции. С живата ваксина (капката) имаше % опасност да се зарази детето с поиомиелит. С убитата ваксина няма такава опасност.
Когато се роди малкия ми син и поисках да сложа убита трябваше да се боря с педиатърката и с ХЕИ, както и да си плащам по 22 лв дозата след като се преборих да слагам нея.
За тези които сега започват да слагат това е една чудесна новина.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
А тези,които са слагали досега жива и им предстои реимунизация?

# 8
  • Мнения: 9 481
Няма проблем от жива /на капки/ да се премине към инактивирана /т.е. мъртва-инжекционно/.
Само следващите дози трябва да са инжекционни. При инактивираните ваксини страничните реакции са мн. по-малки, затова и са за предпочитане.

# 9
  • Мнения: 409
Аз също разбрах, че е спряна, но понеже няма количества в ХЕИ на тоя етап педката ни каза за следващата доза, че може би пак ще си я купим....това не е важно!

По-важно е обаче, да няма повече такива случаи от разболяни дечица... Praynig

...и само за протокола...с убита ваксина също има % при който са възможни усложения, но е доста по-малък

# 10
  • Мнения: 537
На нас трябваше да ни слагат последния май 5-ти се пада прием, но лекарката ни каза, че направо на 7 год. ще имунизират дъщеря ми. Обаче на съседчето ни му сложиха капките и то преди 2 седмици. И сега незнам, да искам ли и на нас да слагат или не?

# 11
  • Мнения: 3 116
Пети прием до 24 месечна възраст отпада !

Охх и на нас ни се размина че само като си помислех за този пети прием и лошо ми ставаше  ooooh! На полиото винаги съм му треперила много  ooooh!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Пети прием до 24 месечна възраст отпада !

Охх и на нас ни се размина че само като си помислех за този пети прием и лошо ми ставаше  ooooh! На полиото винаги съм му треперила много  ooooh!


На нас този ни предстоеше.Т.е. няма да го слагат вече по имунизационен календар, така ли?

# 13
  • Мнения: 3 116
Пети прием до 24 месечна възраст отпада !

Охх и на нас ни се размина че само като си помислех за този пети прием и лошо ми ставаше  ooooh! На полиото винаги съм му треперила много  ooooh!


На нас този ни предстоеше.Т.е. няма да го слагат вече по имунизационен календар, така ли?

Мда  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 819
Чух за капковата,а пък другата нещо трудно се намирала...

Общи условия

Активация на акаунт