Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Моята дъщеря е вече на 2,2 години и още й е трудно да говори. Много дърдори но още на бебешки език и на човек му трябва голямо въображение за да разбере какво иска да каже. Не може да произнася "к", "г", "в".
Дали е нормално и дали трябва да се консултирам с професионалист.
Иначе има голямо желание детето, не мога да й затворя устата Smile)
Опитвам се да й покажа как да ги произнесе но тя не може да ме имитира
Цитирай

Пловдив

Нормално е, щам ти й разбираш какво казва. Брат ми (12 години по-малък от мен) като дете до към 3-годишна възраст плямпаше така, че само ние от семейството си го разбирахме.  Mr. Green
Давам пример: льо - сирене, кънкън - кисело мляко, уа - вода, също муха и още много...
Цитирай

София - Овча купел 1

Според мен не трябва да се притесняваш чак толкова. Има деца, които изобщо не говорят на тази възраст. Всяко дете се развива различно. Ние сме от приказливите и повечето неща му се разбират, но и той се затруднява с някои букви и думички, мисля, че си е нормално.
Цитирай

И аз мисля,че не трябва да се притесняваш!Моят голям син беше така - дърдореше много,но нищо не му разбирах.Изчисти си говора,чак след третата година!Всяко дете е различно!  bouquet
Цитирай

Ние сме почти на 2 години и от няколко месеца "говори".Отначало се притеснявах, защото според нашите 2 баби-специалистки "момиченцата проговаряли по-рано от момченцата, трябвало много да й говоря и т.н.". От няколко дни правим "сложни" изречения от 4 думи и само аз я разбирам, дори на тати му превеждам. Мисля, че за този период е нормално. Успокой се!
Цитирай

София

Не се притеснявай, съвсем нормално е децата са различни, до средата на 3-тата годинка няма място за притеснение /освен ако няма разни други поводи за това/. Това го знам от моя близка - логопед. Все пак Айнщайн е проговорил на 9 год. , така че спокойно
Цитирай

Montréal

Не се притеснявай-детето е започнало вече да говори.Ако искаш да го поощряваш обаче си измисли игри,задавай лесни въпроси на ,които да отговаря с една дума и след това казвай "браво-това е калинка(примерно).Така децата бързо свикват.
Цитирай

София

Сина ми е почти на три години и проговори преди два месеца.Не мисля,че има за какво да се притесняваш Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.