макроаденом на хипофизата

  • 6 266
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
преди месец ми откриха макроаденом на хипофизата.Предлагат ми операция ,но мен ме достраша и сега 6 месеца ще пия Достинекс.След това пак ЯМР и тогава незнам какво ще става.Имали някоя която е оперирана от макроаденом?Как протича и какви са последиците?Дайте ми съвет.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 580
       Аз съм оперирана от макроаденом на хипофизата. Операцията я правих в МА при проф Бусерски. Прави се през носа. Много бързо протича възстановяването. Има два вида аденоми - такива, които се развиват като елипса, така се капсуловат и по- лесно се отстраняват с апарата. Другият вид се капсулова като на места навлиза в хипофизата. При неговото отстраняване се отстранява част и от самата  хипофиза. При мен беше втория вариат и се наложи отстраняване на голяма част от хипофизата, за да се отстрани аденома изцяло. Въпреки това успях да родя 2 момчета- близнаци. Единственият ми проблем е, че нямам редовен месечен цикъл и го предизвиквам с лекарства. Така ще е докато реша, че трябва да съм вече в критическата и да ги спра. Laughing
            Дано Достинекса ти помогне и да не се наложи операция. Ако искаш направи си консултация и с проф. Бусерски - за мен той е най- добрия в тази област.

# 2
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз също съм оперирана от макроаденом на хипофизата преди около месец и половина.  Оперира ме проф. Маринов. И аз първоначално се бях насочила към проф. Бусарски, но разбрах че Маринов можи би е по - добър в хормонално активните аденоми.  Но иначе те са най - добрите.    Така че относно операцията моето мнение е, че трябва да се консултираш с тях. Те не са агресивни хирурзи и наистина предлагат операция само в краен случай.  Аз поне се доверих на тяхното мнение и не съжалявам. Казаха ми,че аденомът е голям и застрашава зрителните нерви. А относно самата операция - постъпваш в болница в деня на самата операция ако си от София, операцията продължава около 2 часа.  Възстановяването поне при мен беше много бързо и се чуствам много добре. Имах много силно главоболие, което изчезна след интервенцията. Но все пак всичко е строго индивидуално и не трябва да се избързва. Еми това е. Ако имаш въпроси питай. Успех!

# 3
  • Мнения: 4 700
ами аz се оттървах от операцията, достинекса ми помогна и сега аденома го няма Wink Но при мен бе6е микроаденом. опитаи с достинекса и виж как 6те ти повлияе. Дано да ти се раzмине операцията.  Hug  Praynig

# 4
  • Мнения: 115
Аз имах два микроаденома.С прием една година на парлодел остана само един а доколкото знам достинекса е по-добър или се приема по добре от организма.Лечението при мен мина без операция и имам дъщеричка на година и почти два месеца.Но знам че по време на бременност аденома на хипофиза расте и може да засегне зрение и т.н.Аз правих консултация с проф.Бусарски,проф.Романски и д-р Везенкова.Хубаво е да имаш поне няколко мнения зада си обедена че вземаш правилното решение.В моя случай и тримата бяха категорични че няма нужда от операция.Като чаках пред един от кабинетите се заговорихме с една дама/беше около 55г./,на нея и бяха правили оберация в МА преди два месеца и пролактина и беше 2500.Тя ми сподели че въстановяването и е било крайно трудно и неприятно.Явно при всеки е различно/имаики предвид написаното по горе/
УСПЕХ  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт