Почиствате ли гърдите си преди и след кърмене?

  • 3 596
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте!Аз преди и след кърмене почиствам гърдите си с преварена вода,понякога пропускам тази процедура,но когато сме навън няма как.Вие как постъпвате?Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 2 309
Почиствах ги в началото - около месец, после не! Чак пък с преварена вода, според мен няма смисъл да си усложняваш живота, а и така изсушаваш ненужно зърната!

# 2
  • Мнения: 851
така изсушаваш ненужно зърната!
Peace
Недей за да не си докараш рани! Достатъчно е да ги оставяш да изсъхнат на въздух. В слюнката на бебето и в кърмата, която остава по зърното има вещества, които предпазват от инфекции и даже не препоръчително да ги измиваш. Така, че не си усложнявай живота! Flutter

# 3
  • Мнения: 689
Почиствах ги в началото - около месец, после не! Чак пък с преварена вода, според мен няма смисъл да си усложняваш живота, а и така изсушаваш ненужно зърната!
Peace И аз така

# 4
  • Мнения: 110
Бяха ми казали ,че ако не ги почиствам има опасност от гъбички,но сега си мисля че може да си спестя тази процедура.Благодаря ви и ще очаквам още мнения!  newsm03

# 5
  • София
  • Мнения: 2 162
Само преди кърмене в началото съм ги миела, но без сапун. След кърмене не- слюнката на бебето и самата кърма са антибактериални.

# 6
  • до канала
  • Мнения: 518
така изсушаваш ненужно зърната!
Peace
Недей за да не си докараш рани! Достатъчно е да ги оставяш да изсъхнат на въздух. В слюнката на бебето и в кърмата, която остава по зърното има вещества, които предпазват от инфекции и даже не препоръчително да ги измиваш. Така, че не си усложнявай живота! Flutter
и аз така при ежедневна смяна на бельото не могат да се замърсят гърдите а относно гъбичките мисля че ако бебето има гъби тогава може да хванеш и ти

# 7
  • Мнения: 26
Първите 2 месеца ги миех със сапун и после ги дезинфекцирах със спирт. Зърната не ми изсъхнаха, нито пък се разраниха. Ама честно казано мисля, че малко се престаравах:) Просто последвах съвета на педиатърката

# 8
  • Мнения: 5 391
В началото и аз като грешен дявол се миех преди кърмене, но после прочетох че когато на ден поддържаш нужната хигиена и вземаш душ, това не е необходимо.
След кърмене никога не съм почиствала.

# 9
  • Мнения: 134
Миех ги докато се мажех с Гармастан, но беше неудобно и кожата се изсушаваше допълнително, сега сме на Лансинох, понеже ми е протъркана кожата се мажа непрекъснато, дори и преди кърмене, като се наяде бебка изглежда все едно че е изяла десет мазни кюфтета без ръце  Laughing, но е по-добре. Сега не ги мия специално, правя си коктейл от мазното лекарство, бебешка слюнка и кърма, дано така да се оправят по-бързо  Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 3 064
В началото ги миех, ама ми писна, той беше нон-стоп на цицата, а нощем да ставам... Confused

# 11
  • Мнения: 487
Не ги мия нито преди, нито след кърмене.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 202
   Не  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 204
Преди кърмене ги мия, но само с вода. Нощем, обаче, не ставам. Но нали вечер пък взимам душ, така че това е достатъчно.

# 14
  • Мнения: 9 467
В началото и аз като грешен дявол се миех преди кърмене, но после прочетох че когато на ден поддържаш нужната хигиена и вземаш душ, това не е необходимо.
След кърмене никога не съм почиствала.

И аз бях същия грешен дявол Twisted Evil Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт