Питка за Благовещение, как?

  • 5 442
  • 10
  •   1
Отговори
  • Самоков
  • Мнения: 561
Момичета искам да попитам, някоя от вас дали знае как да омеся питки за Благовец, понеже в нашия край има обичай да се търкалят на този ден домашно приготвени питки. Искам да направя, а не знам рецепта.  Rolling Eyes Помагайте!

# 1
Да и аз искам да разбера рецепта. А трябва ли да е постна?
И ако можеш разкажи какъв е обичая с търкалянето?

# 2
# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Имам много хубава книга"Български празници и традиции"и в нея за всеки празник е описано какъв е, какви са традициите свързани с него и каква трапеза се приготвя. Конкретно за Благовец пише, че трябва да има пита, задължително риба и зелено/коприва,киселец и т.н./.Рецептата която е дадена за пита е :
                                         Шарена пита
Продукти : 1кг.брашно,500мл. вода,мая колкото орех,1л.сол,1л.захар,бучка масло.
Начин на приготвяне : Маята със захарта, малко вода и брашно се оставя да втаса около 25минути, след което се изсипва върху предварително пресятото брашно,налива се и другата вода, солта и се замесва средно твърдо тесто, оформя се като пита, която се слага в намаслена тава. Оставя се да втаса и отгоре се "шари" с орехови ядки и сушени плодове. Пече се около 1час на 170 градуса. Малко преди края на печенето се намазва с подсладена вода и се допича за няколко минути.

# 4
  • Мнения: 349
Имам много хубава книга"Български празници и традиции"и в нея за всеки празник е описано какъв е, какви са традициите свързани с него и каква трапеза се приготвя.
mili.m , четейки твоя отговор за българските празници и традиции се поразрових и не открих във форума такава тема (проверих и в "семейство, а ако греша, моля за извинение.) Излишно е да коментираме актуалността, полезността и информационната значимост на една такава тема - да знаем, съхраним и развиваме българските традиции.
Та идеята ми е (аз съм по идеите) - че би могла да започнеш нова тема, свързана с празниците и съответсващите им традиции. Предстоят ни много и светли празници и предполагам, че ще има интересни мнения и коментари.  smile3523

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
ddoychinova , идеята ти е много хубава, може би Лео ако се включи и изяви желание за такава тема, аз с удоволствие ще се включвам и ще чета и други мнения. Наистина българските традиции са нещо много хубаво /поне за мен/, предполагам и за много от вас и понеже лично аз като дойде празник няма от кого да се информирам какво се прави, какъв точно е празника, каква трапеза се приготвя, много ми хареса книгата която си купих, но ще е хубаво и тук да обменяме идеи за всеки празник.

# 6
  • Самоков
  • Мнения: 561
ddoychinova, наистина много хубава идея, аз също бих се включила. Уважавам българските традиции и се опитвам да ги спазвам по някакъв начин.  newsm10

jani, честно да ти кажа незнам защо се търкалят питки, но в нашия край всички спазват този обичай, при това се търкалят навън - в гората или в парка. Предполагам, че трябва да е постна, но не съм сигурна.

# 7
  • Мнения: 1 341
идеята е много добра. Аз също имам въпросната книжка и с радост ще споделям (преписвам)

# 8
  • Мнения: 2 028
момичета, веднага се възползвам от идеята да посъживим някои традиции  Hug  и в тази връзка, ще може ли да напишете за следващите най-близки празници- Лазаровден и Цветница -какво се приготвя по традиция, поне според тази книжка? благодаря предварително   bouquet

# 9
  • Мнения: 349
Явно идеята за запазване на българските традиции е желание на повечето от нас.Готовност да работим (предлагайки я естествено бих съдействала) по тази тема също има.
Oстава някой от модераторите да поеме откриването на такава тема. ( не съм сигурна в терминологията и процедурата, ако бъркам моля за извинение)

Mili. m , nelly_d,  Evjeni и аз сме  готови - от тук натам ?  newsm78

# 10
  • Мнения: 667
Link
Въпреки че съдържа мляко.
По-нагоре прочетох рецепта с масло.
...много странно!
Благовещение винаги се пада по време на пост, голяма рядкост е да не попадне в 49-дневния период на Великите пости

Общи условия

Активация на акаунт